Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Svetlo maglenke je žuto (ili žuće od oborenog) sa razlogom, tako da u suštini gube svoju funkciju kada se stavi nešto belo/plavo.

Jedini xenon koji bi ja u maglenku stavio je 3000k, koji se malo teže nalazi kod nas, ali ga ima, pa kad padne magla, da to sve ima mnogo više smisla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, svetla za maglu su zuckaste boje kako bi bolje "probijala" maglu. Znate i sami koji je efekat kada po magli upalite duga svetla - losije se vidi, nije sve u intenzitetu i belini u tim uslovima.

Tako da je sve to sa razlogom, kao sto se i maglenke uglavnom montiraju u branik kako bi se svetlo "podvuklo" pod sloj magle i osvetlilo put. Na nekim kolima je maglenka integrisana u far - konkretno na Stilu ispod migavaca. Upravo zbog toga, meni iskreno i ne pomaze mnogo po magli, sem sto dodatno osvetli ivicu puta.

Tako da se apsolutno slazem sa Vuletom - stavljati beli xenon u maglenku funkcionalno nema nikakvo opravdanje. E sad, ako ces da popalis sva svetla, pa da to sija identicno, tj. belo ili plavo ili kako god, to je vec druga prica ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako da spustim malo svetla da sijaju dole izgledaju mi bas slaba. Nemam iskustva sa xenonima pa ne znam ni kako se steluju ni kako da proverim koji su balasti jer na njima trenutno nista ne pise barem nalepnica da ima odozgo pa da znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva svetla imaš? Xenon, koje nijanse, kakve balaste (uslikaj pa da vidimo)? Jesu farovi prozirni ili su matirali malo?

Ne treba da ih spuštaš dole da bi sijala bolje, jer onda ništa nećeš videti na daljinu. Lako se šteluju, svaki far iza ima dva bela "šrafa", unutrašnji služi za štelovanje gore/dole a spoljni za levo/desno.

Približi auto skroz uz neki ravan zid, bukvalno ga nasloni tablicom na njega, uzmi parče izolir trake, zalepi na zid tačno tamo gde sija svaki far, pa onda odalji auto 10 metara nazad, ali idi ravno, ne diraj volan. Šteluj jedan po jedan, prekrij onaj koji ne šteluješ nekom krpom ili nek ti neko stane ispred njega da na zidu vidiš samo taj što šteluješ. Poenta je da ti onaj _/ presek bude tačno na tom mestu koje si označio trakom. To isto onda uradi i na drugom i naštelovao si ih kako treba.

Na Punto to treba da izgleda ovako:

cv102.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav članovima kluba..

želim prijaviti da sam zamjenio postojeće xenon sijalice na Thesisu, koje su radile ali sam bio nezadovoljan količinom svjetla, novima PHILIPS sijalicama D2S. razlika je nebo i zemlja. Kupio sam par istih na eBayu za 80 e sa transportom, preporučio bih vlasnicima auta koji imaju xenon lampe a da su nezadovolji količinom svjetla da zamjene novim sijalicama i vidjeti će da je razlika ogromna.

Pozdrav .

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ako su original Philips (pretpostavljam da si uzeo 85122+) moraju da svetle bolje od kineza, te sijalice su OEM, odnosno većina velikih proizvođača ih fabrički ugrađuje u svoje automobile.

Jedini problem u celoj priči predstavlja to što ne postoji ništa hvalitetno da se uzme za H1/H4/H7 ležišta, već samo D2S, D2R i slično.

Što će opet reći, ako vam neko ponudi "Philips" ili "Osram" H1 ili H7 set, znajte da je falš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako da resim problem sa transformatorima(balastima) jer mi radio krci.Nikako nemogu da nadjem da mi posteno radi radio.ili u nekim delovima grada neradi a u nekom krci.kada ugasim svetla onda sve normalno radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešićeš ga jedino zamenom balasta, već je bilo priče AC/DC balasti, ja nisam pratio na času, tj zapamtio koji su koji i koja je razlika, osim da jedni izazivaju to krčanje, a drugi ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

AC su dosta kvalitetniji, sa njima ne bi trebalo da bude nikakvih problema. Doduše, znam za neke Bear modele koji su bili izuzetno kvalitetni (u poređenju sa 27€ kinezima), a opet su izazivali krčanje. Kako te zadesi izgleda.

