Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Pa to ti i kazem, bas zbog toga sto nije imao tablice je proban bezveze i na kratko po nekoj sporednoj ulici uz jace dodavanje gasa, mozda si ga i ti tako probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini - moja potrosnja za par stotina metara je skoro 10 litara... hladan motor, kreni stani, semafor, pesacki... kad krecem i ubrzavam prvom ode na preko 15 litara, drugom preko 12 litara... pa kad dodas jos i parkiranje u rikverc ;)  Inace, da li parkiranje u rikverc (uopse voznja u rikverc) smanjuje kilometrazu ili je povecava? Na starim automobilima je mogla kilometraza da se vrati vrtenjem sajle busilicom, a sta je sa novim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista od toga bord meri guranje, slepovanje i sl jer moras da das kontak zbog zakljucavanja volana i serva  :harhar: .Senzori su vezani na menjac tj pogonsko vratilo, radilicu a mislim da je vezan i za potenciometar pedale za gas.

Sto se tice potrosnje TERAZIJE resetuj bord sedi i vozi a potrosnju pogledaj tek kad parkiras auto dotle uperi oci u saobracaj i druge ucesnike cuvaj njih a tim i sebe i auto a potrosnja ce se sama regulisati kada novcanik pocne da se tanji.

Mi smo navikli da kupujemo automobile koji malo trose, preko se to ne gleda njima je bitna sigurnost, kvalitet izrade,dugotrajnost i servisna zastupljenost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, zato i prelaze toliko km :D, ma ne gledam stalno u komp, ali moracu da ga resetujem, nema druge :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas malo do Srebrnog jezera...bilo prelepo. Ali da ne offujem...Auto vozen auto putem do pozarevca,tempomatom 120 i par km na sat,posle auto puta vozen oko 80 na sat. U povratku slicno,stim sto sam na naplatnoj rampi Bubanj potok bio jedno 20 minuta. Nisam slikao ali prosecna brzina po bordu je 41 km i prosecna potrosnja 5.2 litara na sto km. Ja sam prezadovoljan. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam razloga da lazem,od toga nemam nista...To je po bordu,cep cep nisam merio...jer ga skoro i nisam punio. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga jos nisam terao po autoputu, dok ne odradim veliki servis, al po gradu vidim da je stvarno mali potrosac s obzirom na konjazu i kubikazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao smederevo, pancevo, kacarevo, kovacica, padina, alibunar, vrsac, pa nazad preko b.karlovca, pancevo, kovin, smederevo :D

Umalo 400km, nisam pazio kako vozim ni na potrosnju, po bordu 5.2l

Pitanje : sta se desava kad npr curi gorivo na nekom crevu ili na rezervoaru - kako to belezi bord - kao povisenu potrosnju ili iskulira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu. Znaci primetio bi curenje samo ako belezis, papirce ovo ono...

Istripovao sam se da mi curi gorivo, jer inace normalnim putem do vrsca i nazad ima 190km. Onda vidim da sam potrosio skoro 20litara!!!!

Tek sam tad ukapirao kuda sam sve prosao i da sam ubio umalo 400km... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo preračuvam koliko ima do velikog i malog servisa  :laughing: Ali kako god da okrenem ne uspem da prođem barem bez 20km dnevno u kolima. Inače, potrošnja je i dalje na 4,8, ali opet džabe 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 20km ne, ali dešavalo se da pređem  i 700km dnevno(doduše samo dvaput ovaj mesec) tako da se tu već za tih 0,2l/100km napravi razlika za jednu pristojnu kafu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se jos uklapam u lovu sto mi firma daje za prevoz. Ekrem Jevric Style kuca poso poso kuca i jos malo okolo do keve kod Sindjelica i tako da sam na nuli sto se tice benzina :thumbsup: .

Al odrzavanje ..... :thumbdown: e to vec ide iz mog dzepa srecom nisam za ove dve godine puno pukao love mali servis, reparacija serva, akumulator, al sad dolaze gume, mali servis ...... uzas...... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije uzas, vozis 1,2 8v a odrzavanje za njega danas je kao za yuga nekada. Sta mislis da vozis nekog bmw-a npr. 320d a cvrci ti turbina, dimi malo vise ali to je samo do dizni i nesto kucka kada radi a to je zreo plivajuci za zamenu...a trap, diferencijal i zimske 17' gume da ne pominjem... :laughing:

Mislim, ovo ti je ona fora,  da li je casa do pola puna ili do pola prazna :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au pregazi me sada bas......

Voleo bih ja da vozim nekog 320 d ali ne vozim pa i ne znam koje su cene popravki na moju srecu i ovo mi je onako podosta skupo. Do sada sam ja odrzavao kola ali eto ne moze se to kod Fiata vise u privatnoj reziji.. Ako i imas znanja nemas alata i tako ..... 

A u servis kada sam otisao prvi put u zivotu lose iskustvo .... narokali racun za mali servis nenormalno .....zato malo i kukam al me taj servis vise videti nece.

