Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ne znam koliko ti je bitno, ali bas je klot sa opremom. S obzirom na ogromnu ponudu a malu razliku u ceni, Bravo bez obaveznih zadnjih parking senzora, Blue&Me, naslona za ruku i slicnih dzidza ne bih ni gledao (plus ovaj nema ni digitalnu klimu, tempomat, podizace pozadi, da ne idemo dalje u ostalu mogucu opremu)... Maglenka je verovatno za zamenu, klasika za Bravo/Deltu/restyle Cromu, je*o ih "Al" :D .

Ako ides da ga gledas, obrati paznju da je u pitanju Euro 4 T-Jet, tj. da ide C544 menjac (Opelov M32). Pa ga, ako mozes, provrti kroz sve brzine, poznat je po tome da im odlaze lezajevi visih brzina, pisano vec detaljno. Reseno je od Euro 5 benzinaca (T-Jet 120 i MA 140) sa FPT-ovim C635 menjacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamalo u ponedeljak da pazarim jednog tjet 150ks sa dobrom opremom, ali na kraju je covek odusta od prodaje i odlucio da ga zadrzi. Jako je slaba ponuda benzinaca. Jedino da nadjem neki dizel ali bi jako male kilometraze prelazio pa ne znam da li mi se to isplati:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Vladimir Tasovac said:

Jako je slaba ponuda benzinaca.

Da nisi video ovaj Miskov, koji sam kacio neku stranu ranije:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-novi-bravo/&do=findComment&comment=1563944

 

Naravno, nije bas u rangu cena kao ovaj iznad, ali niko ti ne brani da ides da se cenjkas i probas :) .

Naravno, ako trazis nesto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise nas ti je reklo :) . Ako ti ne treba vise prostora, veci gepek i auto je uglavnom za po gradu - za iste pare ces moci da trazis noviji i napucaniji primerak iz klase ispod (SubCompact). Posto gledas benzince, ako nije turbak - jos i jeftinija registracija, manja potrosnja i potencijalni troskovi, jednostavan za odrzavanje, performanse opet koliko para toliko muzike... Ako gledas iskljucivo Zabare, rastegni se bar za Punto Evo, ima bas lepih primeraka po oglasima, a solidan i lep autic. Naravno i za njega imamo posebnu temu za kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudna kombinacija, svasta ima, svasta nema :D ... Deluje lepo sacuvano, steta sto je najslabija dizelka u pitanju, samo 16'', kurble pozadi...

Opet Sport enterijer, pragovi i kacket, digitalna klima, Blue&Me, tempomat, zadnji parking senzori, fabricka tamna stakla, kod kartica, 2 kljuca, restyle 2011... Mozda bude interesantno nekome ko nije zahtevan po pitanju motorizacije (posto se ljudi raspituju i za najslabiji atmo):

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16823388/fiat-bravo-16-multijet

 

Untitled.thumb.png.287f6aa437673bbff56bab295562546f.png dc97322e017c-1920x1080.thumb.jpg.1f6b2d31ab97f2bc987af4752a32bcbc.jpg 3eb87ffcce95-1920x1080.thumb.jpg.33013e0bf413b740991cfca06c0910c3.jpg 73cb659b7ae9-1920x1080.thumb.jpg.267a2e746c2c7170e1353ff74a7cd0cf.jpg

 

853164280371-1920x1080.thumb.jpg.6eb71887c5518a669cf483b8154a0520.jpg 8a513e3afcd5-1920x1080.thumb.jpg.771dd2460bc71c4965535e8d1a6c3eee.jpg f91ca8c607ae-1920x1080.thumb.jpg.14dd5bf14becd26ca11a6a7907d0a931.jpg eb9aaad9e180-1920x1080.thumb.jpg.ff96dafbfd75a53deb68e0af7888b49c.jpg 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NemusNS

Bilo je reci o njemu ovde

 

 

