Jump to content
FAS Goran
somicom

Reparirana ramena ili nova?

Recommended Posts

A za ove iz KG kazu da traju 40-50.000 km. Kod mene na kolima su presle (Tejoviceve su) blizu 50.000 km i za zamenu su, sto je po meni ok, nisu preterano skupe, duplo jeftinije od zamenskih (AP Sport) a traju skoro pa tri puta duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda kupuje silene ali kugle valjda remontuje ?

Koliko sam gledao ni kod Tejovića i ove druge koje sada radi AP sport nemaju nikakva obeležja na silenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vijuska  ako se remontuje kugla i sam menjas  ona dva silena sto ima na njoj to sve kosta 1800din 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dovoljno lezao pod kolima i po minusu i u 12 uvece i vise necu,sad odem,platim koliko treba i miran sam. A da bi ustedeo 800 ili nesto vise dinara,i da me bole ruke,nemam potrebu za tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas broj u temi. Prelistaj malo temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

064/186-29-33 Trifunovic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u radnji u Medaku i dobio sledece cene:

 

Gornja viljuska 2500din

Donja Viljuska 4500din

Stabilizator 1200din

Kraj Letve 1200din

Spone 700din

 

To je za Alfu 156 Karavan ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve su i meni bile za 147 gornje i donje. Znam da je bila lepa razlika u odnosu na radnju i njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na stilo stavio repariranu u Nisu kosta 3200 sa zamenom 3600 i za sada ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda moze i ovde ...

Sta se desi kada ne gledate "kvalitet" i renome prodavca /proizvodjaca!

 

IMG_20140829_125419.jpg

 

Ah, da ...Zveknule nakon montaze na pomeranje upravljacem ! Sta bi bilo kad bi bilo ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svašta i ništa. Mada neverovatno da tako obe puknu.

Što petljaš sa divljakom kada original smešno košta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno...sta se sve prodaje pa to je uzas. Danas vise niko ne gleda kvalitet,vec samo na sto laksi nacin da uzmu pare. Niko nikoga ne kontrolise,jer svi uzmu pare i svima lepo. A ovakav deo glavu moze da odnese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam čuo jedno zanimljivo razmišljanje pa ne znam šta vi mislite. 

 

Današnji majstori uglavnom koriste dizalice za podizanje celog auta. Tako onda kada jelte menjaju nešto na trapu to rade sa podignutim autom i "oslobođenim" točkovima. Sve to lepo zamene i stegnu, a onda tako stegnuto spuste i opterete točkove koji dodatno nategnu ceo trap onda konstantno stoji nategnut i naravno više se troši, skloniji je defektima i sl. 

 

Moj sagovornik kaže da bi trebalo nakon zamene, prvo spustiti auto pa tek onda stezati šrafove... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svašta i ništa. Mada neverovatno da tako obe puknu.

Što petljaš sa divljakom kada original smešno košta?

 

Pausalni komentar.

Odakle ti ideja da sam licno petljao sa ovim glupostima?

Kao sto rekoh, neverovatno ali istinito, obe su pukle nakon montaze i pometanja upravljaca u mestu.

Ovo je samo jedan dokaz u nizu koji govori o svemu u ovoj zemlji. Kontrola i odgovornost su na vrlo "zavidnom" nivou. Treba li da neko izgubi glavu ...?!

Inace , danas mi proradi i telefon (BBTF) nakon nekih dve nedelje. Jupiiii ,ali kao sto to kod nas obicno biva , za uslugu koju placas ne mos' sve da dobijes pa mi tako sada i pored standardne identifikacije poziva ne detektuje pozivaoca iako je sve podeseno.

Naravno, bitno je uzeti pare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla,ja sam isto to cuo od drugara koji radi peugeot...da sve na trapu kada se menja treba dovesti u visinu auta kako inace stoji pa onda zatezati srafove. Zato sam ja ranije i pitao kada su mi menjali silene bas vezano za zatezanje srafova,ali nisam dobio odgovor.

Meni jeste logicno upravo to.

Upravo tako Mijailovicu,kontrola nikakva a delova razno raznih. Para vrti gde burgija nece,uvek bilo i bice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se iznenadio kad smo na tek uvezenoj Lybri, zatekli sve na trapovima fabričko, i pri tom stabilizatori PLASTIČNI. Jedan smo promenili,kao i vijušku,naravno kod Tejovića na Plavom mostu (1000 + 2800din). Gumice balans štangli ,Bird, ubijaju,4000din,ali su mnogo bolje od Akrona i sl. koje su 1500-1600din.

 

Priča da se navrtke stežu sa opterećenim trapom mi ne pije vodu.jer se to ne radi čak ni u fabrici. Pa ni na trotoaru ispred zgrade,kad je jedan točak dignut,i menjaš kraj spone ili stabil. opet je rasterećen.
Uostalom,sve veze na trapu su delimično elastične,nigde nema krutog spoja da bi sve bilo napeto i nategnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno...sta se sve prodaje pa to je uzas. Danas vise niko ne gleda kvalitet,vec samo na sto laksi nacin da uzmu pare. Niko nikoga ne kontrolise,jer svi uzmu pare i svima lepo. A ovakav deo glavu moze da odnese...

Danas niko ne gleda kvalitet, vec samo da prodje najjeftinije ;) - moze i ovako da se kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Fiat-ovom uputstvu za zadnje silene stoji da se vozilo spusti i tek onda stežu sileni. Isto tako sam radio i kad sam menjao silene na ramenu Renoa. Namontirao sve, spustio auto sa dizalice i onda iz kanala dotegao sve šrafove. 

Jer kada se stegne na dizalici i spusti vozilo sileni su već napeti dalje sabijanje još više optrerećuje silene (više deformiše gumu)/ jedino su rasterećeni kada je opruga skroz rastegnuta.

Slučaj kada se sileni stegnu kada je vozilo spušteno tada se prilikom vožnje podjednako opterećuju u oba smera.

Što se tiče plastičnih stabilizatora sve više ih ima, nek me ispravi Totti ali mislim da ih i Mondeo MK3 ima.

Uvek je tako i bilo jeftinije skuplje košta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Astri G karavan sam video prvi put plasticne stabilizatore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...