Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Meni je po 6 dana držala baterija na moru, ali sam slao jednu poruku dnevno  :laughing:  A sad dan do dan i po, zavisno koliko se igram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tronsmart TS7 Glacier

 

svi to pitaju, ovo sam samo testirao, 2% je nekih 100 minuta, zar i treba mnogo vise da mi bude po rukama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi zadovoljan? Ja sam hteo da uzmem Nexus, ali izletela je kombinacija za gotovo džabe Galaxy pa sam ipak odustao.

 

Inače, što se poređenja HTC-a i Samsunga tiče milisim da je HTC mnogo bolji. Imao sam Desire S sa signle core 1ghz procesorom i sad Samsung sa dual core takođe 1ghz. Možda je za izvršavanje aplikacija bolji Samsung, ali za kretnje po meniiju i po celom interfejsu telefona je baš loš u odnosu na htc. Pogotovu što se Samsungu popuni radna memorija do te mere da nakon 3-4 dana ne mogu ni poruku da pročitam, a htc-u se to nikada nije desilo. 
I po meni HTC ima mnogo prijatniji interfejs zbog Sensa dok su mi na ostalim telefonima jako slični Androidi istih generacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je! Poslednji 4.4.2. Kit Kat android sljaka besprekorno.

Jedino je kamerica mogla biti malo bolja ali dobro... Mislim da je ovaj fon, u slucaju da se moze nabaviti iz USA najbolji odnos cena- kvalitet.

Jedino sto jos nema nigde kod nas da se za njega nadje bumper case, pa cu morati preko ebay da narucujem. :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problema sa telefonom Samsung Galaxy Beam GT-I8530, Gingerbread 2.3.6. (po opcijama i svemu najvise lici na SII, samo sto ima jednu dodatnu opciju)

 

Problem je u dve stvari:

- povremenim gubitkom tona u medijima (npr. ne radi media player), lako se resava gasenjem svih procesa u task killeru..

- ipadanjem telefona iz mreze.

 

Drugi problem - ispadanje iz mreze mi se desava samo kada idem negde dalje kolima... Prvo sam mislio da je do uConecta, ali sada sam shvatio da se desava skoro uvek kada sam negde na duzem putu, gde prolazim kroz zone sa slabom pokrivenoscu... bez obzira da li je prikljucen na uConect ili nije... to primetim tek na kraju, kad parkiram... vidim na ekranu znak "zabranjeno parkiranje", sto znaci - nema signala - iako ga ima, i to pun signal i normalno se ponasa cim restartujem telefon... sto me prilicno nervira!!

 

Ovo se nikad ne desava u kretanju po gradu... nikad mi nije ispao, a van grada skoro svaki put!!

 

Na istoj ruti drugi telefon - moje lepse polovine (Samsung Ace 2) nije nijednom, nikad ispao iz mreze, iako ima instalirane potpuno iste aplikacije!

 

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude i ima li nekog leka? Neko je pominjao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to nestalo instalacijom zvaničnog update-a, mada su se javili neki novi bagovi tako da sam manje-više na istom. Sve u svemu sam došao do zaključka da je Samsung mogao malo da bolje odradi software i prilagodi ga uređajima pošto konkurencija to bolje radi, pogotovu HTC koji mi za 2 godine nije bagovao koliko Samsung za prvih par meseci.

