Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

:p

:p

Probo i ja na wildfireu al nije odseceno :D

Kad pogledam ove SShot. vidim da ni meni nije ni pixel odsecen jer sam se tripovao da ispod back i next treba da bude vise od 2 reda pixela. Tako da nije ni jedan red pixela nije isecen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ljudi, da ne bude zabune, odsečeno je bilo na Tattoo-u, to je 240x320, ako Legend ima veću rezoluciju... onda to možda dobro radi na Legend-u, koliko sam video i Wildfire radi sa istom rezolucijom kao i Tattoo, pa onda bi trebalo da je isto, tj. odsečeno, što se bre prepirete, ko ciganke na Zelenjaku ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja dam svoj doprinos temi.

Priroda posla mi je takva da mi u zadnjih 10 godina vecina novih i modernih telefona dolazi u ruke i svashta, ali stvarno svashta sam imao prilike da probam, testiram ili posedujem.

Kod kupovine telefona od presudnog je znachaja namena tog telefona, odnosno za sta cete ga vi kao korisnik upotrebljavati. Podela je uglavnom na ljude koji koriste telefon za pozive, SMS i to je to i sa druge strane postoje korisnici koji zele maximum od svojih aparata.

Kod prve grupe korisnika je potpuno svejedno sta cete kupiti. Bitno je da je telefon prijatnog dizajna, dobre finalne izrade i karakteristicno za ovakve korisnike je da vole da im je telefon mali i tanak tako da staje u dzep i ne smeta kod sedenja (npr. u kolima). Za ovakve korisnike se u dugom nizu proteklih godina kao nezamenljiva pokazala Nokia. Generalno ne kosta puno, izrada je vrhunska i radi kao satic. Sony Ericsson je tu negde ali je vise za zene (bez uvrede ko ima Sony)...

Sto se druge grupe tice, odnosno kod korisnika koji vole Smartphone uredjaje tu je konkurencija vec velika.

Da ne davim mnogo, probacu u kratkim crtama da iznesem moja zapazanja za neke od najpopularnijih proizvodjaca.

1. Nokia: Imala je u proslim godinama itekako uspesnih i legendarnih smartfonova kao sto su: 3660, 6600, 6630, dobar deo N i E serije i.t.d. medjutim o poslednje vreme Nokia gubi trku sa konkurencijom jer su joj svi smatfonovi bazirani na Symbian OS-u koji je odavno mator i prevazidjen. Nemojte da me shvatite pogresno, do pre 4-5 meseci sam imao N95 i to je vrhunski aparat, ali jednostavno zastareo.

2. Samsung: U proteklih par godina je napravio pravi BUM u svetu smartfon resenja bez obzira da li se radi o Windows mobile platformi (koju inace ne cenim) ili Android platformi (koja je odlichna). U novijim modelima Samsung koristi svoje AmoLED touch display-e koji daju perverznu sliku ali i dalje nisu uspeli da potpuno utegnu Touch funkciju tako da ponekad korishcenje toucha moze da vam shtuca i secka pa samim ti i mnogo da vas nervira. U svakom sluchaju Samsung je ok ali velika zamerka mi ide na dizajn i materijale koji se koriste za izradu jer svaki njihov Smartfon previse lici na prethodni model a i uvek imam utisak kada drzim njihove aparate u ruci da je to moglo bolje da se napravi za te pare. Zbog toga je u shirim narodnim krugovima Samsung poznat kao Shljamsung.

3. Sony Ericsson: ukratko, ima ok modela ali se nisu proslavili na Smartphone trzistu. Dizajn im je ok, kao i kamere ali im je softver prilicno glup i neretko baguje.

4. HTC: vrhunska izrada! Mnogo bolja nego kod Samsunga. Kao i kod Samsunga svoje proizvode baziraju na Androidu (sto je odlicno) kao i na Windows Mobile-u. Sve radi maximalno upeglano i utegnuto tako da su dalji komentari suvishni. Jedina mana je opet, kao i kod Samsunga, touchscreen. Dobar je, ali ne kao kod Iphone-a. Sta dalje prichati, dovoljno je reci da je mobilni telefon za 2010 HTC Desire.

