Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Meni je na 1.6mjet bio m32 menjac. Kod Raće u Šapcu je pre godinu i nesto ceo menjac kostao 250eur skinut sa auta koji je presao 20kkm
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/16/2016 at 8:01 PM, ivanstbgd said:

Pozdrav ljudi moze malo misljenje oko ovog primerka.

Inace pogledao sam ga uzivo zazori napred nazad oko varata ok,farba cinimi se ok,enterijer ok,nije izlizana rucica menjaca kvacilo dobro hvata mekano,menjac uredno radi u leru.

Prednja soferka fiat tempret etiketu nema ,ostali prozori imaju.

 

Sumljivo mi je sto je iscupan originalni radio/cd a postoje ulegnuca na volanu za mesta za daljinsko upravljane audio uredjajem inace volan nije kozni.

Uradjeni su neki servisis na auti pri uvozu ima njihovu servisu knjizicu

uradjeno servis menjaca zamenjeni korpa kvacilo ,uradjen mali servis.

Prodavac portvrdjuje regularnost vozila i moguca je svaka provera u njihovom servisu od strane ljihovog servisera ili mog,takodje je dozvoljena provera sa diagnostikom

 

xx007.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8948460/fiat-bravo-16-mjt

 

Svako misljenje je od koristi hvala

 

 

Još je na oglasu, nisi ga uzeo na kraju?

@ivanstbgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, na polovni automobili ima nekoliko brava koji su kupljeni u Srbiji 2010/11.., ali mi je interesatno da većina, ako ne i svi, imaju ugrađeni parot za telefon, pa me interesuje jel to neki trend pa nisam u toku, ili su svi ovi bili službeni automobil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, neke što sam ranije i zvao, bele boje, su bili telenorovi (otkupio radnik i sl...) ali u oglasima je jedan beli, ostali su crni, pa mi je i to čudno, da li je bilo crnih službenih?

 

Koliko li su prešli telenorovi? Ja sam kao što rekoh jednog zvao, kao otkupio ga baš zato što je malo prešao (ne mogu se setim sad ali mslim da je čak bilo i manje od 100.000) znao je da je dobar, pa ga malo vozio pa sad ima neki razlog prodaje.. .sumnjivo mi je bilo pa nisam ni išao da gledam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djole81ar said:

Da, neke što sam ranije i zvao, bele boje, su bili telenorovi (otkupio radnik i sl...) ali u oglasima je jedan beli, ostali su crni, pa mi je i to čudno, da li je bilo crnih službenih?

 

Koliko li su prešli telenorovi? Ja sam kao što rekoh jednog zvao, kao otkupio ga baš zato što je malo prešao (ne mogu se setim sad ali mslim da je čak bilo i manje od 100.000) znao je da je dobar, pa ga malo vozio pa sad ima neki razlog prodaje.. .sumnjivo mi je bilo pa nisam ni išao da gledam. 

 

Igrom slučaja radim u APC-u gde su i prostorije Telenora

Imali su baš dosta tih automobila, i prodali su ih sve još pre godinu dana, i bilo je svih mogučih boja, od bele do crne

I koliko ja znam prodavani su na aukciji i uglavnom su ih uzimali auto placevi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti telenorovi se menjaju na 3 godine. U kojem god njihovom autu sam se vozio (bravo, jeti, oktavia, fokus), bili su neki srednji paket opreme. I svi se prodaju na aukciji licima sa firmom, mislim. Znam neke radnike telenora koji su otkupljivali ta kola ali nisu mogli direktno nego preko firme da učestvuju u aukciji. 

Što se samih automobila tiče, uglavnom su sa malom kilometražom. Taj bravo je služio za vožnju otprilike od PC do Dobanovaca gde im je magacin ili tako nešto. Koliko znam svi su redovno održavani, gume menjane redovno. To im je valjda obaveza. I svaki je imao gps praćenje zbog prekoračenja brzine (mada znam da su pojedini to isključivali)

 

E sad, pošto sam i sam radio u firmi sa voznim parkom, najbolji auto je službeni. Sve zavisi kako ga je ko vozio i ko ga je zadužio. Ima nas raznih, isto tako nisu se svi prema autu ophodili kao da će ga i sutra voziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/24/2016 at 8:59 AM, djole81ar said:

Pozdrav svima, na polovni automobili ima nekoliko brava koji su kupljeni u Srbiji 2010/11.., ali mi je interesatno da većina, ako ne i svi, imaju ugrađeni parot za telefon, pa me interesuje jel to neki trend pa nisam u toku, ili su svi ovi bili službeni automobil?