Inače, u pitanju je S-Advance koji je takođe jako sličan S2

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto uskoro ističe ugovor sa VIPom, a planiram da ga produžim, zapazih Samsung Galaxy Young.. Paket mi je Smart 400, ne planiram da ga povećavam, pošto je to drugi telefon i u većini slučajeva ni to ne potrošim, a pošto mi se ne dodaju neke pare, ovo mi se učinio kao simpatičan telefon... Videh i Sony Xperia E i LG Optimus L4 II, za koje bih morao da dodam nekih 3.000, mada čitam neke komentare na mobilnisvet i uglavnom izvlačim iz svega toga da su ljudi generalno nezadovoljni njima, ili možda pretrpavaju svoje telefone bespotrebnim aplikacijama, pa im zato baguju.. Imam dobro iskustvo sa Samsungom, najviše sam imao Sony Ericssona i sa njima sam generalno bio najzadovoljniji, ali sa LG-om nisam nikada imao dodira, niti je ko u porodici imao neki LG da bih imao neko formirano mišljenje... Samsung mi je na prvom mestu zbog cene, a od ova dva je favorit Sony, mada bih opet voleo da čujem iskustva drugih, pa da sumiram sve i donesem konačnu odluku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni u ovim pomenutim telefonima bih uzeo Samsunga, cujem od drugara da mu se dobro pokazao, znam da nije prenatrpan aplikacijama i da mu solidno radi. A za ovu xperiu nisam imao dodirnih tacaka sa njom i iskreno ja sony izbegavam ( ali to je nesto u mojoj glavi zacrtano) a za LG sam protivnil, nisam nimalo zadovoljan ni kvalitetom izrade ni samog telefona. Sestri sam bio uzeo LG 7 I doslo mi je posle 2 nedelje da ga slomim i ako ga je ona koristila, pa zivce mi pokida kolko se koci... Istrajao je 2 meseca i odmah ga prodao, po meni zaobidji LG.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naprotiv veliki fan Sonija ali bih ti preporučio da zaobiđeš Xperia E. Ono što si čitao tačno je, a imao sam lično prilike da se igram s njim u Telenoru i prosto sam se razočarao. LG pravi dobre telefona u visokoj klasi (Nexus 4, Nexus 5, LG G2) ali ostalo je ispod prosjeka.
Samsung ne volim ali izgleda da je jedino on sa ovog spiska ostao. Ns znam koje si mu specifikacije (pogledaću kasnije) ali mogao bi biti dobar izbor. Njegov interfejs tzv. Touchwiz mnogo guši telefon. Kum ima Galaxy Trend, pa ono je užas koliko je UI neoptimizovan.
Jesi razmišljao o Alcatelovim telefonima? Ja sam recimo uzeo sebi kao drugi telefon Alcatel m'PoP 5020 i iznenadio se koliko je dobar. Ima sigurno još neki model. Dok ne zasjednem za komp, ništa :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je pre nego što su se Ericsson i Sony udružili, Sony pravio odlične i kvalitetne telefone, e sad čujem da se mnogi žale na pojedine modele Xperie, i to pretežno na ove jeftinije koje nude preko mreže...

Moje iskustvo sa SE telefonima T630, K500, K300, K510, W810i, W20i Zylo... Sa prva 4 modela sam imao muku sa džojstikom i otprilike sam svaki nosio po godinu-dve, dok sam poslednja dva imao po oko 3 godine, w810 je počeo da se gasi sam od sebe, a Zylo dva puta crkavao flet... Bez obzira na sve to, bio sam zadovoljan sa svima, jer sam sa svakim imao po preko 30.000 poslatih poruka, sa w810 čak preko 50.000, a zadnjih 5 godina nisam skupa poslao 10.000 sa tim Zylom, sa njim sam generalno najnezadovoljniji.. 

E sad razmišljam se o tom Samsungu, onako elegantno izgleda u teget boji i komentari su pozitivni, tako da ću verovatno da se odlučim za njega.. Da mi pare nisu problem verovatno bih se odlučio za Nokia Lumiu, burazer ga ima, windows je malo čudan dok se ne navikneš, ali je telefon brži nego bilo koji android sa kojim sam imao dodira..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao kad se setim T630..Koji je to bio hit kada sam ga uzeo. Bluetooth, kamera, bukvalno čudo tehnike. Šteta samo što dugo nije potrajao. Posle 3-4 meseca je počeo da gubi kontakt pri punjenju i nikada nije popravljen. Evo i sad je kao nov u fioci..