Ja ni sa jednim setom koji sam ikada ikome ugradio nisam imao problem sa krčanjem, a bilo je i AC i DC balasta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

?kvalitetan set?

kako biti siguran da je zaista kvalitet, da li je vislja cena garant kvaliteta?

Ja imam neke Siemens za 80E sa 2god garancije? ima li ko kakva isustva? cena naspram drugih "kvalitetnih" uzimajuci u obzir da su made in China oko 3000 RSD

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako biti siguran da je zaista kvalitet, da li je vislja cena garant kvaliteta?

Nažalost, nije.

Imao sam u protekle dve godine iskustva sa sigurno desetak preprodavaca sa polovnih automobila, kupujem prodajem i sličnih sajtova, i zaključio da postoji nekoliko varijanti:

- za set od ~27€ mogu biti siguran da u sebi ima nekvalitetnije DC balaste (čak iako su slim), nema garanciju i treba ga izbegavati

- setovi koji koštaju oko 40€ opet idu u dve varijante, postoje prodavci koji pakuju iste te DC setove od 27€ i prodaju ih za 40 zato što sebe ograde u slučaju da nešto crkne, pa da mogu da zamene sijalicu/balast

- i na kraju, postoje oni koji su pošteni i zaista se razumeju u materiju jer i sami uslužno ugrađuju, shvatili su da ne vredi zezati se sa lošom robom, te kod njih za 40€ zaista dobijete ono što tražite, kvalitetniji AC set, sa sve garancijom, jer ni oni sami neće da se maltretiraju sa reklamacijama i slanjima

Nadam se da nije problem da ostavim kontakt telefon momka od koga uzimam svu robu za sebe - 062/1199291 Rade, dečko je iz Niša kao i većina xenon styling preprodavaca, od ovoga ja lično nemam ništa, njegov broj se svakako može pronaći u raznim oglasima, ovo radim čisto da bi olakšao izbor nekome ko čita ovu temu, da kod njega za 40-tak evra može dobiti izuzetno kvalitetan set, za 15-tak evra kvalitetan par sijalica i za isto toliko kvalitetan komad AC slim balasta, pa ako nekome treba, nek nazove, pozove se na mene i dogovara se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče mi je auto bio kod majstora i dogovorio sam se sa njim da mi on doveze auto i po prvi put sam video kako izgleda kada ga neko drugi vozi i deluje mi da mi ksenoni baš rasipaju onako, čak mi se desi sa vremena na vreme kada idem preko neravnog puta da mi blicaju, verovatno kada auto poskoči njima bije u oči ili misle da ja njima blicam, mada sasvim je moguće da rasipa, a farovi su kao novi, na oko deluju kao iz fabrike da su izašli.. Da li bih regulisao to ako bih umesto ksenona stavio neke kvalitetnije halogene, verovatno mi ne bi trajale kao ksenoni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasipaju ti farovi Punta mk2a? Nema teoretske šanse sa projektorima da rasipa, jedino da su previše podignuti pa da bodu oči... Ajd' stani onako pred neki zid pa uslikaj kako to izgleda da vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj slikaću prvom prilikom, mislim da nisu podignuti sigurno, štelovao sam ih na fino nekoliko puta dok nisam doveo baš u ravan da bude ovako ______/ ______/ da li je moguće npr da prljav far izazove takav efekat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako biti siguran da je zaista kvalitet, da li je vislja cena garant kvaliteta?

Nažalost, nije.

