Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

a jel mogu morimoto da rade sa obicnim xenon sijalicama , znaci da ne budu bixenon nego da imam samo kratka svetla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i mene interesovalo, obican projektor, ali koliko su mi ljudi rekli nema ga u ponudi Morimota.

Bixenon ti nije nista drugo nego projektor sa klapnom. Obaranjem i dizanjem klapne se switch-uje izmedju dugog i kratkog svetla na istoj xenon sijalici. U slucaju Morimota iskljucivo H1 xenon sijalici (Mini H1 projektor).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel mogu morimoto da rade sa obicnim xenon sijalicama , znaci da ne budu bixenon nego da imam samo kratka svetla?

Rade oni sa običnim H1 xenon sijalicama, nema tu ništa specijalno. Ne moraš ti povezati uopšte "motorić" za dugo svetlo kad ugrađuješ, ostaviš samo kratko, ali zašto bi to radio kad dugo radi fantastično? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzo pitanje.. posto mi je hitno ne mogu da nadjem odgovor. U Bravi u maglenke i u svetla idu H1 ili moze i H7 ? Posto bi hteo da trenutne xenone spustim u maglenke a gore stavim nove pa ako je isto da znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruzno mi je da gore bude belo/plavo a dole zuto.. Jedini razlog. Mozda dole bude 4300k a gore isto ili eventualno 5000k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveća besmislica ubacivati bilo šta u maglenke :)

Em ih je zabranjeno paliti kad nije magla, em nemaju poentu kad nije magla, a ako imaš dobar 4300k xenon, nemaju poentu i kad jeste magla, a tada se ni ne vide, tako da ni stajing nije izgovor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika i mojih xenona.Definitivno je 6000K previse plavo za moj ukus.Ostavicu ih mesec-dva da se razrade pa ako je i dalje ovako menjam sijalice 5000K ili 4300K.

IMG_20130123_173136.jpgIMG_20130123_173059.jpgIMG_20130123_173111.jpgIMG_20130123_173050.jpg

A sto se stelovanja tice,stelovao danas i to dva puta,metoda 10 m. od zida ali od __/ preseka nema nista.Evo i slike sa zida na kom je stelovano

IMG_20130123_194916.jpg

i jedne slike ispred kuce

IMG_20130123_175007.jpg

Inace na putu svetle Ok,razlika u odnosu na xalogene ogromna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja otvorio malopre ovu pretposlednju sliku i kad je devojka sa kreveta videla, kaže "napiši mu da mu ne valja cut-off i da mu je oštrina malo lošija" :laughing:

Šalu na stranu, od _/ preseka nema ništa zato što imaš farove sa klasičnim ogledalom, bez projektora, pa ne možeš ni da očekuješ neku posebnu preciznost i oštrinu.

A 6000k će za nekoliko meseci da se "razradi" na malo tamniju/plavlju nijansu, tako da defitnivno menjaj za 4300k čim budeš mogao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm,menjaj devojku odmah,ako tako nastavi ima da ti preotme biznis :D :D .

Znaci dobro je,to je to,sto se farova tice,bolje ne moze?

A sto se sijalica tice,tako sam i ja razmisljao.Da odradim veliki servis pa onda pazarim 4300 a ove ostavim za rezervu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Zoksi, sve je ovo lepo što si ugradio....svaka čast na trudu!!!! :unworthy:

Ali već na slikama vidim koliko će Punto da zaslepljuje..... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Zoksi, sve je ovo lepo što si ugradio....svaka čast na trudu!!!! :unworthy:

Ali već na slikama vidim koliko će Punto da zaslepljuje..... :thumbdown:

Nece Maki,budi bez brige ;) uzivo je druga prica.Inace xenoni su namontirani pre nedelju dana i niko do sada nije ablendovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci dobro je,to je to,sto se farova tice,bolje ne moze?

To je to, super si uradio i naštelovao, mooooožda malkice da spustiš desni, za pola okreta šrafcigerom, mada mi možda zbog bljeska na slici izgleda tako... Nema bolje sa tim farovima, to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Em ih je zabranjeno paliti kad nije magla

Koja glupost... Ima nekih konkretnih razloga ili sta vec ?

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakonom je zabranjeno drzati upalje maglenke kad nije magla.

A ako te zanima zasto , pitaj MUP :)

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok, posto mi deluje ko besmislica reko da pitam da neko ne zna tacno, jer mislim da sa ukljucenim maglenkama moze da doprinese malo boljoj vidljivosti. E sad koliko je stvarno korisno kad nema magle i sl. to su druge teme.

Jedini razlog sto bi ih koristio ovako je zato sto izgleda cool. Nije svima to bitno tako da razumem i kontra komentare..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kažem ja da to ne može da izgleda dobro, ali pošto je zakon takav kakav jeste, ne vidim poentu guranja bilo čega u maglenke kad ih palimo 2 puta godišnje, a i tad ne pomognu mnogo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakonom je zabranjeno drzati upalje maglenke kad nije magla.

A ako te zanima zasto , pitaj MUP :)

Juu, dobro si rekao za ovo.

Ja ko pravi kresnem svetla i obavezno maglenke. Prolazio sam pored pandura X puta i niko nista.

Fini ljudi...

Jel zna neko ko polira farove iznutra i spolja?

I u isto vreme da ugradjuje xenone?

Edited by Grim Reaper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde ne piše koji su, vizuelno podsećaju na Morimoto ali mogu ustvari biti neko đubre najgore, ili neka kopija Morimota sa ebaya, koja će da izgori za mesec dana, a svetlo će da bude daleko od zadovoljavajućeg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...