Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Motor kao motor je jednostavan i pouzdan, ali za moj ukus 1.4 atmosferac je jednostavno preslab za iole vecu karoseriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam odmah iz brava 90Ks seo u stila 1.6 16v 105ks...stilo je avion sto se tice performansi za jaaaaaako slabi 1.4 u bravu.
Stila sam odmah zavrteo, zvuk, ide...
Bravo najkrace receno - ne ide...

 

Hoce drug da ga menja posle vec godinu dana...poceo je da putuje dosta cesto i kaze da je na auto-putu bas slabasan

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta... baš sam nešto imao želju da posle 10 godina jugića pa 6 godina stila dizela opet kresnem benzinca (naravno ne jugića :) ) jer i benz.imaju svojih draži.... šteta tako slab motor, dok megan, 308... baš imaju jače motore... a nisu turbo, 308 ako se ne varam 120 ks benzinac....

 

Ništa onda gledam dizele... ne planiram ja neku jurnjavu, ali ipak mi je u prethodnom periodu vozeći stila 100ks, koji opet ne spada u neštko jake, značio motor koji vuče, koji 5. može ladno uz begaljicu i sl. a realno nisam neki tip koji ne vozi temperamentno, tako da bi se ver smorio sa ovim 1,4 i samo bih imao veću potrošnju. Ja i onako do posla imam prosek preko 8 l potrošnje, jer skoro uvek kasnim :) dok kad idem za Bg ne prelazi 5, a dok sam putovao svaki dan za Bg i štedelo se bila je i 4 nešto potrošnja.. kad ne moram ja ne jurim, al stisnem ga ponekad...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

Hoce drug da ga menja posle vec godinu dana...poceo je da putuje dosta cesto i kaze da je na auto-putu bas slabasan

Ma na autoputu se ti 1.4 i zalete nekako. Ali iole zahtevnija voznja - magistrala, preticanje, opterecenje, prtljag, klima je vec smaranje za voznju.

Sad ce neko da kaze da se prose*avamo, kako se ranije vozilo - da, vozio sam i ja davno atmosferca sa 75 KS i plinom (koga, btw, JTD jede za uzinu po svim parametrima) ... U eri danasnjih sjajnih motora koji imaju odlicne performanse uz malu potrosnju, ne uzeti nesto bolje i modernije, kada se vec daju pare, je po malo besmisleno.

Plus sto je u pitanju polovnjak, gde je razlika u ceni jos manja. Da uzimam novo vozilo koje mi se bas svidja, sa dobrom opremom pa da pravim kompromis na racun motora bih mozda nekako i prihvatio. Kod polovnjaka - jok. Evo uzmi za primer polovni Bravo - pogledaj razliku u ceni izmedju nekog atmosferca klotare i recimo nekog turbaka u Emotion ili Sport opremi.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se mogao vise sloziti :) pogotovo za ovo...

 

2 minutes ago, Ivan said:

 Da uzimam novo vozilo koje mi se bas svidja, sa dobrom opremom pa da pravim kompromis na racun motora bih mozda nekako i prihvatio. Kod polovnjaka - jok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel svi dizel modeli imaju lanac umesto kaiša? Jel zato veći interval servisa? Sad čitam na nekom oglasu da ima lanac, nisam znao... Na ovom oglasu gledam http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7580355/fiat-bravo , i malo se čudim dal je moguće da je na 140.000 već menjan set kvačila, amortizeri... Koji su prosečni intervali zamene (potrošnje) ovih delova lamela, amortizeri, diskovi.. naravno utiče stil vožnje ali opet okvirno... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

140 hkm ali po Srbiji. Izostavljas tu veoma bitnu cinjenicu :D

Sta znam, licno, pre bih gledao vozila iz uvoza. Jeste da su obicno vise presla ali po neuporedivo boljim putevima ( a to je mnogo bitno po ceo auto), plus kvalitet goriva, ulja i delova uopste je daleko bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da svi imaju lanac. 1.9 a mislim i 2.0 imaju kais. "interval" zamene kvacila i zamajca najvise zavisi od nacina upotrebe vozila i tu nema pravila. Ima onih koji ga sahrane i na 100k a i onih gde se i na 200k ne cuje niti proklizava. Isto tako i diskovi, ako se auto vozi u gradu, mnogo se cesce koriste od onoga kada se recimo pegla a.put. Opet zavisi od stila voznje vozaca, da li je to lagana voznja ili zaletanje pa nabadanje kocnice, nema pravila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema bas mnogo iskustvaa kod nas sa tim motorom, tesko ces naci nekoga da vozi auto sa tim motorom. Bolje da potrazis po stranim forumima.