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Edited by horvat
sredio link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nekome pripomogne ako trazi Sporta benzinca, prica ide ovako... Pre nekog vremena me zove Rade, vlasnik placa "Full automobili", preko koga sam pre 2.5 god uzeo trenutni auto. Raspituje se kako sluzi MultiAir itd. - kaze, ima priliku da opet uzme auto bukvalno identican mom, sa navodno neverovatnih 50 i kusur hiljada km. Kvaka je u tome sto je auto stajao neko vreme, malo smo pricali i konsultovali se, izneo sam mu svoje iskustvo za ovo vreme i naravno preporucio nase poznate majstore sa foruma da detaljno pretresu (upravo zato sto je stajao). Auto je stigao, zamenjeno je jedno crevo, a zatim kontrola, mali servis i ventil evaporatora kod naseg Gorana... Cisto da napomenem da auto nisam ni video ni provozao, culi smo se par puta telefonom oko konsultacija. Moje iskustvo sa njim je sasvim OK, covek je za svaki dogovor i pricu oko cene, a "njegov" konkretan primerak kod mene se do sada super pokazao. Evo za sada samo linka, dok ne islika auto, uvoz je takodje iz Svajcarske, na fakturi imate VIN pa mozete da proverite spisak opreme (Sport sedista i enterijer, alu pedale, digitalna klima, podizaci pozadi, Blue&Me, tempomat, prednji+zadnji parking senzori, tamna stakla, kacket+pragovi, dvobojne Sport 17'', duple cevke izduva, Stop&Start, itd...). Pa ako je nekome interesantna prica, neka isprati - cisto drugarski i bez ikakvog licnog interesa postavljam, ako auto vredi kupuje se pre nego sto ostali i stignu da ga vide na oglasu:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16937148/fiat-bravo-14spotrsvica

 

 Untitledc.thumb.png.b0827c78309a2a6d98a81910c989b2fd.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jagnje u vucijoj kozi :stuart: ... Posto se par ljudi raspitivalo za jeftino odrzavanje, bez naglaska na performanse - najslabija atmo motorizacija (1.4 90 KS), tanusna oprema (bez digitalne klime, tempomata, podizaca pozadi, parking senzora, duplih cevki izduva) - a upakovano u Sport paket (kacket i pragovi, Sport sedista i enterijer, alu-pedale, volan/menjac/rucna prosiveni crvenim koncem + Sport 17'' felne + fabricka tamna stakla), restyle 2011.:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16939330/fiat-bravo-14-o-d-l-i-c-a-n

 

Untitledxx.thumb.png.b2e58ad765388d9fb5d807827e94e459.png b3f34f8358c4-1920x1080.thumb.jpg.781a8e69f7e0b4cba1d7de512ba73bd3.jpg ddad43dc9de2-1920x1080.thumb.jpg.97992e2f72d8bd60aaef71adc2e3ca1c.jpg ec2352741b93-1920x1080.thumb.jpg.554ec5da5559782577ef9e5720e20782.jpg 

 

c7b0b48458c6-1920x1080.thumb.jpg.8dbfa0c0564e4062a54f2174a6beb470.jpg cb0d66446c22-1920x1080.thumb.jpg.4fd793a3d6ffb4f905a7ac5971612a89.jpg 98e2e7bf215d-1920x1080.thumb.jpg.e011525c56a5fc9304e7df11265b1337.jpg c78521491c0a-1920x1080.thumb.jpg.a4a2e0f60f8443a606a642be866a47a8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjao sam ih ranije par komada, obicno su bili bordo i stariji, tj. pre restyle. I uvek sa tanjom opremom.

Skoro sam kacio i jedan Sport sa 1.6 105 MultiJet-om :) . On bar ima trunku torque :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/7/2020 at 2:43 PM, ISV_01 said:

Nije baš da se potrudio sa slikama, ali ako zaista, ali zaista nema ulaganja u njega, vredi pogledati. Inače je solidno siromašan sa opremom (što će ti dosta kolega članova sugerisati), ali ako nisi zahtevan korisnik kao ja onda nije problem. Dynamic oprema sa jedino blue&me modulom i komandama na volanu i to je to. Mislim da je cena malo jača u odnosu na opremu. 

 

Kod tih serija obavezno pogldati menjač kako se ponaša (M32) jer ume da crkne zbog nedovoljno ulja i lošeg održavanja. Ubaciš u 1.- 3. i gas/pustiš gas pa da vidiš kako se ručica ponaša...ako ode nazad pa napred po par cm - razmišljaj o remontu uskoro. Imaš toga na temi i na YT kako se ponaša loš menjač tog tipa. Svakako neko iz prve ruke ko ima T-jeta će priskočiti u pomoć @Ivan

