Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

evo jedan moj drug ima punta 1,9jtd 59kw i kaze da mu trosi 4,8 u gradskoj

Majstore, ja od kuće do posla imam 12 km sa 31 semaforom. Isto toliko nazad. Stalno gužva. Pa tako 22 dana u mesecu. Tu gde vi vozite nema g od gradske vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Majstore, ja od kuće do posla imam 12 km sa 31 semaforom. Isto toliko nazad. Stalno gužva. Pa tako 22 dana u mesecu. Tu gde vi vozite nema g od gradske vožnje.

 

 

 

Uh, tako je i meni bilo dok se nisam preselio, sada grabim autoput. Tada mi je prosek bio oko 7,5 a kada padnu kisa ili sneg svi u saobracaju poblesave i ode cas na 9! Sada me autoput spasava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je neko napisao da je ova tema postala takva da samo još treba da se svađamo čiji je veći, sad ste i to uspeli  :harhar:

 

Što se ove potrošnje koju je ata naveo tiče stvarno je impresivna, ali 1.3mjet uvek iznenađuje smešnom potrošnjom tako da i ovo sad nije bilo za neočekivati.

 Ko zna, možda bi i ova moja raga manje pila da uvek gledam da budem u što višem stepenu prenosa, mada mi je važnije da bude uvek blizu max.obrtnog momenta, a i ovaj prosek koji sad imam je više nego zadovljavajući za skoro 2000 kubika koji ne idu u grad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom vozim brze od vecine na putu, prestizem I po ravnom i uzbrdo I nizbrdo, al ipak mi je miran san mog deteta najvazniji...

Inace, interesantno je koliko ljudi nema pojma da se velikim ubrzanjima I kocenjima uopste ne postize veca prosecna brzina, vec samo dize potrosnja I nervoza. Bilo bi lepo napraviti jedan reli gumenih bombona, pa bi onda videli ko bi prvi stigao- onaj ko vozi brzo, ili onaj ko vozi konstantnom brzinom? Ja vozim uvek u okviru ogranicenja +10% ima onih koji su vozili I brze, ali se u Irigu svi stignu jer je on usko grlo I napravi se kolona, jer je ogranicenje 40km/h I samo idioti obilaze kolonu koja vozi max 50.

Malo pre objavljeni rezultat je eksperiment, koji pokazuje koliko potrosnja na istom putu moze da varira zavisno od stila voznje. Razlika je znaci 20% manja potrosnja za 12% manju prosecnu brzinu. Obicno taj put predjem za 1h 20 min. Ovaj put sam ga presao za 1h 30 min.

P.s. verovatno sutra stize fotka... nisam imao aparat pri ruci a mrzi me sad da silazim do kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, dizel (ne vidi se profil na tt, izvinjavam se) - svejedno impresivan rezultat!

Uz malo modifikacija koje je koristio pasat + bolje gorivo i eto naseg coveka, forumskog drugara, u Ginisovoj knjizi svetskih rekorda!

To je prilika koju ne bi trebalo propustiti. Biti u knjizi rekorda nije mala stvar!

via tt2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustvari je 3.02, ali mislim da nije nedostizna, jer kad bi odrzavali konstantnu brzinu na autoputu mogla bi biti dostignuta. Trenutna potrosnja mi je cesto bila 2.7 do 2.9... uz "ne disi" nogom na gasu... jos jednom - ovo je samo experiment, nemoguce je voziti normalno ovako.

http://www.automagazin.rs/vesti/13511/vw-passat-tdi-svetski-rekord-u-najmanjoj-potrosnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Stilo troši 6 litara na 100km ( po svim preporučenim računicama) a board mi pokazuje 4.9 l...zasto toliko laže???

To je testirano na dosadašnjih 3000km otkad je kod mene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Majstore, ja od kuće do posla imam 12 km sa 31 semaforom. Isto toliko nazad. Stalno gužva. Pa tako 22 dana u mesecu. Tu gde vi vozite nema g od gradske vožnje.

 

 

 

Uh, tako je i meni bilo dok se nisam preselio, sada grabim autoput. Tada mi je prosek bio oko 7,5 a kada padnu kisa ili sneg svi u saobracaju poblesave i ode cas na 9! Sada me autoput spasava!