Imao sam u protekle dve godine iskustva sa sigurno desetak preprodavaca sa polovnih automobila, kupujem prodajem i sličnih sajtova, i zaključio da postoji nekoliko varijanti:

- za set od ~27€ mogu biti siguran da u sebi ima nekvalitetnije DC balaste (čak iako su slim), nema garanciju i treba ga izbegavati

- setovi koji koštaju oko 40€ opet idu u dve varijante, postoje prodavci koji pakuju iste te DC setove od 27€ i prodaju ih za 40 zato što sebe ograde u slučaju da nešto crkne, pa da mogu da zamene sijalicu/balast

- i na kraju, postoje oni koji su pošteni i zaista se razumeju u materiju jer i sami uslužno ugrađuju, shvatili su da ne vredi zezati se sa lošom robom, te kod njih za 40€ zaista dobijete ono što tražite, kvalitetniji AC set, sa sve garancijom, jer ni oni sami neće da se maltretiraju sa reklamacijama i slanjima

Nadam se da nije problem da ostavim kontakt telefon momka od koga uzimam svu robu za sebe - 062/1199291 Rade, dečko je iz Niša kao i većina xenon styling preprodavaca, od ovoga ja lično nemam ništa, njegov broj se svakako može pronaći u raznim oglasima, ovo radim čisto da bi olakšao izbor nekome ko čita ovu temu, da kod njega za 40-tak evra može dobiti izuzetno kvalitetan set, za 15-tak evra kvalitetan par sijalica i za isto toliko kvalitetan komad AC slim balasta, pa ako nekome treba, nek nazove, pozove se na mene i dogovara se :)

koji su setovi kod njega ? Bear?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne uzimam Bear baš zbog tih čestih problema sa šuštanjem radija, ne znam da li ih radi uopšte, zovi pa proveri.

@Sikter:

Naravno, prljav far ubije xenon skroz, daleko više smeta nego obična halogena, jer je jači. Nemoj se vraćati na halogene, uslikaj baš far spolja dok je ugašen i uslikaj zid sa upaljenim farovima, jedno desetak metara od auta pa da vidimo šta kaže :)

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene i još 2 drugara Bear ne šušti (alfe 156 i 159, astra G). Stavili smo ih relativno skoro kod yuhice. Čudna je boja, nešto su zelenkasti. Stilo je takođe 4300k, nepoznata marka i svetlo je belje.

Uglavnom ja sam zadovoljan, svetle mnogo bolje nego halogene i ništa ne smetaju. Fino su legle na projektor.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imao bear na stilu, 4.300k, sa ac balastima, bili idealno beli i nikakvo sustanje nisam imao. Sad imam bear opet 4.300 na cromi, ali sa onim canbus-om. Farovi na cromi su veci i novi, pa i sama boja xenona vuce malo vise u plavo u odnosu na stila, ima plavkastu nijansu, neznatno u odnosu na stila, ali to je do farova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, treba mi info - da slucajno neko nije imao iskustva sa Morimoto sijalicama ili kompletima? Vidim da kupe lepe ocene, a i projektori su im svuda izuzetno nahvaljeni (imamo i ovde kod nas na forumu par primera).

Znaci nesto ovako:

http://www.theretrof...roducts_id=4116

Mbulbs.jpg

http://www.theretrof...roducts_id=3893

Mset.jpg

Pitacu i Stevu na njegovoj temi, a ako neko slucajno ima bilo kakvo konkretno iskustvo neka javi.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji su setovi od većine kineza koji mogu kod nas da se kupe, ali su i dalje kinezi, mislim da se ne nikako isplati davati tolike pare, nećeš videti skoro nikakav dobitak. Da koštaju 50 evra ok, ali za 150, ne nikako.

U poređenju sa kvalitetnim sijalicama (Osram, Philips) i balastima (Denso, Matushita) su dosta niža klasa, te ti ne bih preporučio da trošiš na tako nešto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, Vule. Ja imam Trionove WellDone, ovo ceprkamo za drugara, zaobisli bi ovdasnje Bear, Spy, HID i sl. a ima varijantu da mu donesu.

Ovaj sajt sam dao samo kao primer, cena je 150 dolara, kao sto je na njemu i Morimoto Mini H1 120 dolara, znaci moze to i jeftinije da se nadje (pricam iskljucivo o ceni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...