Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Preksinoć sam se na drugarovom IPadu zajebavao sa nekom aplikacijom "Akinator",oduševio sam se i živo me zanima na kom principu radi... Poenta je da ti zamisliš neku ličnost i on ti postavlja 20 pitanja ti odgovaraš sa da, ne, možda da, možda ne i ne znam i nakon tih 20 pitanja ti on da odgovor koju ličnost si zamislio... Trudio sam se maksimalno da prevarim aplikaciju, tj vadio neke ličnosti iz naftalina, ali u većini slučajeva pogađa iz tih 20 pitanja, nekada mu je potrebno i malo više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji web verzija, mozes da igras i na svom kompu. Inace, probao sam i nije neka velika mudrost, cak negde od polovine sam mogao da pretpostavim sta ce sledece da me pita i tacno se videlo kako suzava mogucnosti po raznim kriterijumima (vera, zanimanje, geografski polozaj, jezik i slicno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem, tačnije moja devojka... Imala je Nokiu c3 i dosadila joj je, pa je rešila da promeni telefon i videla na kupujem prodajem SE xperia mini pro x10, ona što joj se izvlači tastatura.. Lik koji ima 45 pozitivnih i nijednu negativnu, napisao kako je fon star 15 dana, na slikama je delovao ok, ona je naručila, a kada je stigao, skroz druga priča, korišćen je najmanje godinu dana, jer je ekran izgreban katastrofa, pun je nekih aplikacija, u imeniku milion brojeva, baterija navodno traje po 2-3 dana kada je nov, ovome traje dan jedino ako ga ne koristi, ali aj sve to kao ni nema veze, planirala je da uzme novu bateriju, ali od pre 5-6 dana telefon počinje da baguje opasno kada se stavi na punjač... Punjač je kao USB kabal i on ide u utičnicu, ovako izgleda

USB_punjac_5_V_1000m_A_slika_L_1578381.jpg

Telefon se stavi na punjač i sam se otključa i počne da zove ceo imenik, da šalje poruke, da sam ukucava neka slova i memoriše neke kontakte u imenik, ja iščupam usb kabal i stavim ga na punjač da se puni i on počne da se puni normalno, mada juče počne i tako da baguje i uopšte ne znam kako to da sprečim, nikad ni ona ni ja nismo imali iskustva sa Android telefonom, da li je to softverska greška ili je možda do punjača?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i osnovno uradi factory reset,podesi iznova sve pa onda vidi da li se problem resio.

Ako to ne resi,vici za pomoc:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Root ili admin privilegije mozda ni nema.

Proveri da li medju aplikacijama imas instaliran supersu ili superuser app.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim je stigao telefon (pre 10 dana) smo ga resetovali na fabrička podešavanja da bi smo pobrisali sve što je bilo u njemu, jer drugačije bi baš imalo posla, baš ću da pročačkam da vidim oko tog admina da li to postoji, a što se tiče aplikacija nema nijednu skinutu, samo fabričke, videću i za taj supersu da li postoji, pa javljam šta se događa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne uspes da resis problem,trebalo bi da pogledas sekciju na xda forumu za tvoj uredjaj i da vidis kako se flesuje fabricki softver pa tako da probas,99% je problem u softveru,tako da je resivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi radio factory reset sa upaljenim telefonom ili onu foru dugme za paljenje+dugme za smanjenje muzike+home dugme i odatle factory reset? Mom ćaletu je poblesavio telefon i radio nešto slično kao taj, vradtio sam ga na početna podešavanja na ovaj drugi način i sad totalno ok radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam joj poslao poruku da to uradi, tako mi je nešto burazer pomenuo da je na njegovom Samsung Galaxy tabu dugme za gašenje+za pojačavanje muzike, ili sam ga možda pogrešno razumeo, sad će da pokuša tako da ga resetuje pa javljam ishod..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga za mini pro. Posle ovog ti briše sve programe, imenik i sve ostalo tako da neka uradi backup nečeg što joj je možda bitno. I posle ovoga ne bi trebala da ima problema sa tim bagovima

  • Turn the power off. If your Sony Ericsson Xperia X10 mini pro is frozen, pull the battery out and reinsert it
  • Hold the Left and right buttons located beneath the display
  • Press and release the Power button
  • Follow the on-screen instructions to hard reset your phone

All data including third-party applications will be deleted from the Sony Ericsson Xperia X10 mini pro. Once the wipe is complete, the phone will reboot to its factory fresh state.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće ništa, ja sam na svom telefonu 2 puta radio i na ćaletovom jednom. Samo neka bude telefon napunjen pre ovog za svaki slučaj, ali pratkično nema šta da se zezne sa ovim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam ovo... Znači ugasim telefon, zadržim donje levo i desno dugme odjednom i pritisnem dugme za paljenje, on zavibrira i upali se, ali sistem podigne skroz normalno, ne resetuje se, pokušao sam par puta i ne uspeva mi :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da probaš da pritisneš i pustiš dugme za paljenje. Sad dam gledao još par uputstava kako se resetuje i svuda je isti princip naveden- donje levo i desno dugme+power.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ugasim ga kao što piše na uputstvu i uradim tako, a on se upali najnormalnije, ne pokaže mi nikakve opcije, samo podigne sistem normalno.. Sad ću da pokušam isto, ali da ga ne gasim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne uspiješ pokušaj da izvadiš bateriju na 10-ak minuta, vrati je pa onda uradi tu proceduru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ću i to da probam da nađem, pokušao sam upaljenog, ništa, pokušao reset kao na običnom modelu bez qwerty tastature, sa dugmetom HOME, opet ništa, samo se ugasi i podigne sistem ponovo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao i običan reset na fabrička podešavanja iz menija, i dalje ista priča što se punjenja tiče... U utorak ga nosim u neki servis da prvo probam drugi punjač, pa ako to ne pomaže, videću šta ću da radim sa njim..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mu flesovati oficijelni firmver, mozes ga naci na xda forumu.

Ako ni to ne pomogne, bojim se da je hardverski kvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini Pc compinion za Sony ericcsson i sa njim instaliraj novu updetovanu verziju softvera. Ako ne znas kako da uradis, kada budes dosao u Kg, odradicu ti ja da ne placas za dzabe servis, posto sam sve to izucio na mojoj Xperii X10. Ako hoces mozemo da instaliramo i Android 4.04 i da otkljucamo telefon....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...