Edited by sErGiO-AR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko gledao ovaj primerak http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8148735/fiat-bravo-16-mjet    

Da li je to puno novaca ?

ili ovaj  http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7952505/fiat-bravo-14

Kakvi su  ovi motori sto se tice odrzavanje?

Gledam da uzmem porodican auto, udoban za duza putovanja, da moze da primi sediste za dete, kolica i 2-3 torbe :D Bravo mi je jedan od najlepsih...

Hvala

Edited by nitro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ti rekao da zaobidjes ne-turbo verzije 1.4 motora, prespor je, ali opasno i zabrinjavajuce prespor

 

Beli lepo izgleda (ne ovaj nas kolega beli, vec bravo, da ne dodje do zabune :rofl: ), i lepo ga je covek islikao

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vidim ovako jadne slike gde se ništa ne vidi a pritom nema ni felne onda dalje ni ne gledam oglas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi bio veci Srbin da je stavio vecu ikonu? :facepalm:

 

Sto se tice auta, slike bas ne govore mnogo zbog glupih uglova, ali je skoro sigurno najnizi paket opreme posto nema ni mf volan, ni naslon za ruku..

 

P.s. Ja imam crnog Brava i vrlo cesto pozelim da je druge boje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Marko je vec uradio umesto vas - ali pravilo je da se uz link ka oglasu okaci i PrintScreen kako bi sadrzaj foruma imao smisla i bio samostalan i kada navedeni link istekne, bude obnovljen i sl.

U suprotnom ostaje prica o "nepoznatim" automobilima, a sigurno ce nekome znaciti da prepozna koji su se automobilu komentarisali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi se blizi reatest pocetkom iduce godine, krenuo sam da gledam neku adekvatnu zamenu. 

Parametri su mi da je mladji auto (da ne uzmem stariji nego sto sad imam) i da ne doplacujem mnogo. Tu mi se Bravo fantasticno uklopio, a i bas mi se svideo. 

E sad, da ne duzim. Kakav je enterijer Brava? Je l' komotan? Tesko bi mi bilo posle Dacijasa sesti u nesto manje, tipa Pande ili Clia recimo. 

Drugo, opet uzimajicu i obzir da sam vozio 1.6 plus plin, kakvi su vasi saveti, da li bi mi bio dovoljan, sto se ubrzanja i performansi tice 1.6 mjt ili da gledam 2.0? Znaci i ubrzanje, preticanje, a i potrosnja, uporedo sa potrosnjom sada kada vozim 1.6 i plin.

Ovaj mi se bas dopao, mada mi je to neki gornji limit doplacivanja:

 

zza1859.jpg
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7474041/fiat-bravo-20-mjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6mjet bilo 105 ili 120ks će ti biti svakako agilniji od bilo kog 1.6 benzinca.

I to toliko agilniji da nećeš moći da veruješ šta se dešava :)

O 2.0 da ne pričamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa Gledaj Bravo 1.9 mjet sa 120ks, za taj motor svi imaju samo pozitivne komentare. Razlika u ceni registracije za 1.6 i 1.9 je zanemarljiva, naravno ako si u mogucnosti uzmi 2.0 sa 165ks. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 ili 1.9 zavisi i od godista. 2008e su se proizvodili i jedan i drugi motor, posle toga svi Bravo-i su ili 1.6 8v 105ks ili 1.6 16v 120ks ili 2.0 165ks.

Moj 1.9 je 2008o godiste.

 

Sto se tice poredjenja Sandero ili Bravo, mislim da je dovoljno jasan pokazatelj da je Bravo i u klot varijanti klasa vise u poredjenju sa full Sanderom.  E sad, imao sam priliku da vozim i da se vozim u ujakovom Sanderu 1.5dci 2010 i komfor je na totalno drugom nivou.

 

Sto se tice ovog oglasa koji si postavio, bio je aktuelan i u feburaru kad sam ja uzimao Bravo-a, samo sto ga je tada cenio 7.5 ako ne i vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...