Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

I stavis u cuveni far Punta Mk2b.

 

Ova lampa bi otprilike zaslepljivala kao i mk2b far sa xenon sijalicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto cu morati da menjam farove na kolima zbog skorasnjeg udesa, jurim svasta po oglasima i iskoci mi izmedju ostalog i ovo

 

xenon_stilo.jpg

 

Fiat stilo fabricki xenon farovi. Da li je neko menjao svoje za xenon farove? Trebaju li balasti za ovo? Da li se ista dobija ovakvom investicijom, ako bi neko imao iskustva sa ovim farovima da prokomentarise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihajlo, promasena investicija, pisali smo X puta.

Morimoto Mini je izmislio svetlo za ovu varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad se ne bi odlucio za kupovinu fabrickog fara sa xenonom. Pogledaj pre svega na sta lici :( drugo cesto pregori da "kocka" na sredini pa bude zuta i dobije efekat ko da je nesto gorelo u faru.

Lepo uzmi farove nove 5000din/ komad i ugradi projetkore :)

Moj savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, sad nesto razmisljam. Stilo je imao fabricke xenone i prskalice farova, a nije imao auto nivelaciju? I onda neko ne moze da dobije atest (ako do toga dodje) iako ima fabricke xenone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu kad vidim Bane kako se cima za xenone dodje mi da ripnem s Nisavski most u plitku Nisavu!

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

73efc09d8b1f60ea6a69877912fcf86c.jpg

62305417dab67f0bef960179b92da081.jpg

Rezime:

Bi-xenon projector: Morimoto Mini H1 7.0

2 x 50W: Morimoto XB55 Computer Ballast Igniters

2 x Morimoto XB Igniter Compatible H7 HID Bulbs

2 x Canbus

H1 bullbs

Ukupno zadovoljstvo kosta oko 300$, a rezultat je ova slika gore nisu nastelovani farovi bas najbolje jer nisam nasao dobro mesto ali ja sam zadovoljan!!

Edited by markogzn@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu kad vidim Bane kako se cima za xenone dodje mi da ripnem s Nisavski most u plitku Nisavu!

Ne cimam se nego postavljam logicno pitanje. Ok je da bude atest, ali kako neko sa takvim kolima, ko fabricki ima xenone a ne ispunjava sve uslove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za markogzn.....

Gde si kupio taj xenon set i koliko se ceka ako se kupuje preko grane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar nisu uslovi za taj atest (koji jos ne postoji, ali bar po pricama) prskalice farova, auto nivelacija, projektori?

Ne brinem se ja ni malo. Dok ne bude stani-pani ja cu da teram sa ovima, kad ne bude vise moglo pocupam ih i cao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja cu moje da pocupam.Al' malo morgen :D


Kod mene u gradu Taxi nocu vozi na pozicijama,stede sijalice,jedan nema pola branika.Sinoc ide Yugo ispred mene i kako menja brzine tako mu se pali stop svetlo,ja se isprepadao dok nisam provalio sta je u pitanju...I tako svasta nesto,a ja da vadim Morimoto,'ocu al za malo :D


@Marko predstavi auto ovde:https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/194-automobili-izvan-fiat-grupacije/ :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se to zna da neće?

Pa znas kako, ako se sve to lepo upakuje,nasteluje, stave u far sijalice 4300 sa lepim led belim pozicijama i obavezno projektori, niko nece obracati paznju na tvoja svetla jer su najpribliznija fabrickim, ako se stavlja sijalica preko 5000k onda racunaj da moze doci do zajebavanja od strane predstavnika zakona. Edited by markogzn@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni predstavnici zakona baš toliko glupi. Znaju oni vrlo dobro neke stvari. Dovoljno je da samo pogledaju da li postoji potenciometar za štelovanje visine farova, ništa drugo ne moraju da gledaju.

Druga je stvar što (još uvek) ne arče za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...