Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - izbor alufelni

Recommended Posts

da, Ada huja. To i ja govorim svima za fabricke, ali opet za mesec dana i leva i desna opruga mi otisla...Kad prelazim preko "urezanih linija od autobusa" zanese opasno , dok na zimskim R15 to nije bio slucaj...Zanima me samo posto su mi gume lose da li je zbog toga ( i da probam malo da ispumpam). Stvarno mi se ne menjaju ove felne jer su prelepe i izvinite na smaranju pocetnik sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pumpas na molu napumpaj na 2.2  ili svrati do centar boban na dorcolu i napumpaj na 2.3 pa javi kako ti se ponasa vozilo

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo ovo sto ti  kicerica kaze (pogotovo ako ti je vulkanizer duvao gume, meni i pored 2,1bar koje im uvek naglasim za 16'', znaju da prepumpaju i na 2,8bar)...

Nisi napisao dimenzije gume koje imas trenutno? Po fabrici, na njega na 17'' felnu ide 215/45 i pumpa se na 2,3 bar.

Imaj u vidu da ako kupujes nove gume imas i za nijansu vise alternative - siru 225/45 i uzu 205/50.

U kakvom ti je stanju trap? Ako ti lupa pozadi, kakvi su ti silen blokovi, tj. kolika je razlika u lupanju sa zimskim 15'' i ovim 17''?

 

Ja ne bih stavljao taj model u 15'' varijanti (ako uopste i uspes da ih nadjes), razlika je nebo i zemlja, ako ti je bitan i izgled. Mozda da nadjes neke lepe 16'', rekoh gore da sam ja nasao kompromis sa njima sto se svega tice. A vozio sam i 17'', nisu nikakav bauk, samo treba malo voditi racuna. Jedino sto je cena 17'' guma prilicno veca od standardnih 205/55/16, pogotovo ako kupujes premium gume, tu je razlika u ceni jos ociglednija.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena guma jeste velika ali ne bih zalio zbog ovih felni, na 2.3 bar napumpao i malo je bolje al ipak, trap mi je centriran, nema lufta, nove opruge, silen blokovi nemam pojma sta su :D
Razlika izmedju zimskih 15 i ovih 17 je velika.

Sve u svemu hvala puno na vremenu , razmatram mogucnost posto su mi gume lose i niskoprofilne da menjam da li bi dalo rezultata(visokoprofilne)?

Edited by mitaStilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mogu na stilo felne od renoa 4x100 i ako moze da li trebaju neki drugi posebni srafovi sa ekstendedom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta cemo sa onim malim rupama jedna preko puta druge (dve)koje sluze kao neki osigurac koje nemaju na felnama.

Imaju samo 4 rupe za srafove. Nadaam se da si me razumeo na sta mislim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sluzi da lakse namontiras felnu kad vracas tocak. Ako fizicki ne smetaju da felna legne na glavcinu onda srafi i ne misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da ce za te 4x100 trebati plivajuci srafovi. Proveri jos precnik centralne rupe (da li je potrebno prosirivanje ili prstenovi) kao i offset (ET) felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je i Stilov standard za fabricke 15''. Siroke su 6,5'' sa offset-om od 43 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricke felne za stila su 4x98 15 et 43,

6.5 jota  ako se nevaram?

E sad me interesuje ako bih stavio felne 4x98 15 et 40, 

6.5 jota u cemu bi bila razlika?

Koja je bolja kombinacija celicnih felni sa zimskim gumama?

Odnosno sta mu znaci ovo et?

Share this post


Link to post
Share on other sites

6.5 jota  ako se nevaram?

Varas se ;) . Siroka je 6,5'', ne znam odakle vadite tu jedinicu "jot". J oznacava oblik falca.

Offset (ET) ti je rastojanje izmedju ose sredine felne i ose kacenja felne. Sto je offset manji, felna je izbacenija napolje.

Sto u tvom konkretnom slucaju znaci da ce felna sa ET 40 biti izbacenija 3mm u odnosu na klasicnu fabricku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricke felne za stila su 4x98 15 et 43,

6.5 jota  ako se nevaram?

E sad me interesuje ako bih stavio felne 4x98 15 et 40, 

6.5 jota u cemu bi bila razlika?

Koja je bolja kombinacija celicnih felni sa zimskim gumama?

Odnosno sta mu znaci ovo et?

Sa et 40 tockovi ce biti izbaceni 3mm vise u odnosu na fabricku celicnu ,zanemarljiva razlika

Share this post


Link to post
Share on other sites
J je odomaćeno za širinu felne, a može da bude i B itd.

 

Conti_1.jpg Conti_2.jpg Conti_3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...