Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

haha, citajuci ovu temu moze se lako skontati zasto smo u takvim govnima kakvim jesmo... :)

Svako tera svoju stvar, koliko god on bio ili ne bio u pravu, jer boze, sramota je priznati gresku... :D

I Android i iOS su ok stvari, i bice kupaca za obe, a svako ce naci onu koja mu bolje odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup: :thumbup:

nastavak:

-90% njih ne poštuje dovoljno rad i delo Steva Jobsa,

-misle da su napredni korisnici, ali to nisu jer im još uvek treba: BT, flash i mnoštvo besplatnih aplikacija sa android marketam,

-68% njih su dobili su svoju android mašinu u okviru nekog post paid paketa tel. provajdera,

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

-misle da su napredni korisnici, ali to nisu jer im još uvek treba: BT, flash i mnoštvo besplatnih aplikacija sa android marketam,

posto vidim da nisi bas dovoljno obavesten, evo par informacija za tebe, cisto da popunis rupe:

- iPhone takodje ima BT, samo se ne moze koristiti za razmenu fajlova sa drugim platformama.

- Adobe je zvanicno prestao sa razvojem Flash-a za mobilne uredjaje (Win8 za mobilne i tablete ga takodje nece podrzavati, a verovatno i vec neka sledeca verzija Androida)

- Postoji preko 100.000 besplatnih aplikacija na AppStore-u za iOS (Mislim da i ta cifra moze da udje u "mnostvo") + jos Cydia Store (ne znam tacno koliko)

Eto vidis kako nedovoljna obavestenost moze da stvori pogresne predrasude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- iPhone takodje ima BT, samo se ne moze koristiti za razmenu fajlova sa drugim platformama.

Neki ovde tvrde da to čak može da se prevaziđe (u slučaju da nije tako mogli su komotno da ga izostave).

Da, znam za Adobe, ali nažalost flash još uvek na mnogo mesta nema alternativu.

ima još:

- Androidaši ne haju za veličinu svojih telefona, koji su narasli toliko veliki da jedva staju u džep.

Zaboga Vili, prepoznaješ li ti sarkazam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da si ironican, a ne sarkastican :vava:

[offtopic]Btw, ovo za flash - itekako ima alternativu. Cim nove html5 tehnologije poput canvasa, web GL-a i slicno postanu i de-facto standard, flash vise zaista nema sta da trazi. Do tada ce jos neko vreme da tavori. Jedino ako Adobe ne smisli nesto revolucionarno, sto ce da ga ozivi, odnosno prilagodi html-u 5, odnosno plugin-free browserima.[/offtopic]

U svakom slucaju Flash, do skoro Key Selling Point Androida, vise se maltene ni ne pominje kao prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, ali nema veze sa Sirijem, ili sa iOS, ili sa Androidom... :D Viper Smart Start, postoji za oba sistema... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto vidim da nisi bas dovoljno obavesten, evo par informacija za tebe, cisto da popunis rupe:

- iPhone takodje ima BT, samo se ne moze koristiti za razmenu fajlova sa drugim platformama.

- Adobe je zvanicno prestao sa razvojem Flash-a za mobilne uredjaje (Win8 za mobilne i tablete ga takodje nece podrzavati, a verovatno i vec neka sledeca verzija Androida)

- Postoji preko 100.000 besplatnih aplikacija na AppStore-u za iOS (Mislim da i ta cifra moze da udje u "mnostvo") + jos Cydia Store (ne znam tacno koliko)

Eto vidis kako nedovoljna obavestenost moze da stvori pogresne predrasude.

- Lepo, znači svi sa kojima razmenjuješ podatke moraju imati Iphone..a radi li sa laptopom ili mora Apple?

- A pa dobro, ako je prestao onda da pohrlimo da kupimo Iphone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho, nisam ni okacio zbog Siri-ja (s' obzirom da ni nemam Siri, pa ne znam ni kako radi), nego zbog Viper Smart Start-a ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android ekipo, moze li mala pomoc? U toku je Samsungovo takmicenje za izradu Android aplikacija. Ako mozete da odvojite malo vremena, da preuzmete aplikaciju i glasate, bio bih veoma zahvalan. :)

Imam jos neke koje su u toku izrade ali neka ova bude adut.

U pitanju je aplikacija za sajt Wannabe Magazine, fashion i lifestyle sajt. Evo kako izgleda:

sasanedic_wannabe_1.jpg sasanedic_wannabe_2.jpg

Link za preuzimanje:

http://bit.ly/zkpKv5

Mozete preuzeti skeniranjem QR koda ili posetite link preko browsera na telefonu.

Kada instalirate app, klikom na dugme MENU otvaraju se opcije gde mozete izabrati opciju za glasanje.

Hvala unapred. :)

Pozdrav!

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mislis iTunes nalog da otvoris poslacu ti na PM tutorial

edit:

poslato!!!to ti je otvaranje bez platne kartice

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je aplikacija za sajt Wannabe Magazine, fashion i lifestyle sajt. Evo kako izgleda:

sasanedic_wannabe_1.jpg sasanedic_wannabe_2.jpg

Video sam aplikaciju i svidja mi se kako si je uradio, a posebno dizajn. Jedino bih ove naslove artikala u crvenoj promenio.