 

Sva tri su iz Telenora. Beli je bio udaren napred, zamenjen je jedan far, drugi je skroz matirao. Ima i blago ostecenje 5-ih vrata. Prodavac ga vozi iako prijavljuje da ima problem sa kocnicama (verovatno plocice) uz izgovor da auto dobro koci. Sad je spustio cenu u oglasu za 100 eur.
Dva crna su na Cukarici. Onaj skuplji (6600 Eur) je u ok stanju, a takodje mu je menjan far, farbano krilo, branici i mislim zadnji deo vozila. Onaj jeftiniji je sav nekako jadan, ne znam kako bih ga opisao. Gume lose, izgreban, volan uzasan...
Sva tri imaju istu opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre godinu dana su bila 3 Brava na placu na Cukarickoj Padini gde sam i ja uzeo svog Brava. Sva tri su bila telenorova i mogu ti reci da su sva tri bila u odlicnom stanju, redovno odrzavana, znam da je drugar bas gledao za sebe.. Nisu bili u nekoj bog zna kakvoj opremi, ali sto se tice odrzavanja sve je menjano na vreme. Vlasnik placa mi rece da su oni preko prijatelja uzimali na licitaciji i da je samo jedan covek duzio jedan auto.. E sad koliko je to tacno ne znam, al se dobro secam da je to tvrdio..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E eto stize i jedan 1,6 M-jet 2010 koji nije iz Telenora.;)

Skolska drugarica inace vozi jedan  a radi u Telenoru i mogu da kazem slobodno da je jadan.

Verovatno nisu svi takvi ali ovaj ja ne bih kupio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle;

Imam priliku za uzet Bravo iz 2007. 1.4 + LPG za 3200 . Zanima me jel taj 1.4 motor pouzdan, i jel ima nekakve izražene mane. Jel treba na nešto izrazito paziti pri kupnnji novog brava s tim motorom. I kako znati dal LPG normalno radi. Svakako bi ga vozio na dijagnostiku prije nego dam pare, al ako nešto mogu uočiti sam da uštedim tih 30€ za dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato bi to bio drugi auto u familiji, pa žena nek se vuče. Al jel postoje neke mehaničke mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, pricam ja to za tog brava odavno, drug ga ima, vozio sam ga par puta, na moru jednom i duze, nekih 100-200 km...ono je strasno, svaki moguci potez, preticanje, krivinu moras da izracunas, preracunas, treba bogami dobro znanje da bi se vozio bravo sa 90ks...

Prodaje ga inace...cesto je na auto-putu i voli da namesti na 150-160, kaze bravo to jednostavno ne moze...nije za takvu voznju

 

On 1/18/2017 at 1:05 PM, brzy said:

Zato bi to bio drugi auto u familiji, pa žena nek se vuče. Al jel postoje neke mehaničke mane.

 

Nema tu nikakvih mana tipicnih, jednostavan atmo motor, taman za punta.

A da li ga vozi zena, baba, deda, klinac, taj auto je za moja shvatanja sa tim motorom opasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da nevjerujem da je auto spor, al ču na probnu vožnju sigurno, sad me zanima kolko stvarno može biti spor.

Jedino šta sam vozio da je iritirajuče sporo je bio Scenic iz 99. u koji je neko ubacio renaultov 1.9 atmo dizel. Znači ja i tramvaj se utrkujemo od semafora do semafora i tramvaj me uvjerljivo pobjedi!:o

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/18/2017 at 2:15 PM, brzy said:

Nije da nevjerujem da je auto spor, al ču na probnu vožnju sigurno, sad me zanima kolko stvarno može biti spor.

Jedino šta sam vozio da je iritirajuče sporo je bio Scenic iz 99. u koji je neko ubacio renaultov 1.9 atmo dizel. Znači ja i tramvaj se utrkujemo od semafora do semafora i tramvaj me uvjerljivo pobjedi!:o

 

Dobro, Milutin malo karikira, nije to baš sve ni tako. Mislim, vozio sam Tipa s tim motorom i za moje potrebe je ok. Fiat taj motor ubacuje u dosta modela i smatra se dobrim. Ako je auto u dobrom stanju ne bi trebao da imaš previše problema.

LPG - ne znam kakvi su kod vas propisi, ali verovatno isto treba atest. Pogledaj datum izrade boce (osm u papirima trebao bi biti i na samoj boci). Ne znam koliko je kod vas predviđen rok za ono što čini mi se zovu ''tlačenje''. Obično 10 godina. Ali smatra se najboljim da se boca tad zameni, pa pogledaj da nije pred kraj. Mislim, nije to strašno i ako je moraš menjati, ali na konto toga obaraj cenu.

Tu je najskuplja stavka ako ti otkaže kompjuter plinskog uređaja, ali to se ne može predvideti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima, prijavio sam se iskljucivo radi toga sto zelim da uzimam novi bravo 1.9 150 ks 2007 god pa me zanima misljenje ko ima iskustva sa ovim autom da sad ne trazim unazad ko je sta pisao. Bio bi zahvalan kada bi mi neko mogao nesto reci da znam na cemu sam, unaprijed hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...