5. Apple: oni nemaju mnogo modela ali ono sto prave, prave djavolski dobro. Glavni aduti iphone-a su: odlichan dizajn, vrhunski materijali, potpuno ispeglan i perfektan OS i mozda najjaci adut u sferi touchscreen-ova je taj da dan danas niko od ostalih proizvodjacha ne moze da prismrdi kvalitetu toucha na iphone-u. Jednostavno na njemu je milina raditi.

Negativne strane su: cena i po mnogima obavezno koriscenje Itunes aplikacije za menadzment fona (mada po meni ITunes nije problem jer ima mnogo alternativnih resenja sa kojima je managemant Iphonea pesma).

Zakljucak: na vama je da odlucite sta vam se dopada. Moja je preporuka svakako Iphone za one koji mogu da ga plate. Odmah iza njega su vam HTC i Samsung rame uz rame(mada ja preferiram HTC)koji doduse nisu bitno jeftiniji od Iphonea.

Ovo ostalo necu ni da komentarisem.

Sto se preporuke OS-a tice, definitivno Iphone OS ili Android posto su gotovo identicni, a najbolje rade. Od Windows Phone 7 se mnogo ocekuje ali treba da prodje josh neko vreme dok se decije bolesti ispeglaju.

Ja licno koristim Iphone 3GS 32GB koji je po jacini hardvera tik ispod Iphone 4, a po ceni je duplo jeftiniji.

Na oglasima nov, jedva koriscen 3GS moze da se nadje izmedju 300 i 350 evra.

To bi ujedno i preporucio svima koji zele da imaju utisak da im je u ruci sofisticirano parce hardvera koje radi toliko glatko da je to bolesno.

Eto nadam se da sam bar malo pomogao neodlucnima. Ovako bih mogao da otkucam celu knjigu, pa ako vas nesto konkretno zanima bolje da pitate

Pozdrav

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno koristim Iphone 3GS 32GB koji je po jacini hardvera tik ispod Iphone 4, a po ceni je duplo jeftiniji.

Na oglasima nov, jedva koriscen 3GS moze da se nadje izmedju 300 i 350 evra.

3GS tik ispod IP4? Dupe i oko, realno. A to što se prodaje za 350€ po oglasima, stvarno nema nikakvo opravdanje. Za taj novac možeš da uzmeš po oglasima Desire, a neznatno više Desire HD ili Z, sa sve garancijom od 2 godine. Realno taj 3GS u aktuelnom društvu vredi plafon 150€, ali dok god bude ljudi koji će da plate više, biće ta cena. Ista priča kao i sa golfom 2 u Srbiji. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako... svi se hvale tim telefonima imaju pola jabuke i to je sve! Moj garmin na n97 zavrsi posla koliko sve aplikacije na iphone. Ok je to tel, slazem se, ali previse skup! Sve aplikacije se placaju, gotovo ih je nemoguce koristiti na nasem trzistu! Za iste pare uzmes neki htc, neku jacu nokiu ili slicno, uz malo bolji paket gde imas i net sve aplikacije mozes da koristis, zavrsice ti doobar posao i uz to ces imati dve godine garanciju, a za dve godine taj iphon nece vredeti nista...

Bas dobro receno, kao golf 2 86.godite u Srbji koji vredi isto kao i clio 2002.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi čovek kompanije Nokia, najvećeg proizvođača mobilnih telefona u svetu, izneo je vrlo sumornu sliku o budućnosti kompanije.

U jednom internom dopisu koji je procurio u javnost, Stiven Elop je opisao svoju kompaniju kao čoveka na naftnoj platformi u plamenu - i rekao da je okružena konkurentima koji otimaju svoj deo tržišta.

