Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Ma niko ne porice to da su oni dobri, ali jednostavno kod nas ih nema, ili se bas jako tesko nalaze. Dinja i ja smo pre par meseci trazili, dok jos nismo ni imali xenone i mrka kapa.
Dobro, ipak je Beograd u odnosu na jug Srbije druga drzava, kod vas mozda ima negde :D
Mi bre ovde skoro da jedva Osram sijalicu nadjemo xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se za off unapred, ne pricam sada vezano za svetla - meni generalno smeta taj pristup u ponudi i prodaji auto-delova kod nas.

Udjes u radnju, nesto ti treba i gotovo po pravilu ti uvek prvo nude najjeftinije i najlosije. Ili sto je jos gore, samo to imaju, pa i nemas izbora.

Pocev od potrosnih delova za redovno odrzavanje, veliki/mali servis, pa nadalje. A itekako moze da se izbunari kvalitet, cak i po povoljnoj ceni, samo da se malo potrudi, a ne da se covek uhvati za ono sto mu, uglavnom priuceni prodavci po radnjama, prvo ponude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ja 90% delova porucujem. Ni najobicnija zamena ulja ne prodje skoro nikad da ne moram barem ulje ili fiter da porucim i sacekam par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zato ja pazarim direkt kod ovlascenih uvoznika ako mi nesto zatreba, mada ni to nije 100% sigurno.

Bas sami Yugisu cimao oko Bilstein i KYB u temi o amortizerima, ko, gde i sta uvozi, posto je u prici sa tim. Jbg, kad smo banana trziste, pa se snalazi kako ko ume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ccad59debe13c5b426df3733863df53a.jpg

Sreca,sreca,radost....

Morimoto HID kit

Ballast-XB55

Sijalice-H7

Standalone Canbus H7

Sinoc pristigi

Moji utisci za pocetek su prilicno pozitivni, sve deluje nekako ozbiljno i kvalitetno za razliku od kineskih setova, montiracu ih danas u fabricke projektore pa cu da postavim kasnije neku sliku kako to izgleda...porucen je i Morimoto 7.0 projektor sa H1 sijalicama...Ocekujem isporuku ove nedelje ali moze vrlo lako da se desi i posle nove godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto si uzimao H7 sijalice, ako si vec porucio MH1? Radoznalost kako ce to biti sa fabrickim projektorom :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, glupost...nisam imao u planu da kupujem projektore otud h7 sijalice...danas sam sve lepo skockao i zadovoljan sam kako svetli, medjutim mnogo je kise pa ne mogu da vidim pravi rezultat.Muci me jedna stvar nikako ne mogu da nastelujem svetla po horizontali na ona oba plasticna srafcica se podesavaju samo po visini bas mi nije jasno kako. Mnogo mi bacaju u desno tj levi far, videcu sutra ako ne bude kise da nastelujem to kako treba,da slikam i da postavim.

Evo rezultata:

Pre

19df68342e18011a3b364ed2156c4447.jpg

Morimoto

58d20945c6ee33fac35036544ea5e412.jpg

55dd40bc7247cb26a21c54cdf83c7040.jpg

KISA LIJE KO IZ KABLA ovo nije zdrav set koliko je dobar po meni za 300% bolji on halogenih!!

Edited by markogzn@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.theretrofitsource.com/components/projectors/bi-xenon-morimoto-mini-h1-7-0-projectors.html

 

Da li pričamo o ovim projektorima?

 

Pošto su se bukvalno tek pojavili, tek su napravljeni i istestirani, pa ne znam kad ste pre uspeli da ih probate i vidite kako sijaju :D

 

U teoriji jesu brutalni, drastičan napredak napravljen u odnosu na sve prethodne verzije, svetla oko linije snopa ima kao S2k projektor, za 3x manje para...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ccad59debe13c5b426df3733863df53a.jpg

Sreca,sreca,radost....

Morimoto HID kit

Ballast-XB55

Sijalice-H7

Standalone Canbus H7

Sinoc pristigi

Moji utisci za pocetek su prilicno pozitivni, sve deluje nekako ozbiljno i kvalitetno za razliku od kineskih setova, montiracu ih danas u fabricke projektore pa cu da postavim kasnije neku sliku kako to izgleda...porucen je i Morimoto 7.0 projektor sa H1 sijalicama...Ocekujem isporuku ove nedelje ali moze vrlo lako da se desi i posle nove godine

I to prave Kinezi samo da znas, postoje jeftine Kineske stvari a postoje i kvalitetne Kineske stvari a ovo spada u tu drugu grupu.

