Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Sve zavisi šta očekuje od kola.

 

Pitajte mog ćaleta kako ide Astra 1.4 pa će da vam kaže da lepo ide :)

A nije baš da nije probao jače. Najveći motor koji sam ja video da je vozio je bio 3.0 tdi u A6.

Kaže pre neki dan da su im stigle nove službene Fabie karavan 1.2 i da su ok za vožnju :D

 

Te fabie od 1.2,to su sa 3 cilindra i 12v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, ali na 100km/h se znaš kako zadiše :)

 

100 mi je preko 3000 obrtaja. Muka za duže putovanje. Ali sa druge strane krstariš lagano u 5. brzini 70 što je mojima ekstra.


@Mitros jesu :) Jedino što troše malo, ali ovako su em odvratne em mrcine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek ima gorih, ali jednostavno ima ljudi kojima to ništa ne znači.

 

Realno nisam ni ja neki sportski vozač pa da mi treba što više konja,ali opet volim neku rezervu snage koju gotovo nikada ni ne iskoristim.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitros,ja bih ti uvek preproučio dizel GP. Nemoj da žuriš pojaviće se 1,3 mjt u korektnom stanju,Nisam vozio GP benzinac,ali poslednjih par dana vozim renta-car Astru J 1,4 benzin,staru godinu dana (50 hiljada prešla). Nisam prviše zahtevan vozač,ali blago je reći da je auto što se ubrzanja tiče leš.Što se GP tiče dizel se lakše prodaje,bolje ide,manje troši,a na primer kod mog auta za dve i po godine (40hiljada predjenih) samo servis ulja i filtera.Ne bi bilo loše i da napišeš koja ti je krajnja cifra za auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff, kako mu dobro stoji ova narandzasta boja, bruka....

 

Inace sto se tice Gp benzinca ni 1.4 8v nije neko idealno resenje. Probali smo jedan kada smo kupovali, bilo nas je trojica u kolima, od kojih je jedan imao 150kg, i ono je blagi uzas kako ide. Sa klimom mislim da mu je trebala vecnost da stigne do 100... Ne smem ni da zamislim kako ide 1.2 u istoj situaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitros,ja bih ti uvek preproučio dizel GP. Nemoj da žuriš pojaviće se 1,3 mjt u korektnom stanju,Nisam vozio GP benzinac,ali poslednjih par dana vozim renta-car Astru J 1,4 benzin,staru godinu dana (50 hiljada prešla). Nisam prviše zahtevan vozač,ali blago je reći da je auto što se ubrzanja tiče leš.Što se GP tiče dizel se lakše prodaje,bolje ide,manje troši,a na primer kod mog auta za dve i po godine (40hiljada predjenih) samo servis ulja i filtera.Ne bi bilo loše i da napišeš koja ti je krajnja cifra za auto.

Ne bi mi bilo zao da dam 4000 za 2007 god,da ima bocne a/b,asr,esp,uradjene servise...ovaj dinamik (2006)sto sam prethodno naveo covek daje za 3400 i sve mu uradjeno,ali otiso kompresor klime,a ovde neki kazu,da ni remontovan nije resenje,jedino kad bi se nasao polovan,ali ih nema u ponudi.Trazim 1,3 75ks zbog jevtinije registracije,malo prelazim godisnje.Ovaj plavi sto je neko postavio,je bas super(bar izgleda tako),ali "prokleti" plivajuci zamajac od koga svi "begaju" !!!i A i bojim se da 6.brzinu ne bi nikad koristio!!!Naravno obavezno sa 4/5 vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zamajac bauk uopšte. Ja sam uzeo auto sa 172 000km i sada ima preko 207 000 i zamajac je i dalje odličan. A i kada ode to ti je jednom trošak i posle si miran barem 150 000km.

 

A ne mogu da ti opišem koliko mi fali 6. brzina i na ovom relativno dugačkom menjaču. Mogu da zamislim koliko bi mi falila na GPu koji ide na 30000 obrtaja na oko 120-130.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 30000 obrtaja bi prešao 120 metara :D

Šalim se.

Stalno ponavljam nešto što sam ovde pročitao o plivajućem a to je da su dva najveća straha u Srba strah od promaje i plivajućeg zamajca :)

Za Fiat to ne važi.

Ja sam kod mene na autu menjao amortizere npr.

Sa oprugama taj posao je skuplji od plivajućeg.

Znači jeftinije bi mi bilo da sam uzeo auto sa dobrim amortima a ne sa dobrim zamajcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mitros,ja bih ti uvek preproučio dizel GP. Nemoj da žuriš pojaviće se 1,3 mjt u korektnom stanju,Nisam vozio GP benzinac,ali poslednjih par dana vozim renta-car Astru J 1,4 benzin,staru godinu dana (50 hiljada prešla). Nisam prviše zahtevan vozač,ali blago je reći da je auto što se ubrzanja tiče leš.Što se GP tiče dizel se lakše prodaje,bolje ide,manje troši,a na primer kod mog auta za dve i po godine (40hiljada predjenih) samo servis ulja i filtera.Ne bi bilo loše i da napišeš koja ti je krajnja cifra za auto.

