Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - izbor alufelni

Recommended Posts

Fitove su tako da valjda jes.

 

Ako je tih 2 mm problem kontam distanceri resavaju stvar mogu da se stave i veci od 5 mm da bude lepse !

 

Hvala na odgovoru

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

da li neko mozda zna naziv ovih felni, ili neku oznaku, nesto bilo sta. Interesuje me koja li je velicina? Ovako na oko lici negde 15'-16'.  Retko ih vidjam, a deluju mi zanimljivo. Svaka informacija je dobrodosla. :) Hvala

P.S. Ne znam da li smeta sto sam skinuo sliku sa nekih oglasa, nadam se da ne. :cheers:

felna.jpg

 

Vozim ove felne za letnji set lepe su i cvrsce od ostalih tako makar kazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno i jesu robusnije s obzirom da su punije. Pisao sam vec, ista situacija i za fabricke Dynamic, donate mi iz Svabije sve 4 u nuli, vozio ih po ovim nasim kraterima poprilicno. Kada sam ih prodavao, ocekivao sam da ce morati malo da se cacnu i isprave. Medjutim, nisam verovao kada sam ih (sa tadasnjim kupcem i mojim danasnjim dobrim drugarom) zavrteo kod vulkanizera-opet su sve 4 bile u nuli.

To im jeste prednost, ali licno volim otvorenije felne sa manjim srcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal bi ove felne mogle na Stila a da ne kaci rubove ?

 

et35 7,5 jota  Fabrika kaze ET 41 za 17ice

 

http://www.kupujemprodajem.com/Alu-Felne-Momo-17-4x98-citaj-opis--8725421-oglas.htm

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale drugarski savet, bezi od ovih felni.

Ja sam ih gledao, farbane su bas bez veze, 3su prave 1je varena i jos uvek kriva. Nije mnogo kriva ali je kriva na mestu gde je varena pa popravke nema. Cak je tako lepo obrusena da se na tom mestu vide risevi od brusnog kamena tj kao plitki kanalici. Na jednoj od one tri fali jedno parcence aluminijuma na rubu npr 5*5mm dubine 1-2mm.

Nema cepove.

U principu ko hoce da se zeza, da oguli sve, da ispravlja, gituje, farba......

Meni nisu valjale.

Eto Igoru odgovor na ono kako ja nikad ne naletim na krs felne :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo kolega..i meni su ove felne zapale za oko, sreća pa nisam u fazi nikakve kupovine, možda bi se zaleteo... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto Igoru odgovor na ono kako ja nikad ne naletim na krs felne :D :D:D

 

Stvarno sam već počeo da brinem da je problem u meni  :laughing:

 

Inače, drugari ako vidite felne sa Punta Sporting za 100e sa sve gumama, zaobiđite ih u širokom luku, sve zajedno ne vredi 50e pošto su felne farbane jarcem tako da imaju ispucali španski zid, dve skoro pa ok, jedna malo kriva i jedna baca kao luda, a na gumama su i graničnici pojedeni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankovicu sad videh tvoj savet ;) 

 

Sva sreca pa sam kupio neke druge felne :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti rekao :D

Najlakse je kad uzimas felne odneses na balansiranje i kad se vrti na masini jasno se vidi da li felna radi gore dole, levo desno i slicno.

Ne znam koliko je tacno ali neki vulkanizeri su mi rekli da je moguce da na balanserci bude sve ok ali kad se stavi na masinu za ispravljanje da bude krivo. To se kosi sa mojim zdravim razumom i logikom i jednim ispitom na fakultetu gde sam bas radio uravnotezenje sistema.

Znaci:

Prvo je vazno da kad se zavrti felna na balanserci da nema odsupanja da seta felna.

Drugo je vazno da moze da se izbalansira a da kolicina tegova ostane u granicama zdravog razuma.

Obicno kazu da je neka granica pred ispravljanje felni oko 70-100gr.

Kolicina tegica tj velicina disbalansa u mnogome zavisi i od gume pa tako polovne gume i gume sumnjivog kvaliteta mogu da izbace inace dobru felnu u dobar disbalans.

Zakljucak:

I kad je prava felna, i kad je malo kriva ako se lepo izbalansira nece tresti ni na jednoj brzini i potpuno je sigurno za voznju.

Poseban tip je kad je felna u srcu kriva i tada se trese ceo auto jer baca levo desno i to se ne balansira nego ispravlja.

Treba da znate da nije nista ni strasno ni opasno cak i kad je felna kriva jer iole dobar majstor je dovodi u nulu jako lako za male pare tipa 10-20e a felna je ponovo kao prvog dana tj kao nova.

Mnogo veci problem je pukla i varena felna-duga prica, drugi put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, ako imas samo felnu na masini za balansiranje se okrene da se vidi dal baca. Ako je i guma na njoj onda se okrene, vidis da li baca pa se balansira.

Guma sama po sebi nije izbalansirana tako da nema svrhe balansirati samo felnu jer kad namontiras gumu opet je van balansa...zato mora zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam video na kupujem prodajem 15-ice blade.

Samo da znas te sigurno nisu fiat-ove nego neke kineske kopije pa u skladu sa tim i kvalitet. A cena mislim da je bila oko 300€ naravno nove

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Potrebno mi je vase misljenje o sledecem - vozim fiat stilo 1.2 16v na 15icama. Razmisljam da predjem na 16ice pa me interesuje da li bi to povecalo potrosnju goriva i udavilo motor. Hvala na sugestijama. Pozzz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od mnogo faktora tipa, tezina felne i gume na koju prelazis, sirina gume i.t.d. Ukoliko ostanes na istoj sirini gume i uspes da nadjes neke felne u vecoj dimenziji a da nisu teze od ovih koje imas ne bi trebalo da primetis razliku. Doduse 1.2 je to, ionako slab motor za Stila pa na sta god predjes, makar bilo 1 cm sire i 50 gr teze osetices

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako juris bas Stilo OEM, maltene iskljucivo ovaj model (na slici fale poklopci):

 

Aluminjumske_felne_FIAT_15_za_Stilo_orig

 

S vremena, na vreme, ali bas retko pojavi se i ovaj model sa 7 krakova (na manjoj slici):

 

Fiat_Stilo_192_ZP_page_3.jpg

 

Vidjao sam par puta i Blade 15''... U principu, fabricki i nije bio neki izbor alu 15'', sto je i logicno posto su vizuelno premale za njega, mnogo vise modela je bilo u 16'' ili 17'' varijanti.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

S vremena, na vreme, ali bas retko pojavi se i ovaj model sa 7 krakova (na manjoj slici):

 

Fiat_Stilo_192_ZP_page_3.jpg

Rekao bih da je takve imao kolega.jankovic ali 17"

Mnoooogo dobro su izgledale  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove mi se svidjaju:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4190851/alu_felne_fiat_punto_abarth15-ice_4x98/

 

01.jpg

 

ali su sirine 6 inca, treba mi 6.5 ili 7 zbog guma 195

 

ili ove

 

https://www.kupujemprodajem.com/Zender-Sport-15--9481602-oglas.htm?filter_id=2333304

 

00.jpg

 

ali su ET30, treba mi 37-43

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...