Jump to content
FAS Goran
nidza

Termostat JTD

Recommended Posts

Kolege danas sam išao do Rume sa svojim Bravom, i primetio sam da jako sporo diže temperaturu, nisam prelazio 100km/h, čim bi povećao ventilator grejanja na malo jače da duva on bi brzo oborio i ono temperature što je digao, napominjem da nijednom nije došao na sredinu najviše nekih 60 stepeni, sumnjam da je termostat, ako jeste koliko je to štetno i koliko košta nov?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste termostat. Za Stila je trenutno oko 9000din original, za Brava pretpostavljam malo više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uradio veliki servis kod Gorana u Zemunu, i izmedju ostalog momci su mi pogledali termostat, jeste za zamenu, drži otvoren ali obzirom da imam još stvari koje bi trebalo u skorije vreme zameniti(viljuske, pločice...), reče mi momak koji radi tamo da to nije opasno jer će sada toplije vreme i bitno je da se motor ne pregreva, bio bi problem zimi jer ne bi imao grejanje, pa sad vi meni potvrdite ako je to tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ce ti se stalno hladiti previse i dogrevati to sto hladi. Hence, veca potrosnja. Ja bih to menjao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vas ima od R4 da ga vozi sad po leti? Malo sam skeptican i nesiguran al za zimu je sljakao samo tako, sad ne znam dal je on poluotvoren jer kad ukljucim grejanje a napolju ima ispod 4c temperatura pada, a kad se krece zakucana je kazaljka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga imam i ok je.To sto pada je moguce zato sto nije odgovarajuca toplotna vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ga imam zasad je sbe ok. Ma ljudi,i to je Vernet,zašto bi bilo problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da on je na 86c, vi koji imate necete vaditi? Ma icicu po leti na neka putovanja pa ne znam dal da ga vadim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pisah jedno sto puta pa aj jos i ovaj put i necu vise :)

Kakve veze ima termostatu koje je godisnje doba? Otvara na toliko C i zatvara na koliko C treba i kraj svake price. Nema veze ni da li je od fice ni od krajslera. Ta mu je funkcija i to je.

Moj je na 89c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je na 89,imaš i 86. Po meni je bolji 89,tako kaže fabrika. Ventilator se pali na 92.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ako bude 40c a on onda ne otvori, mislim veca je verovatnoca nego na 4c...mada ti si totalno u pravu, a dal su mi napunili glavu glupostima pa se cimam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma druže,kupi to za 550-600din,uzmi odgovarajuću wurtovu šelnu i ne filozofiraj više.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako bude 40c i ne otvori i fabricki? :) Znas li kolika je razlika ako zaglavi na +40c i na -4c? Mnogo mala. Na plus 40c ce ti brze pregrejati a na 4c ce nijansu sporije :D

Ako ne otvori, stanes, izvadis ga, dolijes vodu i nastavis dalje, i sa fabrickim i sa R4 , samo sto ovaj od R4 izvuces iz creva a za fabricki ti treba drugi ceo zbog kucista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema sta da kupujem on mi je sad u kolima, stavio sam ga tamo krajem oktobra, necu onda da lupa glavu, gazim ga tako i to je to, hvala vam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma druže,kupi to za 550-600din,uzmi odgovarajuću wurtovu šelnu i ne filozofiraj više.

+1 stoti put.

4 godine u Doblu koji se vozi svaki dan skoro 90% grad znači već preko 100kkm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, ja u alfi imam renoov termostat vec trecu godinu, nema problema ni leti ni zimi. Temperatura stoji na 90. Nema potrebe da ga vadis leti, on ima svrhu da otvara i zatvara na odredjenoj temperaturi i to isto radi bez obzira koje je godisnje doba. :D
Vozi i ne beru brigu, poslusaj savete kolega iznad. ;)

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma icicu po leti na neka putovanja pa ne znam dal da ga vadim...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja montirao Behr termostat na Stila, usput majstor nasao neka crevca koja su sorala antifriz po malo i sve to sredio. Sad mi vozdigne temperaturu na pola za nekih 4-5km, a tih 4-5km je je 90% autoput u petoj. Ja prezadovoljan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene i mojih prijatelja je termostat od renoa 4 vec godinu dana(ugradili smo ih sve 3 u par dana razlike) i rade super. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...