Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2 / mk.1 - ozračivanje sistema za hlađenje

Recommended Posts

Ne znam koliko iscuri pri zameni ali sve sto bude izaslo vrati nazad i ozraci sistem ponovo, nema potrebe da kupujes novi antifriz. Za termostat mozes videti u Euroautu, AP sportingu, Autoricambiju, Kitkomercu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas Vernet u Kitkomercu, 780 din. Trebalo je drugar da mi pomogne da zamenim danas, ali nije mogao. On ima onu crvenu pastu za zaptivanje pa mi je rekao da ne kupujem. Uz termostat sam dobio onaj dihtung kartonski. Koliko sam gledao, nije uopste komplikovano zameniti, radio sam to svojevremeno na jugu. Ovde vidim ima jedno crevo i dva srafa. E sad, ako ne ulovim drugara ni sutra, mislio sam da sam zamenim, ali da li mi je potrebna ta diht masa ili je dovoljan dihtung koji sam dobio uz termostat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam danas termostat sam, nije komplikovano. Dodao sam tecnost i ponovo odzracio, pustio da radi u leru dok nije ukljucio ventilator, ugasio i pustio da se malo ohladi i odzracio jos jednom, ali klokotanje se i dalje cuje. Jos nekoliko puta sam probao da odzracim, uvek izlazi samo antrifriz ali klokotanje je i dalje tu. Posle sam i odvozao nekih 15ak km, parkirao, odzracio jos jednom, samo antifriz izlazi a klokotanje ne prestaje. Sad brze dolazi do radne temp. i stoji zakucana na malo vise od pola, probacu jos i sutra da odzracim jos, valjda ce biti ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam isao na malo duzi put (140km), klokotanja nije bilo, mozda ima veze to sto sam preko noci bio parkiran na malo vecoj uzbrdici, prednji kraj na gore, ne znam. Uglavnom, radna temp. za par minuta, stoji zakucna na malo iznad pola, kad ukljucim ventilator na cetvorku ne pada temperatura, grejanje dobro, sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih da zamenim antifriz komplet . 

Koliko staje u punta 1.9 jtd 63 kw sa klimom ako to uopste ima veze , i danas pogledah na brzinu i nadjoh sraf za ozracavanje ovaj iza motora ali na hladnjaku ne mogu da ga nadjem , ako ga uopste ima ili je mozda negde dole ispod ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po hladnom vremenu 7 km 10 ak min temperatura jedva 1/4 .Sad bih da probam sa ozracavanjem ali ne mogu da nadjem slavinu na hladnjaku ili je nema ili je negde dole , ispod .Koliko je potrebno vremena , km otprilike da dostigne radnu temperaturu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto mu treba vise a ionako bi trebao da zemenim komplet antifriz ..Ali po svemu sudeci je termostat jer ne postigne rad.etmp. ni posle 7 km koliko imam do posla .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle mesec dana od zamene termostata sve radi ok, mada mislim da moze i bolje. Radnu temp postigne brzo, stoji uvek na malo vise od pola i ne pada ni kad ukljucim ventilator na 4, to je ok, ali mislim da ne duva bas toplo kako bi trebalo. Da se razumemo, ne duva hladno ili mlako, duva toplo ali ne kako neki pisu, da ne smeju da okrenu grejanje na max jer duva vrelo, to kod mene nije slucaj. Jos jedna stvar, odradio sam odzracivanje pravilno, po uputstvu, i klokotanje iz malog hladnjaka je prestalo, ali juce sam u jednom trenutku krenuo malo zustrije, veliki gas i prva, i jasno sam cuo klokotanje ispod kasete. Da li je moguce da je ostalo jos vazduha u malom hladnjaku iako sam bar desetak puta odvrtao one slavinice i uvek je izlazio samo antifriz? Ako jeste kako da ga izbacim, ako jos koji put budem odvrnuo one plasticne srafice plasim se da se polome. Mozda mi zbog toga malo slabije greje, mada iako ima vazduha u sistemu to se ne odrazava na temperaturu motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je i u malom hladnjaku problem mozda je on zapusen ne verujem da imas vise vazduha ako si ga deset puta ozracivao

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni kad ga upalim se to cuje ponekad, ozracivao sam nema vazduha kad postigne radnu na 1 kad pustim grejanje ne moze da se sedi koliko je toplo unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mislis da je mali hladnjak zapusen, to onda nema sanse sada da radim i rasturam, morace da prodje ovu zimu ovako, mada kad padnu temperature ispod nule...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao predpostavljam mozes i da odes kod nekog majstora da proveris da ti ozraci ponovo moralo bi da greje da ne mozes da sedis unutra bar kod mene je tako...

ako nema vazduha negde drugde je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

imam problem sa vazduhom u sistemu. Izliftiram sistem kako treba i posle nekih 30 km vazduh se opet pojavi, cuje se klokotanje u malom hladnjaku kada se auto upali zatim prestane i digne se nivo tecnosti u posudi. Sumnjam na dihtung glave, ali me cudi sto sasvim normalno pali, ide, nema trokiranja u leru, nema pare na auspuhu. Da li je neko imao slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi,

 

citam temu pa bih hteo da podelim sa vama nesto sto me muci. Kod mene na ventilu za ozracivanje na hladnjaku ispod fara vidim da izgleda curi tecnost iz hladnjaka i tako vec neko vreme, majstor je to jednom gledao na brzinu i zavrnuo malo jace ventil ali sada vidim da se ista prica ponavlja. Moram da dosipam vodu, ne mnogo, ali na svaki mesecak dana.

 

Da li je neko imao slicna iskustva? Ne znam da li je otisao hladnjak ili treba da se odradi ozracivanje sistema?

 

veliki pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...