Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Philips i Osram nemaju H1 & H7 LED u ponudi. Spolja samo za dnevna svetla i za unutrašnjost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sefe. Nemoj da se ljutis

Pa ja te pitam za dokaz, daj mi pokaži pa da i ja progledam, neku sliku, video ili nešto, poređenje, ja sam do sad probao samo ove slabašne xenone

IMG_3042.jpg IMG_3043.jpg IMG_3048.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronasao sam na DX.com (sajt koji isporucuje besplatno u SRB) raznu auto opremu, a imaju i sijalice:

http://dx.com/p/h1-5w-6500k-460-lumen-102x3528-smd-led-white-fog-lights-for-car-pair-dc-12v-58908

Koliko sam do sada video, LED (H1) se uglavnom koristi za maglenke i ima mnogo slabije isijavanje od xenona, LED sijalica ima izmedju 300-460 Lumena, dok xenon ima 3200 Lumena (Halogen ima oko 1550).

Dakle po ovim podacima sa neta ne isplati se uloziti u LED.

Molim iskusnije da me isprave ako sam pogresio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Led se može koristiti samo kao dnevno svetlo. :yes

Možda kao glavno, ali sa odgovarajućim sočivom koje će da formira taj snop....imam baterijsku LED lampu, pa znam da šiba samo tako!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1200 lumena naspram 3200 koliko ima xenon, nema tu mnogo šta da se priča...

I piše:

USKORO NA STANJU NOVA GENERACIJA LED SIJALICA

PRVA DIODA KOJA MOZE DA BUDE GLAVNO SVETLO

Znači, može da bude, to dovoljno govori :)

Mercedes i Audi u neke svoje najnovije modele ubacuju LED svetlo, ali je to neka potpuno druga priča, to su stotine inženjera i naučnika koji su ceo far projektovali tako da dobiju optimalan rezultat. Ipak, čak i to je u poređenju sa xenonom u dobrom projektoru i dalje slabija solucija. Ovo ne pričam napamet, povela se priča na HID Planet forumu baš o tim novim LED svetlima, gde su ljudi koji su to lično probali, došli do ovog zaključka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mom ujaku su prodali pricu da ukoliko ima plasticne farove (a ima,vozi kiu ceed) ,ne stavlja nikako xenone jer ce mu grejati tu plastiku vise od obicnih sijalica i onda ce vremenom ta plastika da promeni texturu,odnosno onako kao da ispuca malo i da pozuti...da li je to istina? meni je to nelogicno jer sam ja bas suprotno cuo,xenoni se mnogo manje greju od obicnih H7 sijalica?hvala unapred na odgovorima :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sva nova vozila imaju plastične farove (providne plastike koje pokrivaju prednji dio fara), tako da mislim da bi onda ti koji su ti ujako tako objasnili trebali da pošalju svoju naučnu fantastiku proizvođačima automobila i da im objasne zašto ne može...

Griju i ksenoni, činjenica manje od halogenih. Inače, vremenom će svaka da požuti. čak samo od stajanja na suncu i promjene vremenskih uslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo vec o tome, malo po Search-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavio sam xenone na Cromu pre par dana, iako sam hteo da stavim i projektore trenutna finansijska situacija se nije slozila sa tom idejom tako da sam samo ubacio one koje sam imao od proslog auta

iako imam 5 god stari set (pa predpostavljam da nije AC balast), ne prijavljuje mi nikakvu gresku bord,

eto mozda ce nekome koristiti ova informacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha meni nista nije jasno...

-s obzirom da nemam sociva u farovima...jel mogu da ugradim xenone?

-da li je to po zakonu,odnosno da li prolazim tehnicki sa xenonima?

Hvala unapred na odgovorima... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha meni nista nije jasno...

-s obzirom da nemam sociva u farovima...jel mogu da ugradim xenone?

-da li je to po zakonu,odnosno da li prolazim tehnicki sa xenonima?

Hvala unapred na odgovorima... :D

Gde su ti sočiva? :laughing: Ako prodaš ona sedišta, lepo stavi bi-xenon+Morimoto i uz njega idu i sočiva, ima pola Zemuna da osvetliš. Inače, prolaziš lagano na tehničkom, ali u inostranstvu ne mogu samo ksesnoni da se stave bez podešavanja farova i pranja čini mi se, tako da će verovatno i naši toga da se sete i uzmu nešto para na tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mrzi me da guram tu prodaju sedista,ako naidje neko prodacu ih,nije mi to hitno :D a i necu da dajem brda kesa na ksenone,dacu onom liku 65 e za xenone i pozicije najverovatnije...s tim sto mi ortak kaze da ne moram ni toliko da puknem,on je za 35 kupio xenone i ugradio ih sam...pozicije me preko toga izadju jos 1200 dinara koliko sam video na arrow soft-ovom sajtu :) al moram da vidim koliko je drndanje ugradnja xenona jer je zahebano i sijalicu zameniti sa onolicko prostora u haubi :D nije mi neka usteda tih 20 eura ako ce to da me drka 3 sata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

BiXenon možeš samo u dva slučaja imati:

1. Ako imaš H4, što nemaš :)

2. Da uzmeš Morimoto bixenon projektore pa da ih ugrađuješ, ali opet, ne možeš u farove koji nemaju projektor tj. prozirno staklo bez rebara (sa Maree), a i tad je dosta komplikovano, tako da, odradi samo ono što možeš i uživaj ;)

Znaci ne postoji nikakva sansa da nabacim xenone u dugo svetlo ? Ne mora Bi-Xenon komplet nego nekako odvojeno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš ali nema poentu, jer xenonima treba vremena (~10 sec) da postignu optimalnu jačinu i boju, tako da gubiš mogućnost blicanja, a i kad uopšte sa dugim voziš duže od 10-15 sekundi a da ti neko ne dođe u susret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ne postoji nikakva sansa da nabacim xenone u dugo svetlo ?

Aman ljudi, pisali smo vec o tome ne dalje od prethodne strane: http://www.fiat-lanc...680#entry856181

Zasto da gulimo tastaturu i ponavljamo sve po 10 puta, zar je tesko malo procitati temu ili koristiti Search ;) ? Na ovoj temi je o xenonima maltene sve napisano, ukljucujuci i odgovore na ovih zadnjih par pitanja, pa trenutno ima 720 postova na temi...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha... pa nisam znao kako to tacno funkcionise ali sad sam nekom logikom skapirao da je u slucaju bez projektora skoro neisplativo. Hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako Ivane... Sto bi neko citao 720 postova kad moze neko odmah da odgovori... :p

@DOX

imas ultra brze balaste namenjene bas za duga svetla kako bih mogao da ablendujes... Samo su malo skuplji... Mislim da je ceo set sa "dobrim" sijalicama u arrow oko 65-70 evra... za razliku od "obicnih" koji su 35-40 evrica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju to nema veze sa balastima, moze da bude brzo koliko god zelis kad jednostavno sijalici treba vremena da se zagreje, tj gasu unutra. A balast kao i svaki trafo, kad ga upalis preko prekidaca u ovom slucaju ablender, on gotovo istog trenutka da izlazni napon. Ako nisam u pravu nek me neko ispravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista tu najveći uticaj imaju balasti. Evo jednog poređenja ultra kvalitetnih Matsushita balasta sa ovim našim kinezima (bilo kojim, AC, DC, Bear, svejedno, Matsushita ih šije uzduž i popreko):

Naravno, ovo opet nije dovoljno brzo za blicanje, ali oni i ne spadaju pod "ultra fast" kategoriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...