Ali ima dosta kvalitetnih stvari koje prave Kinezi a ovo prave za Amere pod logom "Morimoto" inace pravi firma Hylux.

Nek te dobro sluzi a hoce pricam ti iz iskustva dugogodisnjeg.

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bre burazeru nisi imao farove pre ovih morimoto. Sad dobro izgleda skroz.

Imao sam farove nego je mnogo kise padalo i mokar je asvalt pa ni kamera nije mogla da ih zabelezi toliko o tome koliko su bili dobri

Hvala @dusmane na lepim zeljama

Moguce da je tako, kazem samo da su veoma kvalitetno napravljeni i dobri. Na fabrickim projektorima sam dobio mnogo bolje svetlo od halogenih i zadovoljan sam,nije mi zao ni jednog dinara koji sam platio za set, videcemo kako ce se pokazati u istrajnosti ali se nadam da ni tu nece biti problema,pu,pu da ih ne ureknem :-)...

Da Vule rec je o tim projektorima evo i par slika kako izgledaju:

d272145f2afa44e38b9e3a4378367cb9.jpg

182b36252278c682b6d1b79e0cc63e75.jpg

ea21a9f0ca6edeaff81b9ee816fced2c.jpg

cim uhvatim malo vremena startujem sa pravljenjem drzaca za moj far... Napravicu i koju sliku kada sve to bude gotovo...

Edited by markogzn@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekam da ih vidim na delu, srecno sa radovima !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala dusmane na lepim zeljamaMoguce da je tako, kazem samo da su veoma kvalitetno napravljeni i dobri. Na fabrickim projektorima sam dobio mnogo bolje svetlo od halogenih i zadovoljan sam,nije mi zao ni jednog dinara koji sam platio za set, videcemo kako ce se pokazati u istrajnosti ali se nadam da ni tu nece biti problema,pu,pu da ih ne ureknem :-)...

Nema na cemu, sigurno je tako nemoj da sumnjas uopste sto je i nebitno jer je bitan kvalitet robe a ne ko je napravio a znaj da 95% uopste BILO koje robe sada na ovom svetu prave Kinezi.

A Kad rade Kinezi za TRS rade kvalitetno zapravo QC je tada najbitniji i to ide TRS a ostatak koji je malo losijeg kvaliteta i bez QC-a ostaje u Kini i prodaje se online, naravno ima i QC i tamo za druge marke aj sad pricamo o xenonima tako da ima i tamo i moze da se nadje.

Kao sto sijalice za TRS pravi CNLight a ima i svoju prodaju samo sto kad pravi za TRS ima drugaciji naziv.

Da ne smaram, posto imam te sijalice 4 godine sijaju kao prvog dana baravno svaki dan gore jer svaki dan vozim auto i naravno najkvalitetniji aftermarket balasti svetli tako da ubija a i tebi ce dugo da traju budi ubedjen u to jer to je izmedju ostalo razlika izmedju kvalitetnih i kvalitetnih stvari/xenona/setova.

Uzivaj u danu nocu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje mozda je glupo ali da pitam.Sta se desava sa zaledjenim farovima zimi gde su ugradjeni xsenoni da li otope led kao obicne sijalice ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraces sam da ih otkravis , za tu radnju ti xenon nece pomoci posto se oni ne greju kao halogene sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ksenon sijalice prilicno manje zagrevaju far. Obicna sijalica radi na principu uzarenog vlakna koje samo po sebi "isijava" toplotu.

Dok ksenon sijalica radi na principu formiranja Voltinog luka, koji nastaje kada se na krajeve elektroda koje se nalaze u smesi ksenona i metal-halidnih soli dovede napon sa balasta (koji u piku kod startovanja dostize oko 23 000V, a kasnije se smanjuje na radni).

Takodje, standardno je snaga sijalice sa vlaknom najcesce 55W, a ksenon sijalice 35W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I stavis u cuveni far Punta Mk2b.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav krov, ovo u Stila staje tacno ispod daske u gepeku. :D Kad otvoris gepek a ono because-having-only-one-pair-of-sunglass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...