Jump to content
FAS Goran
somicom

Reparirana ramena ili nova?

Recommended Posts

Danas niko ne gleda kvalitet, vec samo da prodje najjeftinije ;) - moze i ovako da se kaze

 

Kad sam kupio Pežoa, obe kugle su mu bile loše (to mu je boljka). Dobar sam sa obližnjim servisom za Pug i oni mi kažu: kugla ti je od 5.000 din do 9.500 SKF-ova i daleko je bolja i dugotrajnija... Stavio sam obe SKF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Evo da se i ja ukljucim u ovu temu. Nedavno na tehnickom mi rekose da imam lufta u letvi volana. Tj. ne ja vec moj Punto mk1. 1.1 :) Odem ja kod majstora i on mi to potvrdi, i jos kaze da su za zamenu i spone i viljuske. Vidim ovde na forumu da hvale te rapariran viljuske. Znam da 'nove' za Punta nisu nesto mnogo skupe, ali koje su bolje? Da li je neko imao iskustva sa Puntom? I da li Tejovic radi remont letve volana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako mi je auto u garanciji ne prinaju mi garanciju na ramena za fiat 500l. Sad i ja razmišljam o reparaciji, jer su originalni veoma skupi. Ima li neko iskustva o tome mogu li reparirana ramena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kragujevac...u ostalom nisu zlata reparacija je oko 3000 po komadu.

Kad pre crkose!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu su mi rekli da je ovo prvi put da se neko žali na ramena, pa mi zbog toga ne priznaju. Malo sam bio uporan u servisu, pa su oni ponovo slali i videćemo u ponedeljak. Ako ne odobre zvaću i direktno fiat. Inače sam prešo oko 10500 km za godinu dana. Našao sam da negde nova koštaju oko 400e po komadu. Kod koga je najbolje raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sa repariranu sam tolko preso i vise i ok,a kamo li nova!Pisi dopis italijanima zajebi ove nase lopove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da si gadjao svaku rupu, duze bi potrajala :) . Je li auto na 17'' ili nesto krofnastije?

To mi je neprihvatljivo da na tom inetervalu prolupa OEM viljuska. Slozio bih se sa kolegama da pokusas da izganjas to kroz garanciju.

Sto se reparacije tice, imas iskustva na ovoj temi, dosta ljudi ima pozitivno iskustvo sa Tejovicem KG. Za Stilo to izadje oko 25 EUR po komadu, ali da ostavis svoju viljusku. Ne znam koja im je politika za redje modele, da li imaju nesto na stanju ili bi reparirali konkretnu na licu mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su 16. Što se tiče vožnje veoma sam pažljiv vozač. Nekad se desi ali retko da pogodim neku rupu ali to nije tako strašno. Pretpostavljam da bi morao na licu mesta da mi repariraju ramena, ali videću sa garancijom šta da uradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista dimenzija koju i ja vozim (205/55), takodje maksimalno izbegavam rupe i za skoro 8 godina sam po jednom radio kompletnu reparaciju obe viljuske i jednom desne kugle na viljusci. Toliko o tome sto je tebi (i jos OEM deo) otislo posle 10 000 km, ja bih to isterao kroz garanciju iz vise razloga.

Sta ti kazu u servisu, sta je u problemu na viljusci, kugla ili sileni? Je l' se kod njega kugle mogu menjati odvojeno ili su deo viljuske (kao na Stilu npr.) ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta je tačno u pitanju. Rekli su mi samo da su ramena i da šalju u fiat na reklamaciju. A ovi kao javili da im se to prvi put reklamira pa je zato odbijaju. Slali su kao ponovo u četvrtak pa videćemo u ponedeljak šta će biti. Ako ne zovem fiat da se žalim. Jedino što je čudno je da sam tražio broj pod kojim je zavedena reklamacija u servisu, ali mi nisu hteli to dati. Znam da prema zakonu o potrošaču imam pravo na to. Videćemo.

Edited by sale7121

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuli su viljuske sa tvog auta i poslali na reklamaciju?

 

idi u drugi servis ako mislis da si u pravu.Imas pravo na to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne znam šta je tačno u pitanju. Rekli su mi samo da su ramena i da šalju u fiat na reklamaciju.

 

Ako te zanima, evo kako izgleda rame. Isti princip kao i na Stilu, tj. dva silena (valjkasti i pastetica) i, koliko vidim, kugla integrisana u viljusku:

 

viljuska500_L.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa nisu skidali, samo su slikali stanje i slali u Kragujevac. Danas sam zvao ciao fiat i videćemo šta će mi odgovoriti. Slao sam mail i Italijanima i oni su me već danas kontaktirali i tražili dodatne informacije koje sam im poslao i sad mi ostaje da sačekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametno, meni bi bilo totalno neprihvatljivo da se to ne "izganja" kroz garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bez stare dobre stangle :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dobio onegativan odgovor i rešio da više ni ovlašćeni servis ne posetim. Što se tiče viljuški, bio sam kod majstora i u pitanju su jabučice. Trebao bi samo to da zamenim. Gde sad ja da tražim jabučice, ako neki ima iskustva. Da li kod Tejovića mogu samo njih da naručim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri jos jednom da li su (kao npr. na Stilu, a na osnovu slike iz ePer koju sam ti iznad ostavio, cini mi se da jesu) one deo same viljuske. Ako je tako, nema zamene samo kugli, nego se radi njihova reparacija.

Ako mogu da se skinu, onda se zameni samo kugla (jabucica, kako je vec zoves). Uz nju na viljusci imas i dva silena.

Ja i dalje ne mogu da verujem da OEM kugla ode posle 10 k km sta god da im radio, a da nije neka fabricka greska. Je li samo jedna u pitanju ili je na obe strane tako?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas niko ne gleda kvalitet, vec samo da prodje najjeftinije ;) - moze i ovako da se kaze

Kad sam kupio Pežoa, obe kugle su mu bile loše (to mu je boljka). Dobar sam sa obližnjim servisom za Pug i oni mi kažu: kugla ti je od 5.000 din do 9.500 SKF-ova i daleko je bolja i dugotrajnija... Stavio sam obe SKF.

Ma za Francuze je sve skupo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leva se čuje, a i desna ima po malo lufta

Sad sam zvao Tejovića i rekao mi je da mora da se reparira kugla, ako su sileni dobri. Morao bi da skinem viljušku i pošaljem. Onda mi on reparira. Cena cele viljuške je 2800, a ovako bi bilo 1400 po komadu.

Edited by sale7121

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to sto sam ti i rekao, kugla je onda integrisana (kao na slici iznad). I nema ih na stanju, jer je to jos uvek u garanciji i moras da radis reparaciju svoje (1400 samo kugla, 2800 kugla i sileni, ista cena, a i tehnologija :) kao za Stilo).

Za ove nase matorace, ima ih uvek na stanju, pa mozes i da dobijes repariranu viljusku za 2800 kinti, a da posaljes svoju staru. Tj. auto je svo vreme u funkciji.

Mada ja to nikada nisam radio, ako repariram, insistiram da budu reparirane sa svog auta, jer znam da su originalne fabricke i max sacuvane od rupa i udaraca.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor mi je gledao. Kugla ima 5 nitne. Kaže da one mogu da se izbiju i samo se kugla promeni, a umesto nitni se stave šrafovi. Ima li neko iskustva sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se radi.

Bušilica i sjebi nitne. Posle čisto proveri trap da nešto nije pobeglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...