Ja sam mog Brava tjeta kupio sa tim problemom na menjacu tj lezajevi su kaputirali skroz pustis gas rucica menjaca cima napred nazad po par cm, lezajevi uje kao da polece avion pored mene... 250e i resis problem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjuje se to vec neko vreme po prihvatljivoj cifri... Ali nije zgoreg naglasiti ljudima koji gledaju auto sa C544 (M32), cisto na sta detaljnije da obrate paznju kako bi prosli bez nepotrebnog, dodatnog troska. Ili ako je vec sve ostalo OK a problem postoji, na sta sve mogu da obore cenu i za koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi @Ivan ako su lezajevi skroz gotovi skontacete to posle 200m voznje, recimo na mom primeru sam ja u prvoj sekundi shvatio da obaram cenu auta zbog menjaca jer kad sam ubacio u prvu i krenuo osetio sam na ruci da mi rucica menjaca krenula unazad kad sam pustio gas, nastavim da vozim u 3 i 5oj rucica cima na dodavanje i pustanje gasa i polako pocinje da ispusta zvuk ujanja kao kad lezaj na tocku ode ali onako skroz, a nakon duze voznje kada se lezajevi zagreju krece takvo ujanje u kabini da samo gluve osobe ne bi cule taj neprijatan zvuk.. Prosto se u ruci oseca da nesto nije u redu sa menjacom kada menjas brzine. A i sama promena brzina nije Smooth as f*ck kako bi trebalo 

Meni je prodavac odmah spustio cenu jer je video da se razumem u auto i da znam sta mu sve fali (do duse neke stvari nisam uocio odmah jer sam auto uzeo nabrzaka)

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam i postavio info par postova iznad - samo da onda zavrsim pricu posto je vec posle 2-3 dana otisao onaj Radetov Sport MultiAir sa smesnom kilometrazom. A prodat je i bordo Sport T-Jet 150, za kolegu koji me je pitao na PM. Ali rece mi da mu stize jos jedan solidan Sport iz Svice, mislim takodje benzinac, samo sa plavim enterijerom. Toliko od mene, over and out, da ne reklamiram vise :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/17/2020 at 1:19 PM, Branislav said:
Pa vidi [mention=205]Ivan[/mention] ako su lezajevi skroz gotovi skontacete to posle 200m voznje, recimo na mom primeru sam ja u prvoj sekundi shvatio da obaram cenu auta zbog menjaca jer kad sam ubacio u prvu i krenuo osetio sam na ruci da mi rucica menjaca krenula unazad kad sam pustio gas, nastavim da vozim u 3 i 5oj rucica cima na dodavanje i pustanje gasa i polako pocinje da ispusta zvuk ujanja kao kad lezaj na tocku ode ali onako skroz, a nakon duze voznje kada se lezajevi zagreju krece takvo ujanje u kabini da samo gluve osobe ne bi cule taj neprijatan zvuk.. Prosto se u ruci oseca da nesto nije u redu sa menjacom kada menjas brzine. A i sama promena brzina nije Smooth as f*ck kako bi trebalo 

Meni je prodavac odmah spustio cenu jer je video da se razumem u auto i da znam sta mu sve fali (do duse neke stvari nisam uocio odmah jer sam auto uzeo nabrzaka)

Realno, spustio ti je cenu jer je tako bio u mogucnosti, imao je zarade zadovoljavajuce i na toj ceni. To sto se ti razumes njemu ne smeta puno,odes ti, dodje neko drugi i kupi. Prosto :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK Pa vidi nije bas bio srecan kada sam mu spustio cenu, mislim u sustini to nije ni bitno, bitno da sam ja uzeo auto kojem sam otklonio mane u okviru budzeta i sada ne moram da mislim o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas sa drugarom kod Radeta - plac Full automobili gledali nešto za njega, dobri su svi automobili na placu

 

                 aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

                           samo je jedan ....

 

               stigao (najavljivani) crni Bravo sport. U toku je umivanje ...

 

Što bi rekla tetka Đana

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, BaneJ said:

Bio danas sa drugarom kod Radeta - plac Full automobili gledali nešto za njega, dobri su svi automobili na placu

stigao (najavljivani) crni Bravo sport.

Trebalo bi da je sa crno-plavim enterijerom :D ? Zao mi je sto onaj takodje njegov primerak (koji sam okacio dok jos nije postavio ni slike na PA) izgleda nije zavrsio na forumu. Odlican restyle, sa smesnom kilometrazom, nakrcan opremom, enterijer kao nov... Otisao je u roku od odmah.

