Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - izbor alufelni

Recommended Posts

Gledam ove dve desne sa cepovima, zbog tog centra kao avionski propeleri :) . Ali, interesantne su sto kazes. Iako u principu vise volim felne sa neparnim brojem krakova ako nisu multispoke (a trenutno su mi na autu sestokrake :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi za stila pazario originalne polovne alu felne od Brava zbog dobrog et-a. Dobro bi stajale na stilu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, 31mm ( u odnosu na Stilove 16'' i 17'' fabrikanere sa ET 41).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo i ja da posavim neko pitanje, nisam bio dugo aktivan imao sam neke druge muke pa je sad tek dosao na red stilo :) Video sam na oglasu covek prodaje 18ice za stila i poslao sam mu poruku da se menjamo sa felnama pa sad  su dogovori u toku, pa me zanima neko misljenje o tome, dal neko vozi 18, kakvi su mu utisci... inace felna mi se bas svidja  :) i jos jedna nedoumica, ne znam koje bi gume stavio ukoliko bi uzeo te felne? ET felni je 35 a na mojim je isto toliko kolko sam procitao i razumeo ovde na forumu  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je Djole95, tako nesto, sa foruma imao 18ice i da ih je prodavao.  Mislim da sam citao negde pre. Imaju i po oglasima nekoliko 18ica, bile su od 250-300e sa gumama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djole 95 ima na Stilu 18‘‘ a profil gume je ???x35x18 , ali je auto i spušten ne u patos ali lepo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ako mislis na one emotion, i ja bih njih. Kontam da bi Stilu lepo cucale. Et je 31 cini mi se.
Mislim ja I na ove 16-ice jer ni njima ne fali nista.
Pa sad ako mislite na fabricke 18-ice sa brava onda cena nije bas ta! Gledao sam za jednog naseg clana da se pazare polovne I mislim da mu je u oktobru covek trazio 500 evra samo za gole felne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa ovaj covek ih prodaje za 240 bez guma sto mi vise i odgovara da posle ne bi imao muku dal ce negde auto da kaci... 
@Matdjo i ja sam mog stila spustio, nisam isto bas patos al poprilicno je spusten...
@Stilista nisam gledao original 18 jer sam sad prvi put cuo da ima fabricka za brava 18... ako ti nije tesko jel mozes da okacas neku sliku cisto da vidim kako to izadje  :) 
 


Malo slabije mi izgleda ide razmisljanje, znam da ima za novijeg brava al nisam  bio siguran da je isti promer rupa kao kod mene, zato sam napisao da nisam cuo da postoje  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam ja dobro shvatio racunanje oko felni, 15"/65<16"/55<17"/45? Inch je 2.54 cm/2=1.27cm se dodaje po povecanju felne a spusta za 1 cm po profilu? Znaci 17/45 je za 0.27cm vislje od 16/55 sto je opet za 0.27 cm vislje od 15/65?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti nedostaje jos jedan vrlo bitan podatak a to je sirina. Jer bez sirine ne mozes da racunas visinu jer ona predstavlja procenat od sirine a ne kako si ti racunao da se smanjuje po 1cm.
195/65R15
205/55R16
225/45R17
imaju istu ukupnu visinu, razlicitu sirinu a samim tim I razlicitu visinu gume.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa ovaj covek ih prodaje za 240 bez guma sto mi vise i odgovara da posle ne bi imao muku dal ce negde auto da kaci... 

Znaci vozices samo na felnama? :laughing:  Salim se, evo nasao sam par oglasa za 18ice, mozda su i te tvoje medju ovim.

http://www.kupujemprodajem.com/Brutalne-alu-felne-18ke-RONAL-4x98-10950242-oglas.htm?filter_id=79811

untitled.jpg

http://www.kupujemprodajem.com/alu-felne-18-sa-gumama-4x98-10319436-oglas.htm?filter_id=1310542

untitled3.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaaaaaaaaaaaa ovlazio sam na ove 18ice :laughing: 

 

Prosto ne bih mogao da se odlucim koje uzeti ,prvi model je mozda interesantiniji jer moze da se farba srce a ostalo polira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti nedostaje jos jedan vrlo bitan podatak a to je sirina. Jer bez sirine ne mozes da racunas visinu jer ona predstavlja procenat od sirine a ne kako si ti racunao da se smanjuje po 1cm.

195/65R15

205/55R16

225/45R17

imaju istu ukupnu visinu, razlicitu sirinu a samim tim I razlicitu visinu gume.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаталк 4

 

Valjda si mislio na 215/45R17?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, 215, verovatno se Branku potkrala greska, maltene im se gadjaju i obimi, a kamoli visine... Mada na Stilo komotno ide i 225/45/17 ili uza (i prilicno skuplja) 205/50/17.

 

Apropo 18'', sve je to atraktivno (a opet i stvar licnog dozivljaja - ne volim prevelike felne sa niskim gumama, dodje mi tocak kao na drvenim taljigama).

Meni smeta i kad napumpam ove moje 205/55/16 za 0,2-0,3 Bar preko :) . Iskljucivi razlog zasto sam batalio 17'' i uzeo (meni) lepe i redje fabricke 16''.

Posto znam kako je voziti na par santima "vazduha" pod jos vecim pritiskom. Ne znam koliko vozite na otvorenom, ali nasi putevi definitivno nisu za to.

Jedino da se vrtis po NBG bulevarima i za inostranstvo... A tek cena guma :) ... Mada sto se kaze, merak nema cenu, pa ko voli - jednom se zivi :thumbsup: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nisam pogresio
215/45R17 je 4.5 mm niza a 225/45R17 je niza 1mm
Mozete sami izracunati visinu gume.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niza od cega, mozda se nismo razumeli?

Fabricki preporucene, 195/65/15, 205/55/16 i 215/45/17 imaju maltene istu visinu i obim, vrlo je mala razlika. Tj. koliko raste precnik felne, toliko se smanjuje visina gume.

215/45/17 ima manju visinu zida gume, ali je 225/45/17 veci "tocak" u kompletu, u sirinu, visinu...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako poredis 195/65R15 I 205/55R16 videces da su iste visine kao I 225/45R17. Ali ako uporedis sa 215/45R17 videces da je ona niza 4.5mm od ostale tri dimenzije guma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...