Ne bi mi bilo zao da dam 4000 za 2007 god,da ima bocne a/b,asr,esp,uradjene servise...ovaj dinamik (2006)sto sam prethodno naveo covek daje za 3400 i sve mu uradjeno,ali otiso kompresor klime,a ovde neki kazu,da ni remontovan nije resenje,jedino kad bi se nasao polovan,ali ih nema u ponudi.Trazim 1,3 75ks zbog jevtinije registracije,malo prelazim godisnje.Ovaj plavi sto je neko postavio,je bas super(bar izgleda tako),ali "prokleti" plivajuci zamajac od koga svi "begaju" !!!i A i bojim se da 6.brzinu ne bi nikad koristio!!!Naravno obavezno sa 4/5 vrata...

 

Pa pogledaj taj plavi sa majstorom,ako ne trese pri paljenju i gašenju,ako nema nekih zvukova prilikom stiskanja kvačila,i ako kvačilo ne hvata pri kraju ,to ti je ok sto se tiče seta kvačila.Inače cena seta kvačila je oko 30000 dinara plus ruke.Za 4000 hiljade teško da ćeš naći 2007 godište a da bude dobar.ASR i ESP nećeš naći u 1,3mjt sa dynamic opremom.Što se šeste brzine tiče prava stvar.U to bi se uverio kod prvog izlaska na autoput.Mnogo rasterećuje 1,3mjt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad se pojavi jos jedan plavi od 90ks.Sta mislite ovaj ili onaj prethodni plavi? Ipak su ovi od 90 ks jevtiniji od ovih od 75ks,ima li valjan razlog za to???Mozda potrosnja nije ista.??
 

zzqwe1.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6881484/fiat-grande-punto-13multijet-5v

 

p.s.

nikad necu razumeti svetlu boju sedista !!!

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bre neki teški ziceraš

Takvim razmišljanjem ćeš teško kupiti auto, sam sebi zadaješ glavobolje

Ja neke iste ljude viđam već dve godine, još uvek nisu kupili auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao ja lepo popi*diš i kupiš auto samo sa probom vožnjom :D

 

Na kraju se i isplatilo, samo je problem što sam isprobavao po savšrenom putu pa nisam primetio odvaljene stablizatore :)

Inače, malo su papučice izlizane previše za moj ukus, ostalo mi deluje ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj prethodni plavi,ukoliko je u dobrom stanju,pun je opreme.Pa tebi nije problem oba su iz Beograda,pogledaj pa odluči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne bi mi bilo zao da dam 4000 za 2007 god,da ima bocne a/b,asr,esp,uradjene servise...ovaj dinamik (2006)sto sam prethodno naveo covek daje za 3400 i sve mu uradjeno,ali otiso kompresor klime,a ovde neki kazu,da ni remontovan nije resenje,jedino kad bi se nasao polovan,ali ih nema u ponudi.Trazim 1,3 75ks zbog jevtinije registracije,malo prelazim godisnje.Ovaj plavi sto je neko postavio,je bas super(bar izgleda tako),ali "prokleti" plivajuci zamajac od koga svi "begaju" !!!i A i bojim se da 6.brzinu ne bi nikad koristio!!!Naravno obavezno sa 4/5 vrata...

 

 

Pa ako ga mali dizelaš više 1.2 nego 1.3 razbije neka bude. Više obrati pažnju na taj Opelov menjač i njegovu 6. brzinu. I naravno na automatsku klimu i njene klapne.

Ja da sam na tvom mestu obratio bi pažnju na Ford Fiestu 1.4 TDCi, imamo takvu u kući već skoro dve godine. Svaki dan se vozi i samo gorivo se sipa. Extra se pokazala. Unutra prostora koliko hoćeš a materijali kvalitetniji i dugovečniji nego u Grandeu. Što se tiče motora bolje povlači u odnosu na 1.3 . 1.3 je mrtav do 2000 a ovaj već preko 1800 povuče. Potrošnja isto jako skromna.

Ovde sam napisao o njoj koju reč.  https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/54772-zver-za-kofere/page-20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje povlaci sa svojih 68 KS od GP sa njegovih 75KS ,a pogotovo 90KS???

Ne znam brate,a i registracija mu skuplja mozda i za celih 5000. Kolko znam (bar po prici svih drugih,ovaj puntov 1.3mjt je neprikosnoven u svojoj klasi.Idem danas da gledan onog prethodnog plavog.GP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija mu je skuplja na godisnjem nivou za 15 pakli cigara koje pusim. Kako ti sad zvuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako dođe do 5000 din ? Razlika je 2700 din ako je previše preskoči.

Da nisam probao i sa 75 i sa 90 ks pa da ne znam šta pišem, nego sam se navozao samo tako i svi su mrtvi do 2000 o/min / svima rađena dijagnostika i parametri su bili OK- nisu neispravni.

Ti se zadrži na 1.2 u samo prži.. Inače i stara Brava sa istim motorom većom snagom (82 KS) slične težine je jako spor auto a  klimu mora da isključuje kad god se pojavi veće brdo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...