Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - izbor alufelni

Recommended Posts

Pogledaj i cenu novih guma, treba ti minimum 70-80 000 za set... Ako nisi od onih koji kupuju felne sa izandjalim gumama, pa menjaju za druge polovnjake kad se svuku.

Osetim i smeta mi i kad 16'' naduvam na +0,2 Bar, a kamoli toliki profil :) . Meni licno ni 17'' nije za nase puteve s obzirom na to u kakvom su stanju i menjao sam ih za 16''. Ali merak nema cenu, ako volis to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuj nove gume,ma neke polovne a dobre i pun gas :)

Inace cena felni 17-18 maltene ista kao i guma(polovnih),cak cesce su jeftinije 18iice gume od 17ica pricam o polovnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeftinije jer se slabo prodaju :)

Ako si već rešio da uzimaš velike, po meni nema lepših od Abarth 17-ica. A Stilu stoje ko pljunute :D

Stvarno mu daju neku posebnu draž.

 

cxcb17600.jpg

 

Šteta što nema ovakve 15-ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, samo ne lice ni na sta. Ni 16'' u toj varijanti nisu nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeftinije jer se slabo prodaju :)

Ako si već rešio da uzimaš velike, po meni nema lepših od Abarth 17-ica. A Stilu stoje ko pljunute :D

Stvarno mu daju neku posebnu draž.

 

cxcb17600.jpg

 

Šteta što nema ovakve 15-ice

 

Kolega tema je o 18icama,17ice imam a razmisljam da prodam zarad 18ica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si samo da zviznes temu u Styling, a ne ovde u Tehnicke probleme.

Ima i moja tema iz davnih dana - Stilo, izbor alufelni.

Mada tehnicki problemi nastaju sa montazom istih  :harhar:  .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam se sa Djoletom 95, ne može nešto da se nakači na forum ali evo prenosim njegova iskustva citiram:"Moze 18, ali bar profil da bude
40. 17000 sam davao po gumi, ali se isplati jer sa 150
prolazim krivine lagano(a i spusten je). Jedina mana je to
sto te felne ne mozes posle lako da prodas jer su 4 rupe‘‘, eto :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matdjo hvala ti puno na informacijama,zahvali cu se i njemu kad ga budem pozvao !

 

to sma ja kontao neka guma 225/45 nista tvrdje ne bi bilo od difoltne 17ice gume,al videcu jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim M.Schumacher 17" vec 2 godine sa letnjim gumama 225/45R17 i nisam imao problema sa trapom. Po meni to nije problem jer je ta velicina fabricka tj trapovi i kocnice su dimenzionisani za tu velicinu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimenzija jeste fabricka ali su putevi daaleko od onih koje su proizvodjaci Stila imali na umu kad su ga pravili. :)

17" po auto putu,sve mimo toga je mucenje za trapove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tako i radim. Pred izlazak na autoput motiram 17" i samo cepam. Cim izadjem sa autoputa vratim na 15".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tako i radim. Pred izlazak na autoput motiram 17" i samo cepam. Cim izadjem sa autoputa vratim na 15".

 

ahahha kralju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima hteo bih da uzmem 4 alu felne 16 sa letnjim gumama 205/55/16 za stila u pitanju su alu felne original 16 za stila na njima su sve 4 gume uniroyal rainsport 2 sa dubinom sare oko 8mm godina proizvodnje 2012 pa kombinujem da imam dva seta guma celicne sa zimskim gumama sava eskimo prosle godine kupljenei alu felne sa letnjim  a imam 4 letnje gume od prosle godine skinute cekaju leto ili da ih prodam dimenzije 195/65/15 dve su goodyear excelence DOT2013 a dve pirelli p7 DOT2007, da li da uzmem ove 16 sa gumama uniroyal rainsport 2 sta mislite o njima ili da ostavim ove 15 i uzmem alu felne 15??? Jos gore sto mi se svidjaju i 15 i 16 ali ako neko ima iskustva nek mi kaze sta je bolje plus sam mislio da ove pirelli ako uzimam 15 zamenim za dve nokian all season istih dimenzija 195/65/15 sa godinom proizvodnje 2011 hvala na pomoci unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko dvoumim se izmedju alu 15 i original 16 evo slike 15 i slike 16 pa mi treba misljenje sta da odaberem sta da radim napisao sam sta posedujem od guma da li da prodajem ili ostavljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec imas zimski set na celicnim felnama, to cuvaj za zimu, ove alu kupi za leto i menjaj kad dodje vreme ... sve gume su ti u ok stanju tako da menjanje guma samo zbog naziva nije neko resenje, samo trosak montaze i demontaze i balansiranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da li da ostavljam ove letnje gore pomenute 15 goodyear i pirelii ili da udjem u dodatni trosak sa alu 16 sa gumama uniroyal... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...