 

 

Inače, jel koristio neko neki dobar custom rom za Galaxy S Advance? Razmišljam da skidam fabrički pošto baguje kao lud. Rootovanje i gašenje gluposti je pomoglo, ali i dalje nije savršen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh Sony Xperia E, na prvu onako mi deluje daleko brže i funkcionalnije nego ZTE Blade G koji imam trenutno, jedino je rezolucija i veličina ekrana lošija.. i sad uz njega sam dobio punjač, a imam već punjač od ZTE-a, na kome piše

Input: 100-240V;50/60Hz

Output: 5.0V - 1000mA

 

a na ovom Sony-jevom piše

 

Input: 100-240VAC;150mA 50-60Hz

Output: 5.0VDC;850mA

 

Pa me zanima pošto sam za struju totalni duduk, da li da svaki punim svojim punjačem ili da koristim jedan za oba? I koji preporučujete ako može tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristi ovaj:

Output: 5.0V - 1000mA

 

Da pojasnim i zasto. Punjac od ZTE-a ima jacu izlaznu struju, koja iznosi 1000ma, ali ce telefon kome je potrebno 850mA pri punjenju samo toliko i da povuce, pa punjac nece ni raditi sa 100% kapaciteta, vec sa 15% manje. Uredjaji trose onoliko koliko im treba, nikad ne vuku pun kapacitet, da ga tako nazovem.

 

Dakle mozes uzeti i punjac od 5V - 5000mA, ZTE ce trositi do 1000mA a Sony ce trositi do 850mA, samo ce taj punjac raditi sa manje snage...

Kad kupujes punjace uvek gledas da je napon od 5V apsolutno uvek isti, a da je struja ili jednaka ili veca...

 

Aj kad sam vec pisao, od juce nisam vise vlasnik HTC-a, malo sam se u poslednje vreme razocarao u kompaniju. Od sada u mom dzepu stoji: LG G-Flex

 

cxcb11325.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E odlično, hvala ti.. I onako ne znam šta ću sa silnim punjačima, imam neku kutiju u kojoj ima nekoliko komada i kada god trebam da stavim telefon da se puni ne mogu da ih razmrsim, tako da jedan planiram da sklonim... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao je zvanicni Android 4.3 za Xperia SP, TX, T i V telefone.
Ja sam pre neki dan instalirao i prvi utisci su odlicni. Kamera je poboljsana, tu su neke nove opcije, i normalno sam izgled menija je drugaciji. I sto je najbitnije ne usporava telefon.
Eto ako postoji neko od kolega, ljubitelj Sony telefona, a ne zna za apdejt nadam se da ce mu koristiti ovo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam preksinoć flešnuo rutovanu verziju 4.3 pošto za moj Customization number nije još izašao. Mnogo dobar apdejt. Jedino sam i ja jutros iskusio grešku na koju se mnogi žale da se telefon ugasi kad se napuni do 100%. Navodno se ne dešava stalno ali dešava se. Govorim za Xperia T (LT30p).

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je ok da pitam ovde, ako neko prati VIP-ovu ponudu telefona, jel ima nesto da mi predlozi, za 3 meseca mi istice ugovor, a hocu da uzmem drugi telefon, pa bih neki moderniji, a nemam veze sta je ok, a sta je krs ... tako da predlozite nesto, da mogu da pratim forum, eventualno da ima navigaciju ...

inace najinteresantniji mi je samsung ... ali moze i neka druga marka

http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji/mobilni-telefoni.1146.html

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nidzo

Kako si bio zadovoljan kamerom pre apdejta? Cini mi se da su iste na nasim telefonima, Exmor R 13MP . Kod mene je auto fokus bio spor i cesto puta uhvati mutnu sliku. Iskreno vise sam ocekivao od kamere.

 

@beli

Sta je znam, zavisi od paketa itd, Samsung, Sony, LG.. Mislim da je trenutno to ok, meni ostali proizvodjaci nisu zanimljivi. ZTE nikako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mićo kamere su iste i onako solidno neko poboljšanje osjetim. Meni je kod snimanja videa fokus bio problematičan na 4.1.2. Čini mi se da je sad to kudikamo bolje. Vidjećemo. Još je sve svježe.

 

Beli do koliko para, koji paket te interesuje pa da vidimo šta ima. I Alcatel pravi solidne telefone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad imam onaj paket smart 300 i za moje potrebe je super, ali on vise ne postoji pa mi je sledeci smart 400 koji opet zadovoljava moje potrebe ... a sto se para tice sta znam mozda do 2000 mesecno, ako mislimo na isto 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...