Na zalost, ne mogu da glasam za tebe, posto nemam Android, a aplikaciju sam video kod kolege koji ti je suparnik na tom konkursu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu devojci da kupim telefon,jedini uslovi su da je zgodan za razgovore i kuckanje poruka i da je lep :wallbash: (citaj fancy).

Odlucio sam da uzmem iPhone 3G (extra ocuvan)! :thumbup:,ali ipak zelim da mi vi resite neke nedoumice! ;)

Telefon bi se 95% koristio za razgovore i SMS poruke (zanima me kakav je za kuckanje poruka),a ostalih 5% bi se koristila kamera,alarm i mozda neka igrica.

Koliko je on "komlikovan" za nekog ko niti zna niti ga zanimaju jailbreak-ovi, apdejtovanja, operativni sistemi, aplikacije...a kamoli da se desi neko resetovanje ili nezeljeno konektovanje na net uz prateci racun na kraju meseca :lol:

Ukratko, treba da sluzi kao fixni i da ne zahteva nikakva podesavanja osim stavljanja na punjac i da ne priredjuje nikakva neprijatna iznenadjenja :lol:

I u vezi mikro SIM kartice, jel mora da se reze ili je nude i nasi operateri (VIP)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovome sto si naveo, za nju nije dobro resenje nijedan touch-screen telefon, posto je na njima kuckanje poruka osetno teze i ne moze "na slepo" (osim uz dosta vezbe).

Drugo, touch-screen smart telefoni mnogo brze trose bateriju, pa ni to verujem nije bas dobro resenje za ovakve zahteve.

U svakom slucaju, ja preporucujem neki klasican, sa tastaturom.

iPhone je vrlo jednostavan za rukovanje, ali on jednostavno nije predvidjen za " 95% razgovore i SMS poruke,a ostalih 5% kamera,alarm i mozda neka igrica". Njegova priimarna namena je internet i aplikacije, a telefon i sms su mu sporedne stvari :D

Btw, ne treba ti micro sim za iPhone 3G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najbitnije je da bude fancy,a za oko 130 evra mislim da je best bay! :thumbup: Sto se tice baterije nije problem,pred spavanje na punjac i resena stvar.

SIM kartica takodje resena,a ako je kuckanje poruka kao i na svakom drugom touch-screen telefonu isto nece biti problema.

iPhone je vrlo jednostavan za rukovanje

Uz fenseraj, najbitnija stavka :thumbup: Uostalom, imam fore do vikenda da razmislim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S'obzirom da je 3g ipak stari telefon, dobro proveri koliko drzi bateriju.... Tesko je reci sad koliko dugo drzi u odnosu na koriscenje ali recimo da NE SME da trosi vise od 4% na sat vremena. Ukoliko je vise, za 3-4 meseca baterija rikne a nova kosta.... pa fino :rolleyes:

I vodi racuna da ga NIAKO ne apdejtuje preko iTunes-a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju Nokia E71 ili jos bolje E72 bi bio odlican telefon za nju,imas u beloj boji(fensi je),lagan za kucanje poruka i baterija dosta drzi.

Nijedan touch screen telefon nije praktican za poruke tako da to moze da zaboravi,a pogotovo ako ima dugacke nokte. :thumbsup:

Edited by ChobbyNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam hteo da preporucim Nokiu E72 :)

Svakako treba voditi racuna o bateriji, mada starost telefona nema velikog uticaja ukoliko je pravilno koriscena.

Uz iskljucen Wi-Fi i GPS i bez previse igranja, moze da potraje i 2-3 dana.

Moj stari iPhone (2G) i posle 3 ipo godine teskog maltretiranja, na stand-by potrosi oko 7% baterije za 24h. Uz dosta igranja, interneta i ostalog maltretiranja, izdrzava vise od 24h garantovano, a toliko je izdrzavao i kada je bio nov. Ali definitivno bilo koji smart phone sa velikim ekranom i ostalim "pogodnostima" je realno puniti svako vece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E72 je jedan vrlo dosadan poslovni telefon. Svakako joj uzmi IP ili neki od mnogobrojnih Androida u tom cenovnom rangu, biće joj mnogo zanimljivije.

Daleko od toga da je mnogo loše kucati po ekranu. Evo, ovaj moj nije imao srpski, pa je naučio vremenom. Odlično me popravlja kad promašujem. Većinu postova na forum šaljem upravo kuckajući po ekranu, udobno zavaljen. B-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi,da sam zensko,definitivno bih pre uzeo neku od te dve nokie,iphone je totalno muski telefon,bar meni,ali tvoje su pare pa ces na kraju izabrati ono sto mislis da je najbolje,a i ne znam sta devojka preferira od telefona.

Ali rekao ti je i vili,iphone je sve samo ne za poruke i pozive 95% vremena,to je racunar u dzepu a ne telefon.

A jel se devojka izjasnila mozda po pitanju izbora da ne pisemo romane do sutra? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...