Preko njega sam uzeo i svog Sporta (svi su uvoz iz Svice), u kontaktu sam sa covekom, pa ako nekome od forumasa zatreba pomoc ili preporuka, slobodno neka cimne. I skroz je OK covek i za saradnju i dogovor, bar iz mog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege, kako vam deluje ovaj primerak sa oglasa: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17064161/fiat-bravo-19-multijet

 

Generalno gledam mjet-ove 1.9 150ks i 2.0 165ks mada citajuci po ovde forumu stekao sam utisak da su ljudi vise zadovoljni sa 1.9 tj. da se "bolje" vozi, da je zivlji i sl. iako na papiru mjet2.0 ima 15ks i 55Nm vise. 1.9 120ks mi je isto ok ako naletim na solidan primerak sa dobrom opremom.

 

1.png 2.png

 

8dc78a97a3e8-1920x1080.jpg 9fe65e5d0d07-1920x1080.jpg 90249aa054a6-1920x1080.jpg 98075b87055a-1920x1080.jpg

 

ba8d5dde1fde-1920x1080.jpg bc472cb3c9e9-1920x1080.jpg df40b13fde02-1920x1080.jpg f01b832ea06e-1920x1080.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, imam u vidu, ako nesto iskrsne javljam. Dolazi li u obzir T-Jet i koji (120/150)? Jbg, gde si bio pre par nedelja :) , kada sam kacio pomenuti sa prethodne strane, proveren je bio i kod Gorana...

1 hour ago, milos4 said:

Pozdrav kolege, kako vam deluje ovaj primerak sa oglasa

Ako si ozbiljnije zainteresovan, uzmi od prodavca VIN. Beli cajgeri su isli samo na samom pocetku produkcije i najcesce su na 2007., tako da moze da se desi da je godinu stariji. Ne mora da znaci, ali cisto i to proveri (kao argument za cenu).

Ono sto je sigurno "petljano" napred su farovi. Ovi su sa restyle (tamni, sa belim migavcima), tako da nisu originalni sa tog auta pa farbani (plastike migavaca su na pre restyle zute). Ne vidim bas dobro sa slika, ali deluje mi da isto vazi i za maglenke, koje mi lice da su aftermarket. Lako ces videti uzivo, originalne unutra u uglovima imaju ugraviran Fiat/Lancia/Alfa Romeo logo, zamenske nemaju. Opet, sve ovo ne mora nista da znaci, mozda je to menjao entuzijasta (i kod sebe sam menjao jednu pozutelu maglenku) - ali cisto indikacija da se detaljnije baci pogled na prednji deo, s obzirom i na veci zazor izmedju haube i branika. Parking senzori pozadi nisu fabricki, vec naknadno ugradjeni.

Prednja leva felna mi cudno izgleda oko ventila, a tu ima i prilicno tegica, takodje obratiti paznju. Gume su sve AllSeason, ali raspar - napred mi po sari deluje neki Quatrac, a pozadi neka od izvedbi Pirocanca (Tigar/Riken/Orium)...

Unutra sve vidis i sam, presvuceni volan/kugla menjaca/koza oko menjaca, ostalo deluje solidno. Ono sto mi je cudno je sto su obicno na tim prvim verzijama pozuteli otvori ventilacije, pa ili su menjani ili je auto bas cuvan od sunca.

To su cisto sitnice koje ja vidim, generalno mi deluje da vredi pogledati, ali za trazenu cenu (uz podrazumevani popust) - za to godiste sve ostalo mora da dubi. A za to ipak mora da se vidi uzivo i provoza.

Apropo 1.9 vs 2.0 - opet najbolje provozaj neki ocuvan primerak od vlasnika i vidi da li ti lezi. Glupo je da bilo sta sugerisemo, to sto navodis su komentari nas koji smo ranije vozili 1.9, pa seli u 1.6 ili 2.0. Niko nije rekao nesto lose za te motore, jednostavno se razlicito ponasaju "u bunaru" sa obrtajima i malo se drugacije voze. I posto pomenu da bi gledao i 1.9 120 - cisto da znas da su u toj slabijoj izvedbi (ako gledas Sport) uglavnom zakinuti sa opremom (bez duplih cevki izduva, cesto sa manuelnom klimom, bez podizaca pozadi, tempomata, parking senzora, tamnih stakala kod mladjih, itd...).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

T jet nisam probao, ali je neki dobar primerak pogledao bi što da ne. Multiair sam probao i to mi se sviđa, mislim da povlači ranije od T Jeta.

Do sad sam vozio dizele, prodao sam alfu 159 1.9 16v pre 7 dana, pa sad bi voleo da uzmem nekog turbo benzinca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...