Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - izbor alufelni

Recommended Posts

Moze to da se odradi, ali ako bih birao, ja sam vise za druge. :thumbup:

 

Na ovoj drugoj komotno moze da se ipolira ivica onih par milmitara i 5kraka zvezda a sve ostalo u crno mat bilo bi zlo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo bas tacno, 205/55/16 je za nijansu komplet visa (sa vecim obimom) od 215/45/17, a za nijansu niza od 225/45/17 (oko 2mm u precniku i oko 7mm u obimu).

Znaci, sto se ukupne visine tice: najniza je 215/45/17, pa 205/55/16, pa 225/45/17.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to I napisao

 

Ako poredis 195/65R15 I 205/55R16 videces da su iste visine kao I 225/45R17. Ali ako uporedis sa 215/45R17 videces da je ona niza 4.5mm od ostale tri dimenzije guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

215/45R17 je 4.5 mm niza a 225/45R17 je niza 1mm

Ja sam za ovo dodao, 215/45/17 jeste niza, ali je 225/45/17 2mm visa od 205/55/16. Nijanse su u pitanju, maltene i zanemarljivo, nego mi je ostala ta informacija u glavi kod vracanja na 16'' u mom slucaju. Evo, mozda bude od koristi drugima (205/55/16 vs 225/45/17, na Stilovim standardnim fabrickim felnama sirine 7''):

 

image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze Necke imas na pocetku foruma naseg sliku jednog lepog fiat brava sa tim felnama od 18 inca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam pogresio temu, ali da pitam za savet  :laughing:

 

Zanima me je l ima neko iskustva sa Gumexom, nalaze se u Bulevaru kralja aleksandra. Posto vec duze vreme planiram da predjem sa r15 na r16 felne i video sam neke bas kod njih za koje sam se zalepio. Pa me zanima kakvog su im kvaliteta felne, takodje i gume koje prodaju uz njih, i da li mi se isplati dati 350e koliko mi oni traze za felne sa letnjim gumama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi nam dao nikakvu detaljniju informaciju - koje felne, koje gume su u pitanju...

Pretpostavljam da je to sve polovno - posto je samo set novih krstenih 16'' guma toliko.

Po netu imas lepih 16'' sa solidnim gumama za 250 EUR +/- , mada sezona najpovoljnije kupovine (jesen/zima) je prosla. Pogledaj malo i oglase na forumu, imas par bagatelnih 16'' od vlasnika, a ne nakupaca.

Ako zatreba, tema o gumama je ovde: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nemas neku sliku felni, ili bar model, stanje guma (dot, marka)? Za Gumex stvarno ne znam nista, ali znam da ja kad bih davao 350e za 16ice, ocekivao bih da budu gume skoro nove, i felne u jako dobrom stanju, jer su cene pale pa moze da se bira, pogotovu za te pare. To je bar moje misljenje. ;)

Kolega Ivan me prestigao, ovo je njegova specijalnost. :) (kucam s telefona koji mi ide na zivce)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma felne su kao nove, i gume koje su mi pokazali su u odlicnom stanju. Meni je bitno samo koliko su sigurni kao prodavci, da li vare, lakiraju itd, ako je neko imao iskustva sa njima.


U pitanju su ove 16" ice 

 

cxcb12024.jpg

 

:ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno nemam iskustva sa njima.

Nego, cisto drugarska sugestija, pogledah na sajtu - imaj u vidu da je PCD ovih felni 4x108 (u zavisnosti od centralne rupe karakteristicno za Citroen, Peugeot, Ford...). Posto na Fiat ide 4x98, tesko je resiti plivajucim srafovima, mislim da bi morao da stavljas distancer (sa 4x98 na 4x108). Sto opet vodi to toga da bi morao da proveris offset felne, nije naveden na sajtu. Za moj ukus, vec previse nepotrebnih komplikacija.

Pisali smo vec, cisto da imas orijentir u trazenju (ako juris aftermarket) - fabricki je na Stilu PCD (raspon rupa) 4x98, Central Bore 58.1mm, a offset (ET) od 41 do 43 mm.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 na stilu+putevi Srbije = :sick: :sick:

kod mene su 17 205/50 pa se oseca svaka neravnina.Vizuelno bi ekstra stajale.

