Jump to content
FAS Euroauto Goran Vlada
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta

Recommended Posts

Mislim da ce ti najveci problem biti carina, ako je paket skuplju od 50e

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

U principu za auto delove ne znam, ali znam za narucivanje druge opreme (starteri za kola, tockovi i ramovi za bajk cenovno preko 500E). U principu nema pravila. Meni celu menjacku grupu za bajk (cca 240E) nisu carinili, a tockove od 400E karbonske carina bila 30E. Na ram od 800E, carina 50E, dok npr za nosac za bajk Saris Gran Fondo 2 (pisalo free shipping sa EvansCycles sa sredistem u UK i poslali DHLom pa me usluga carinjenja i prenosa kostala od DHLa 3500 + carina 5-6000 i tu me zeznuli), tako da u nekim slucajevima treba obratiti paznju preko koga ide carina a sa druge strane kako im se cefne.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Ja sam baš pričao sa jednim carinikom koji je radio tamo. Kaže da sve zavisi od trenutka i sreće. Nekad oni gledaju paket i po izgledu paketa otvaraju i gledaju šta ima unutra ili samo puste bez provere, takođe kad je baš gužva onda ništa ne gledaju nego samo šalju dalje pakete, tako da u suštini je 50/50. Možeš da kažeš prodavcu da stavi 23e na paket, a da ti naplati pravu cenu.. takođe oni kada vide Aliexpress ukucaju taj proizvod na sajtu i vide pravu cenu, tako da ima svega sa njima :D 

Pa da, zato kazem. U sustini najrizicnije je narucivati iz Engleske jer je sama Engleska mala pa je njima DHL smejurija. E sad, isto tako te i zeznu kao mene jer on uplati DHLu kao free shipping ali u sustini ti placas dostavu i sve ostalo. U principu kao postexpres kod nas a ti placas dostavu...samo sto ovde DHL te odere za njihovu uslugu + carinjenje i dostavu i jos te drndaju za dostavu podataka. Gledati nemacke sajtove i nesto sa Alija ako se ikako moze. Ima i na Aliju stvari koje su prozivedene u EU zemljama to znam iz iskustva a i realno vecina neke plasticnih delova su made in china

Sent from my S10 PRO using Tapatalk