 

Nije baš 7,5 ali je oko 6,5. Upravo sam obavio prvo i poslednje merenje pomoću dva čepa i rezultat je 6,4 na uzorku od 537km, sve u tom režimu. Bord je pokazao 0,2L više, odnosno 6,6, tako da što se mene tiče - bord pokazuje dovoljno precizno i neću se više zamajavati sa čepovima. Vreme je bilo prijatnije pa uglavnom nisam palio klimu, kapiram da sa njom (ili zimi) ima da skoči do 7.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam obicaj da 1. u mesecu pregledam bord podatke i resetujem. Uvek predjem minimum 1500 km. Na relaciji od batutove, niz bulevar, trg NIkole Pasica, tunel, Zelanjak, Brankov most, Zemun, kraj Cara Dusana i tako i nazad, svaki dan prosek bude oko 7.5! Koliko tu ima semafora nemam pojma, ali znam da sam nekada putovao i vise od sat vremena! Mislim da sam postavio sliku sa prosecnom potrosnjom od 10l, slikano kod skupstine za vreme neke kise.

Sada sam se preselio u MML i hvatam autoput kod Laste i vozim do Zmaja i prosek je pao na 5.5 na kraju meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slicica:

 

prvo je eksperimentalna potrosnja:

 

potrosnja_3_4_litre.jpg

 

Drugo je jucerasnja potrosnja do tamo i nazad (kad sam isao tamo potrosnja je bila normalna - 4.1 tako da je na sledecoj slici srednja vrednost izmedju "normalne" i "nenormalne") ;)

 

potrosnja_3_8_litre.jpg



+ 20 gradske...



ovo mi je bio prethodni rekord od pre mesec ipo dana... cisto da vidite da postoji tradicija... :)

 

potrosnja_van_grada.jpg

 

A ovo je eco-drive za nepunih 5000 km. Pokazuje 5.0 litara (cetvrti red od gore sa desne strane), ali realna potrosnja je 5.1 jer nazalost nije sve snimljeno, jer mi usb nije bio svo prikljucen zbog napajanje GPS-a.

 

eco_drive_26_08.jpg



jos jedna sitnica - eco drive mi se poklapa u par procenata sa cep-cep potrosnjom... provereno u nekoliko punjenja! (pisao sam vec o tome)

 

p.s. kada je okupljanje i gde? Rado bih dosao ukoliko budem mogao da i uzivo dokazem svoje tvrdnje (naravno ne eksperimentalne, koje su bile na poznatom i ravnom putu)... ali kako ne poznajem kosutnjak - moze li detaljnije objasnjenje ili gps koordinate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na relaciji od batutove, niz bulevar, trg NIkole Pasica, tunel, Zelanjak, Brankov most, Zemun, kraj Cara Dusana i tako i nazad, svaki dan prosek bude oko 7.5! Koliko tu ima semafora nemam pojma, ali znam da sam nekada putovao i vise od sat vremena!

To je ta relacija, od Novogradske do Batistutine. Ima 31 semafor, a meni put traje 30-35 minuta ukoliko ne naleti baš neko njesra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost eco-drive nema veliku memoriju - mislim da pamti samo 6 sati voznje.

 

GPS je jako zgodna stvar za voznju po nepoznatom predelu, a pogotovo nocu... Vracao sam se iz Grcke nocu i puno mi je pomagao kroz Makedoniju i od granice do Leskovca, gde se zahvaljujuci njemu moze mnogo lakse i brze voziti... prikljucio sam telefon na USB prikljucak kola, jer bi se bez toga ispraznio za manje od dva sata... ovako moze neograniceno dugo - ja sam vozio tako oko 10 sati, ali sam nazalost ostao bez podataka za nekoliko stotina kilometara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nam se i oko ovoga misljenja razlikuju, bilo bi dobro ako neko zna nesto vise o ovome da napise. a za gps se slazem :thumbsup: , neko mi je otkrio tu tehnologiju pre par godina :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam bas na oglasima i jedan napisao da ar 156 v6 sa sekvent plinom mu trosi11l. 

 

kakva navlakusa. 

 

Vala baš. meni je 2.0 TS trošio 11-12 u gradu , ispod 10 na otvorenom plina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu. Znaci primetio bi curenje samo ako belezis, papirce ovo ono...

Istripovao sam se da mi curi gorivo...

 

Bolje tako, bar će da ide.

Kod nekih automobila kada komp, poredeći količinu goriva u rezervoaru, količinu goriva koju je propustio kroz dizne i količinu goriva koja je preostala u rezervoaru, vidi nepodudaranje...vidi da fali gorivo (jer negde curi), tada ne dozvoljava startovanje motora dok se ne vidi gde je otišlo to gorivo jer ga komp kroz dizne nije pustio...a, vidi da ga više nema ni u rezervoaru.  :D

Vlasnici takvih automobila ne pozajmljuju gorivo...ni 5 litara. :D

 

----------------------

 

Višak sa teme skinut. :thumbup:

Obicno 2-3 nedelje unapred, za jesenje okupljanje se pocetkom septembra objavi termin...

 

Nedelja, 29.09.2013. je roštilj. Ide za ponedeljak masovni Email. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...