Elop je rekao da je Nokia, ponos finske privrede, uhvaćena u raskoraku uspehom Eplovog aj-fona kao i uspehom softvera za "pametne" mobilne telefone koji je razvila kompanija Google.

Istovremeno, na začelju svetskog tržišta, Nokiji konkurenciju predstavljaju brži i jeftiniji kineski proizvođači mobilnih telefona, ocenio je g.Elop u procurelom internom dokumentu.

On je rekao i da Nokia mora da promeni način ponašanja na svetskom tržištu.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2011/02/110210_nokialeakedmemo.shtml

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=6830

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro to je i opste poznato... KAd se pojavio simbian... A kad je izasao android... Nije to za poredjenje! Inace Nokia uskoro pocinje da uvodi windows na svoje telefone i ta platforma bi trebalo da zameni simbian...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta.HTC je izbacio Windows i presao na Android a Nokia tek sad dolazi na Windozu???Da im nije neki srbin u upravnom odboru??

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema tu mnogo mudrolije!

samo treba da skinu cene.

Zato ih HTC sve razara.A i oni zaradjuju fantasticno. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i to si u pravu... Mislim i da su cene jedan od problema... Vise nisu simbol pouzdanosti i istrajnosti kao stu se nekad bili. Mada, ja jos uvek ne bi nokiu menjao za nijedan HTC... Osim mozda HD2 :) Jer imao sam 2 godine n95, nikada me nije izdala, perfekto je radila, jos joj ni bateriju nisam zamenio, bez jedne jedine ogrebotine. sa 450 sati razgovora dao sam je bratu i kod njega sljaka extra. Sa n97 sam imao problema u pocetku, ali sada je sve ok... Sredjeno pod garancijom, zavrsava me extra poslove, i njenu tastaturu ne bi menjao nizasta... touch screen i querty tastatura....kombinacija vrh :):thumbsup:

Evo i linka pa pogledajte o cemu se radi...

http://www.facebook.com/NokiaSerbia

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom ti veku živiš kad spomenu HD2? :D

Realno, svaka njemu čast, jedini aparat sa tri operativna sistema, ali debelo je prevazidjen i objektivno prevelik. Doduše, poprilično jeftino može da se nabavi, a sa Androidom i WM7 je dobio novi život.

Prehistorija. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom ti veku živiš kad spomenu HD2? :D

Realno, svaka njemu čast, jedini aparat sa tri operativna sistema, ali debelo je prevazidjen i objektivno prevelik. Doduše, poprilično jeftino može da se nabavi, a sa Androidom i WM7 je dobio novi život.

Prehistorija. ;)

MA gde HD2, to je jedini tel od HTC-a koji mi se svideo kad je izasao... Bio je nekako specifican, zapao mi za oko, zato mi u glavi on ostade i mahinalno napisah HD2. Ne bi to ni provalio da me nisi "opomenuo" Inace mislio sam na HD7 :D Taj tel mi je vrh iako ga nikad nisam koristio, ali mi je izgled skroz OK, a i funkcije prema onome sto citam trebalo bi da so Ok :)

Hvala za ispravku :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim iPhone 3G 16GB vec 2 godine, i pre njega sam koristio N73ME i N95, a prosle godine sam uzeo i N97, koji sam prodao u roku od 7 dana.....

Sve u svemu, ima previse predrasuda oko iPhone-a.... ne placaju se sve aplikacije, i to je odnos onih koje se placaju i onih koje se ne placaju bar 50%-50%... a i te sto se placaju SVAKA moze da se nadje na netu krekovana...

Dokaz za to je moj iPhone u kojem imam bar oko 50 raznih aplikacija, pa i navigaciju iGO na srpskom jeziku sa mapama koje se osvezavaju svakog meseca, koja sama zauzima preko 2GB.

I pored svih tih aplikacija, i brda muzike,slika, poruka iPhone radi brze od bilo koje Nokia-e koju sam do sada imao priliku da probam.