16 su prava mera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno nemam iskustva sa njima.

Nego, cisto drugarska sugestija, pogledah na sajtu - imaj u vidu da je PCD ovih felni 4x108 (u zavisnosti od centralne rupe karakteristicno za Citroen, Peugeot, Ford...). Posto na Fiat ide 4x98, tesko je resiti plivajucim srafovima, mislim da bi morao da stavljas distancer (sa 4x98 na 4x108). Sto opet vodi to toga da bi morao da proveris offset felne, nije naveden na sajtu. Za moj ukus, vec previse nepotrebnih komplikacija.

Pisali smo vec, cisto da imas orijentir u trazenju (ako juris aftermarket) - fabricki je na Stilu PCD (raspon rupa) 4x98, Central Bore 58.1mm, a offset (ET) od 41 do 43 mm.

 

Pricao sam sa ljudima iz servisa, rekli su mi da pasu na sstila. Probacu pa cemo videti kakva je sutuacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, mozda je nesto od informacija koje su okacili na sajtu netacno, pa proveri.

Inace, generalno, uglavnom sve moze, samo da se proda roba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, to je ona fora "samo dovuci kupca, orodaces mu vec nesto"...pa kad me dovuce 50-100km dodje mi nos da im razbijem..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koje dimenzije da obratim paznju kod kupovine alu felni 15tica za Slilo karavan? Znam da su malo manje za taj auto ali pri kupovini auta dobio sam nove letnje gume uz njega pa mi sad trebaju felne 15tice


Zaboravih,gume su 195 65 15!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da postavljas pitanje na vise tema. Na pitanje na drugoj temi niko ne odgovara jer je vec napisano mali milion puta i treba pokazati bar malo postovanja prema dosadasnjem trudu i vremenu forumasa i uraditi "Search", pricam drugarski ;) . Posto smo uvek voljni da pomognemo, 'ajmo jos jednom...

 

Ako uzimas fabricku alu 15'', sve je plug&play, isti su cak i srafovi. Ako trazis aftermarket, fabricke dimenzije 15'':

 

- raspon rupa: 4x98 (u obzir dolazi i 4x100 pozeljno sa plivajucim srafovima)

- centralni otvor: 58,1mm (ako je manji, razbusuje se otvor, ako je veci - prstenovi)

- precnik felne 15'', sirina felne 6,5''

- ET (offset): 43 mm (gledaj da budes u nekom normalnom opsegu, zbog izbacenosti ili kocionih klesta)

 

Licno meni, alu 15'' na Stilu nemaju nikakav smisao posto deluju premalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me dal je neko imao iskustva sa 18icama na Stilu,koje gume tj visina guma ET felne? Kako se to ponasa na nasim putevima?

 

Nesto kontam kad bih stavio 18 na 225/45 ili cak 50 da i ne bi iblo neke vece razlike od 17ice ?

 

Svaki komentar je dobrodosao

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to su dobre informacije...

 

Vidis al njemu je guma preniska norlano da oseca i pikavce

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricao mi je djole proletos na skupu da bi selene trebao bukvalno da menja jednom godisnje koliko ih rastresu tockovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni toliko velika felna a toliko nizak profil, posle jednog dobrog overavanja rupe mozes da planiras na menjanje filjuski itd.

a ako poveas profil na 50 ili 55 mislim da je mnogo visoko i ima da kaca od rubove kad ti sednu pozadi 3 ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 215-35-18 na Fiat Coupeu i voznja po nasim putevima ume da bude zaista bolna.Moj auto je jos i veoma spusten tako da to dodatno pogorsava situaciju.Zato se ljudi kod nas retko odlucuju za ovako velike tockove.Ali s druge strane gledano,vizuelno,je nebo i zemlja.

Imao sam prilike da na Stilu vidim 18" i mogu ti reci da mu stoje extra.Ako ti udobnost nije na prvom mestu onda stavi 18".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je drug na stilu 18' od Nuova Bravo Sport, ja sam ih prodao nekom kolegi iz Ks. Prelepo izgleda sa njima i uopste se ne provaljuje da su 18' nisu velike uopste. U viznji je najnormalniji ( ne kaci i sl ) a udobnost je mozda malo manja nego sa 17'

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...