Ipak zadovoljan sam potrosnjom i ipak niskom cenom odrzavanja u sustini 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

"Problem" je u tome sto ti vozis, i to u bukvalnom smislu te reci, a oni sve vreme gledaju u displej s trenutnom potrosnjom i miluju pedalu.

 

Kad god vidim 500L na ulici, auto ne ide brze od 50km/h a vozac uvek gleda negde u volan i vuce kolonu drugih vozila za sobom. Srpski mentalitet, izuli se ljudi za nov auto pa sad pokusavaju da ucare svaki centilitar ne bi li ustedeli neki din i bilo im lakse sto izbrojase tolku lovu.

 

 

U principu si u pravu. Samo još treba dodati da 500L teško može da ide mnogo preko toga ;)

 

Drage kolege forumaši, nemam nameru da se raspravljamo oko toga da li ja lažem oko potrošnje ili ne. Samo uzmite u obzir činjenicu da sam ja iz Pančeva, a ne iz Beograda, tako da otpada kreni-stani režim vožnje, i da sam u 90% slučajeva u kolima sa suprugom a zajedno nismo preko 150kg, i to je jedini teret koji nose kola koja ja vozim. Stilo je bio u besprekornom stanju, a vožnja bez divljanja. Uvek sipano gorivo na MOL-u, i ponekad wurth-ov aditiv za čišćenje dizni... Uvek, ali uvek kočenje motorom, i to "debelo". Noga na vrhu gasa, i bez žurbe. Jednostavno ja sam tako naučio da vozim. Jedino "divljanje" sa Stilom i njegovih 140KS je bilo pri obilaženju, ali za to treba 5 sekundi...:-) Pozdrav...

 

Meni je auto više trošio u Pančevu nego na Novom Beogradu. Doduše nisam prolazio skoro nikada pored industrijske zone, možda zagađenje izaziva efikasnije sagorevanje goriva i smanjuje potrošnju. 

 

Pa uvezen je iz holandije, a ovaj lik sto mi je prodao kaze da je dosao na tockovima , presao 2 hiljade km od holandije do srbije, znaci da je uglavnom vozen na otvorenom, a ja ga vozim po gradu 

 

Znači da je te 2000km prešao veoma brzo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam prekjuče Alfom do planine Povlen, iza Valjeva. Ako je neko posetio ili čuo za manastir Lelić u kojem su mošti Svetok Nikolaja Velimirovića, e ja sam još nekih 20km dalje ka vrhu.

Krenuo sam preko Obrenovca pored Ade, međutim prevelika gužva je bila negde pre novog mosta, pa sam smotao (nepropisno  :blushing: ) i otišao gore uzbrdo pa polako ka košutnjaku i Rakovici, pa na Ibarsku. Bila je fina gužva, nedelja jbg... Uglavnom, do tamo ima negde oko 100km, i još jedno 35km do moje vikendice uzbrdo planinskim putem. Putovanje do tamo i nazad je 270km, prešao sam ga za oko 5 sati, a prosečna potrošnja na tom putu mi je bila 5,4l/100km , a prosečna brzina okruglo 50km. E sad, kada se krene tih 35km uzbrdo, i još 35km u povratku, ne može da se vozi lepo, krivine su jbg, pa mi je tu opala prosečna brzina. U svakom slučaju, nije ni jednom naišla "isprekidana" a da nisam nadoknadio nekoliko "pozicija". Jurio sam se sa jednom 407-com sa 3v skoro pola puta, šta god da pređem ona ide za mnom, medjutim pobegao sam joj posle obilaženja neke kolone koju čine autobus i 3 auta, tu nije mogao da me isprati.  :turned: 
Alfa se pokazala veoma fino, međuubrzanje je impresivno i jako sam zadovoljan, a ni potrošnja nije loša s obzirom na to da sam često dodavao gas i u nižem stepenu prenosa kada se pripremam za obilaženje, da bih lakše "uhvatio" dobar obrtni momenat i što bezbednije izvršio obilaženje. 

P.S. Mada mislim da mi se turbina čuje možda za nijansu jače nego što bi trebalo, pa mi to malo unosi nervozu. Na Cromi se čuje mnogo slabije, pa ja sad ne znam da li je to prosto tako, ili je ovoj mojoj ostalo manje kilometara do remonta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi bio blizu bankina kada se čula?  :laughing:

 

Moja se ne čuje uopšte jako, ali kada vozim uz bankinu perko 1800 obtaja zviždi i huči kao blesava jer se odbija vazduh. Isto je i kad dodaš gas u kamion/bus ili nešto slično. A vidiš kako potrošnja pada jer se polako navikavaš na auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma čuje se više nego što treba, to je sigurno... Videćemo, remont mi svakako ne gine u nekom trenutku, samo nadam se da neće baš skoro, plaćam godinu na faksu, ne treba mi još i to sad.

Ma da, i po gradu mi se svukla na oko 7l/100km a ne štedim ga, mada nisam ni neki ljakse da se zalećem pa kočim.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...