Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Sa ovim mogu samo tebe da presretnu :) .


Ionako su izgleda krenuli da se ostre za folije i farove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koristio bih ovo jedino za blicanje, tj za specijalne osobe koje voze levom trakom 50 na autoputu :) 

taman posla ovo pozadi da radim, mnogo je ruzno :D 

samo mi treba neko ko se dobro razume u elektroniku pa da mi pomogne ovo ovoga.. 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim sta dobijas sa ovim blinkerima, ali ajde...

Ako je neko vec smotan, mozes samo jos vise da ga zbunis, ne daj Boze da ti ide u susret.

Jedno pelcovanje sa podignutom klapnom na bixenonu je sasvim dovoljno, veruj mi.

 

Majkicu, ti najbolje cekaj da setovi padnu na 10 EUR pa razmisli o ugradnji :p . Bez zezanja, ali izgleda da krece neko ostrenje sa folijama i farovima :( ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je xenon u zmigavcu :D

 

Ivane, konacno resim da ih stavim i pocne da se kuva nesto. Da ne pominjem da sam ozbiljno razmisljao i o folijama, ali sam imao neke druge troskove pa nisam mogao :)

 

Gledao sam prosle (ili cak one tamo) nedelje u SAT-u kada je bila prica o folijama...Xenone samo pomenuli, a pricali su o folijama, tako da ne znam sta ce biti sa xenonima. Da li ce moci da se stave, pod nekim propisima, pravilima, sta znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je projektor u pitanju, mnogo brze blica od halogenog, pa samim tim jednom-dva puta kad blicnes sa dugim dovoljno pecne onog ispred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hebo te, koja bang bang glupost :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitet.

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prevashodno nisam smeo sam da otvaram farove, nego sam cekao, cackao i trazio. Zvao sam najboljeg Elektricara u gradu trazio mi je 90e za otvaranja i ugradnju sto cete priznati nije ni malo za tako nesto. Da nije bilo Milutina-NS i carobne tecnosti, odustao bih. Otvaranje i zatvaranje kako kaze Buca Tipo kvalietno fino i ljudski, kao da se nisu ni otvarali a to mi je bilo najvaznije !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si tvoje aftermarket mogao da otvoris fenom bez problema, nije ti ni trebala tecnost, ali dobro, bitno da si uspesno odradio sta si hteo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pišao na njih  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam sad jednog decka iz Nisa koji prodaje bear AC xenone i pitam ga postoje li ustvari bear 5000K, jer nigde na oglasima nisam video da su naveli 5000K, samo 4300K pa 6000K.
Kaze mi da postoje i da nije problem da mi naruci, ali me ubedjuje da su bear 6000K kao HID 5000K. Ima li istine u ovome?

Jel stavljao mozda neko bear 6000K, moze li da iznese svoje vidjenje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem veceras do njega, on na svojim kolima ima 6000K pa cu da vidim kako je, taman evo i kisa pada :D
Kaze da bez problema mozemo naknadno da zamenimo sijalice ako mi ne bude odgovaralo

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, kada ubacujete morimoto projektore i npr zelite da ofarbate rozetnu fara u crno, jel to radite sprejom koji je otporan na temperature ili moze i obican sprej? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam sad jednog decka iz Nisa koji prodaje bear AC xenone i pitam ga postoje li ustvari bear 5000K, jer nigde na oglasima nisam video da su naveli 5000K, samo 4300K pa 6000K.

Kaze mi da postoje i da nije problem da mi naruci, ali me ubedjuje da su bear 6000K kao HID 5000K. Ima li istine u ovome?

Jel stavljao mozda neko bear 6000K, moze li da iznese svoje vidjenje? :)

Imam ja na Puntu mk1 Bear 6000K sijalice. Svetli za sve pare samo što far na Puntiši rasipa svetlost pa nije baš kako bi trebalo da bude po PS-u ali se odlično vidi i po kiši.

 

Razmišljam da ugradim u 166 xenone pa bi možda uzeo neke malo kvalitetnije. Vidim da ima u ponudi Philips za 70€ komplet. Ne znam isplati li se davati toliko para. Vrede li taj komplet toliko para?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vam 6000K sija za sve pare, sta bi onda rekli za 4300K.

Za stepenik su ispod, a tek po kisi je smesno da se poredi.

 

Idem veceras do njega, on na svojim kolima ima 6000K pa cu da vidim kako je, taman evo i kisa pada :D
Kaze da bez problema mozemo naknadno da zamenimo sijalice ako mi ne bude odgovaralo

Ti Majkicu bolje uzmi 4300K kad ih vec ima, pa zameni ako si vec zapeo za 5000K (po mom misljenju gornja granica za vidljivost i izgled).

Mada kada ih budes uporedio na delu, nece ti pasti na pamet zamena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...