Jump to content
FAS Goran
nidza

Termostat JTD

Recommended Posts

To je super cena, za jtd behr kosta nesto vise cini mi se. Mozda ti se i antifriz pretvorio u moču pa planiraj da ces i tu da das koji dinar, ako to bude slučaj.

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će neki da se smeju ali očisti usis!

Kod mene nema nikakve razlike, ili je toliko mala da ja ne primecujem, a usis je bio katastrofa i ociscen dok nije postao ceo beo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je cena termostata 2900 za Stila masovno ce krenuti da ih menjaju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je na akciji sto da ne. Videh i ja neku slicnu akciju, vernet termostat i shell antifriz za neke "smesne" pare (behr termostat i paraflu kostaju oko 9000 :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, nema sanse da bude akcija u sezoni za nesto. Sto ne sa neko akciju za z.gume da nabacim dve kintinental odmah :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj potrudicu se bas da nadjem pa da ti pokazem :)
Mada tesko ce ici, bila je to jedna od onih sponzorisanih objava na fb neke radnje...

 

 

EDIT:

Nije bas cena kao sto je Danilo naveo iz Euro07, ali opet sve zajedno izadje nekih 4000 manje nego kombinacija Behr + Paraflu :)

 

Screenshot_14.jpg

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ekipa, evo i ja da se prikljucim bojci koja kaze kazaljka temperature ne dostize radnu poziciju + dinamicki se krece u zavisnosti od rezima rada motora :)

 

Da li moze imati posljedica ako se zamjena ne uradi odmah ? Ne znam kako to elektronika gleda i da li ce dozvoliti da upali motor ako skroz odapne ? Sve kontam zima je, relativno niske temp pa mi nece biti neophodan da to moram odmah uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ce ti biti sve suprotno od onoga sto ocekujes :) .

Auto ce paliti i raditi bez ikakvih problema, ali naravno da nikako nije dobro voziti konstantno pothladjen motor.

A za razliku od elektronike, alarmirace ti se bu*a ;) , kad na malo vecoj hladnoci pocnes da se smrzavas u kabini zbog nemogucnosti grejanja.

Pozeljno je da termostat (uostalom kao i sve ostalo na autu) bude ispravan, moj ti je savet da to sto skorije zamenis. Imas i na ovoj temi gomilu iskustava na tu temu, sta kupiti, cene i sl...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala :)

Ma kontao sam od nedelje da idem, nego za vikend sam planirao manju relaciju pa reko da se ne iznenadim :)

Za toliko mu naravno nista nece faliti, a i temperature jos nisu u minusu tako da ces i ti izdrzati sto se grejanja tice. Ali polako planiraj taj trosak koji te svakako ceka.

Nema na cemu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci citajuci ovu temu koliko sam shvatio, budzenje r4 termostata moze leti da dovede do prokuvavanja. Najbolje resenje je Behr termostat? Da li on kad crkne moze da prouzrokuje pregrevanje ili ne? Moze neko da mi okaci link iz AP sporta, gledam sve Fecet a Behr nigde ne vidim gde pise...   :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je R4 termostat oko 2 godine,i jos kod 2 prijatelja.Nismo imali problema sa pregrijavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da otvori sajt kad se postavi link iz ne znam kog razloga. Medjutim kad se udje na temu Euroauta onda bez problema otvori https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68872-online-katalog-euroauto/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja se plasim da mi ne napravi jos vecu stetu posto ako se pokvari kako sam citao ostaje zatvoren i moze da prokuva :( a kad gledam za mareu na ap sportu termostate izbacuje mi fecet i neke no name, behr nigde nisam video da pise :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vernet 89*C, već dve godine se veoma lepo družimo. Bio manje od 500din + šelna. Mnogo ste se, bre ,profinili.

Zašta vam služi instrument tabla. Najbitniji instrument je  temperatura motora. Valjda je normalno da svakih 5min baciš pogled na istu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, Stilov ne moze da ostane zatvoren (da prokuva)

@Axic ne znam sto nece lepo da otvori link, sad i ja vidim.. Al ima na temi o euroautu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pisao x puta. Moze, i desava se ali retko. Imas i kolege sa foruma kojima se to desavalo.

Ne kazem to da bih nekog naveo da stavlja neki drugi termostat nego samo iz razloga da ne zivite u zabludi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...