To sto ste pominjali, da ne moze pola aplikacija da se koristi u Srbiji nije tačno, jedini tip aplikacija koje ne mogu da se koriste su one koje npr prate snizenja u americkim prodavnicama, one za besplatno slanje sms-ova (to vazi samo za USA mreze) i takve slicne gluposti...

Sve u svemu, od kad sam probao iPhone, ne bi ga menjao ni za jedan telefon, jer apsolutno mi nikad nijedna stvar osim blica nije zatrebala, a da je iPhone nema.

Toliko od mene.welcome.gifthumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Potpis!

Inache za cenu iphone-a ste u pravu ali za poredjenje N97 i iphone-a :rofl:

Ko je vama napunio glavu da se za iphone sve aplikacije placaju? Imam preko 200 aplikacija, IGO sa mapama cele evrope, sve najjache igre koje su dosad izashle i nisam ni dinara dao za sve to. Samo treba znati browsovati netom.

Takodje, oko poredjenja iphone 4 i 3GS. Evo jedinih razlika:

3GS ima CPU na 650 Mhz, 3Mpix kameru bez blica, accelerometar i display sa rezolucijom 480x320.

Cetvorka ima CPU na 1 Ghz, 5Mpix kameru sa blicom, ziroskop i Retina display sa rezolucijom 960x640.

Sve ostalo je isto.

Naravno da je cetvorka mocnija masina ali sto se tice glatkoce rada i samih performansi u toku rada razlike su jedva primetne. Teshko da se to moze nazvati dupe i oko. Evo upravo drzim 3GS i 4 u rukama i teram iste aplikacije. Osim finoce grafike razlike gotovo da nema.

Poenta je: ja mogu da priustim sebi Iphone 4, ali mislim da tolika razlika u ceni nikako nije opravdana. Zato i nosim 3GS

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, sem ovoe priče o poredjenu telefona mene zanima jedna konkretna i korisna stvar! Video sam kod druga na HTC-u da moze da ga nakaci na komp i onda ide na net tako. Posto na paketu ima uracunate megabajte, kada se nadje negde gde nema net on zakaci htc i laptop i kapiram da se tada tel ponasao prakticno kao modem, surfuje netom normalno, otvara stranice, sve preko kompa!

Zanima me da li ovakva vrsta povezivanja moze da se iskombinuje i kod nokie. Imam 1gb mesecno, a preko tel potrosim svega 50mb i sto da ne iskoristim ovu mogucnost ako vec postoji, kada se nadjem negde gde nemam prikljucak na net, a opet nekako mi je lakse da idem preko kompa nego preko telefona... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ja sam to radio i sa samsungom d600 pa kasnije preko omnie i900,preko softvera koji sam dobio.

Trebalo bi da moze preko Nokia PC suite,pogledaj verovatno ima opcija tipa "connect to the internet"

Al' sam ti pomogao :whistle:

Ma skontaces ti,ne brinem ja :thumbsup::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ja sam budala kad vec imam instaliran PC suite, sedim ispred kompa pa sto ne probam sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, kad sam pokusao da se konektujem doslo je do omanje eksplozije :D

Naravno ovi suit. zakacis tel, imas opciju da se konektujes na net i od tog momenta tel se ponasa kao modem... Posle dalje koristi se najnormalnije sve po kompu, svi programi, sve ne isti nacin kao i do sada. Pri tom na OVI suite mozes i da kontrolises protok i potrosnju... :D:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za upucenije.

Da li htc wildfire ili neki drugi telefon sa android os imaju mogucnost multitaskinga.Naime da limoze da radi u isto vreme blutut (posto preko njega i sadasnjeg telefona samsung s5230 + jvc unit 901 slusam muziku u kolima)i naprimer navigacija igo ili neka druga.Znaci slusas muziku dok te navigacija navodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Nisam siguran 100% za wildfire ali mislim da nema po defaultu. Imash resenje u vidu aplikacije koja se instalira na android. Zove se multitask manager. To ce odraditi ovo sto tebi treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...