Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Da, pise na pozadini svakog iPhone-a "Assembled in China"

I, sta si time hteo da kazes?

Sve se pravi u Kini i Tajvanu.

Kompletna najsavremenija tehnologija proizvodnje poluprovodnicke elektronike se nalazi u Kini i Tajvanu.

Najjeftinija radna snaga se nalazi u Kini.

Najjeftinije sirovine su u Kini.

itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo jednostavno - zato sto NIJE ISTO!

Iskopirali su izgled kucista i interfejs softvera, ali ni po hardveru ni po softveru nisu isti, ni priblizno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ti i kineske replike Nokia, koje izgledaju identicno, a kostaju 5x manje. Znam neke koji su kupovali te kineske replike sa stavom "ma isto bre, samo jeftinije" i niko ih vise ne poseduje, sta mislis zasto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ni znao za ove replike da ortak nije pre dve godine kupio neko tako čudo, tad je touch screen bio pojam, a on ima i touch screen i dve kartice i tv i šta ti znam i dan danas ga nosa ispravnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je izgledaizuzetak ;)

Znam nekoliko ljudi koji su kupili jeftino te replike (i sa i bez touchscreen-a) i nikome nije potrajao vise od 6 meseci. A i dok su radili, radili su traljavo, sporo i uz gomilu bagova.

Jednostavno - kvalitet izrade jako los, hardver jako slab, touch-screen je rezistivni i ocajnog kvaliteta, softver samo izgleda kao kod originala, ali daleko od toga...

A sto je najcrnje, kada specifikaciju i mogucnosti stavis na papir i uporedis sa originalom, ispada da je bolji od originala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome je tačskrin bio pojam pre dve godine, taj je stvarno živeo na nekom brdu.

Video sam te telefone sa televizorom, marka je Anycool. To je stvarno samo telefon sa dve kartice i televizor u džepu. Kome tako nešto treba, nije loše uopšte, i nije toliko kvarljivo. Isto tako, nije za ovu temu, jer to nije smartphone - nije na nivou SP ni od pre 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anycool i jeste kvalitetniji od ovih replika bas iz razloga sto su hteli da ga proguraju na trziste kao autonomni brend. A i tacno je to sto kazes da nisu uopste u pitanju smart phones. Samo izgledaju tako, ali je fw zakucan, fabricki i to ti je sto ti je.

Video sam i neke kineske smart telefone sa Androidom, ali hardverski su krshine (takodje rezistivni a ne kapacitivni touch-screen).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee...nema nishta gore od rezistivnog ekrana....srecom pa je tih telefona sada sve manje i manje :yes

Edited by Boris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam dosta cackao iPhone 3G,to mi je prvi kontakt sa tim cudom,i utisci su... :thumbsup::respect:

Nisam kupio bas taj primerak,zato sto nije bio bas u sjajnom stanju. Ali potraga se nastavlja,al ovaj put se trazi 3GS!

Kakav bre HTC,Samsung... :lol:

p.s. salim se za ovo poslednje :D

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome je tačskrin bio pojam pre dve godine, taj je stvarno živeo na nekom brdu.

Tačnije živeo je u Peći. Nije neznalica ali pre 2 godine su takvi telefoni koštali od 150-200 pa naviše evra a on je svoj platio 50. Radi mu i dan danas. Mislim baš da je Anycool ali da vas ne lažem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio nikog da vređam, da me ne shvatiš pogrešno, ali tačskrin na telefonu postoji barem 10 godina, masovno barem 5.

Ne moraju biti skupi, ja sam svoj prvi tač pazario krajem 2003, polovan, za 120 eura, ako dobro pamtim. Motorola Accompli A008. Za to vreme sasvim solidan smartphone sa internetom, aplikacijama za sve aktuelne mesendžere, mejlom i office kompatibilnim editorima (word i excel samo zapravo). Razbijao sam se od besplatnog neta tada na MTS preko GPRS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ali touch screen se omasovio tek pre neku godinu...a da ima menu i silne one opcije, da je kao smart telefon ako me razumeš, da prepoznaje rukopis kad "kucaš" SMS i slično...ima i žiroskop i svakakve nebuloze, mislim da GPS nema, nov a 50 eur, to stvarno ima samo kod kineza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja htedoh da te posavetujem da ga kupis, ali jednostavno ne mogu, to je jace od mene - ne mogu da mrzim ljude :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome treba pomoc za ROOT-ovanje ili ubacivanje ROM-ova za bilo koji Android tu sam, da pomognem :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ti dzabe to odraditi ako te interesuje,ali snasao bi se i sam,potrebno je osnovno poznavanje engleskog i racunara i tesko da bi negde zapeo.Ja sam sad ubacio u htc sensation android 4.0.3 i za sad nisam primetio da nesto ne radi niti da baguje.Nikad brze i bolje mi nije radio android ni na jednom telefonu od ovoga sada.A verujem da bi na s2 ugodjaj bio jos bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za DZ naravno :)

Ja cu ti dzabe to odraditi ako te interesuje,ali snasao bi se i sam,potrebno je osnovno poznavanje engleskog i racunara i tesko da bi negde zapeo.Ja sam sad ubacio u htc sensation android 4.0.3 i za sad nisam primetio da nesto ne radi niti da baguje.Nikad brze i bolje mi nije radio android ni na jednom telefonu od ovoga sada.A verujem da bi na s2 ugodjaj bio jos bolji.

Nije bash ni lako, a ni preporuchljivo da se samostalno to radi...onaj ko ima iskustva onda ok. Desi se lako da ode chip, zavisi od fona.

Koji si ROM ubacio za ISC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virtuos inquisition sa xda.I ja sam to poceo bez ikakvog iskustva,jedan telefon je stradao jer sam bio brzoplet,ali ako odvojis jedan dan da sve iscitas i ukapiras kako sta funkcionise,ide lako,a za svaki telefon je u principu isti postupak.ako nekog interesuje nesto oko flesovanja neka pita slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba stvarno biti smotan pa pokvariti S2 ovim putem. Cela procedura je vrlo jednostavna i do detalja objašnjena na bezbroj mesta na netu.

Naravno, glavna koncentracija korisnih stvari je na XDA forumu. Treba odvojiti malo vremena i videti koliko je ova sprava zapravo moćna kad se fino uštima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbg...svaka shkola se placa, dobro je da je samo jedan :book: ja sam do sada "sredjivao" oko 40-tak modela, uglavnom HTC, mada sam imao posla i sa SE i Galaxy modelima.

Ako nekom treba za Apple, znam nesto i oko jailbreak-ovanja i otkljuchavanja ;)

Edited by Boris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hardverski je bolji od mog starog racunara,sta reci dalje:)Jel si ti stavljao custom rom na tvoj s2 ili je sve stock?

To mi je bio prvi android,htc magic,posle toga sam imao htc desire,xperia arc,optimus 3d i sada htc sensation i na svakom sam radio root i stavljao custom rom bez obzira na garanciju.A namestao sam i dosta telefona od drugara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uglavnom se deshava kvar prilikom ROOT-a ili S-OFF, pojedini modeli HTC-a imaju slabashan chip, tako da...a tu je i problem sa ADB...ali uglavnom sve se da reshiti :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...