Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

Uh pa najgore je to, sudeći po ovom kalkulatoru, što najviša vrednost koncentracije alkohola bude tek sat vremena nakon konzumacije. A to je otprilike onda kad svi mislimo da nam nije ništa, sedamo u auto i krećemo...

Evo baš gledam, 2 piva 0.5: nakon sat vremena 0.6 promila! (računao sam 1/2 pun želudac i svoje gabarite)

A u slučaju punog želuca "peak" od 0.6 promila dolazi nakon 2 sata!! Dakle onda kad mislim da su me 2 piva odavno "prošla"

Edited by LybraJTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo je tesko utvrditi koliko alkohola u krvi imas i posle koliko vremena moze da pokaze... Zato njabolje ne piti uopste, ja nisam za to da se pije i vozi, ali pivo ili dva mala, mislim da nikako ne uticu na voznju niti ih mi osecamo, a svakome od nas se desilo da nekada vozi i misli da nema nista alkohola u sebi, a da nas neko zaustavi videli bi da je drugacije! Bzv sto je tako, ali sta da se radi... Inace dva primera mojih drugara... Jedan sa nocnog kupanja imao udes, dosli panduri, dunuo 0.5, popio dva piva od po 0.5l, usao u vodu, kupao se, posle pola sata krenuo kuci i kad se slupao naduvao0.5, opet drugi drug popio dva piva od po 0.33, bili smo zajedno u diskoteci, uzeo covek iz zezancije, i kaze necu da pijem vise vozim, popio ta dva mala piva, posle sat ipo, mozda dva krenemo kuci i zaustave ga da duva, 0.7 promila, ode dozvola na 4 meseca (po starom zakonu). Tako da definitivno nema pravila i bolje ne piti uopste da nedodjemo u ovakvu situaciju, moja deviza ili se napi kao covek i neka te drugi voze ili ne okusaj nista...Jedno pivo ne predstavlja nikakvo zadovoljstvo, a samo moze da napravi problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace nisam neko ko voli da svoj auto daje drugima,ali u situacijama kada popijem par piva ucinim to :thumbup:

Zao mi je i dozvole i para,a pogotovo drugih,ne daj boze gorih stvari.

A ako vec nema ko da vozi moj auto,tu su uvek kolege taksisti koji me u NS-u za smesne pare odvezu kuci :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los link, tako nekako dodje stvarno...ali ovo prvi put vidim da alkoholisanost raste posle poslednjeg pica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel znate da duvate iz obraza? :)

Uzmeš vazduh, kad prisloniš aparat dućneš obraze pa duvaš samo iz usta tj obraza, kad već ponestane vazduha a oće jer ono čudo vazduh guta, onda ti malo još istrči direktno iz pluća i smanjiš promilitet provereno...

Pomaže ali malo, što u nekom slučaju taman znači...ja sam jednom ni sam nisam verovao dunuo čistu nulu a bio sam leš, oko 5-6 piva, 10ak viskija, neku rakiju, ma ne pitaj...al nisam pio 2 sata pred polazak, samo kiselu vodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da moze da pomogne,ali da si bas toliko popio,a nista nisu ocitali na dregeru,to mi je bas cudno :question:

A kao sto je vec receno nakon 2 sata se samo poveca procenat alkohola u krvi :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si mislio da alkometar nije tachan trebao si da idesh da ti izmere koliko imash alkohola u krvi i to u shto kracem vremenu.Mada zamisli da ti je merio negde na Zlatiboru?Barem u Beogradu imash gde da proverish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj "alkotest" UOPŠTE nije zezalica i dobro bi bilo da ga prouči svako ko je ikad bio u prilici da popije makar jednu čašu nekakvog alkoholnog pića - a da su mu ključevi u džepu. Recimo, šta pijem uobičajeno kad se sretnem sa nekim, ili kad idem na neke sastanke, slave ili slično... Pa onda "iskreno" sa visinom, težinom.. godinama, brojem pića, ocenom punoće stomaka... eto rezultata. Svako na objektivan način može da odredi lični PRAG TOLERANCIJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim si ti posle toliko pica naduvao nulu, znaci da njima alkometar nije bio tacan... Inace, to provereno nema sanse da radi tako, moze da se smanji malo, ali sa 1.5 na 0 nikako! I cim prestane da pisti oni ce ti dati da ponovis duvanje, a to ne mozes da izdrzis samo iz usta i koliko god da tako ima manje alkohola on se mora osetiti! inace alkometri mere kolicinu alkohola u dahu i na osnovu toga racunaju koliko alkohola ima u krvi! Moj komsija se raspravljao sa pandurom oko dovanja i trazio da saceka 20 minuta pa da duva opet! Pandur bio zaludan, dao mu da saceka 20 min i kad je dunuo posle umesto 1.6 bilo 1.8 :) eto mu sad :) Inace, alkohol u dahu se manje zadrzava negu u krvi, tj posle 5-6 sati mozes dunuti i da pokaze 0,a kada bi ti izvadili krv pokazalo bi odredjen postotak alkohola! Inace osvezivaci daha i slicno ne pomazu uopste, cak mogu da pogorsaju stvar jer su na bazi alkohola, pa cik neko neka broba da napuni usta onom vodom za ispiranje ili tako necim pa neka dune, ima da ocitaju cist alkohol!

Inace, zavisi i od vrste alkohola, recimo ako pijete pivo, ono ce se pre neutralisati nego recimo rakija ili neko zestoko pice, tj ako ce od piva posle 3 sata poceti da se smanjuje nivo akohola u krvi, od rakije ce poceti posle 5 sati! Ovo nisam ja izmislio, imam par drugara koji su panduri pa su mi oni sve detaljno pojasnili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ni meni nije jasno, ali stvarno je tako bilo, moj lični utisak je da sam imao oko 1.0 promila, po šašavosti procenih :D

A najozbiljnije vam kažem za ovo iz obraza, ne može da utiče previše, ali taman da sa 0.32 skine na 0.27 i eto spasa :) jezikom zapušiš grlo, snagom obraza duneš, to ne traje dugo i onda šta ćeš, nastaviš pravilno i verujte da znači malo, probajte.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ni meni nije jasno, ali stvarno je tako bilo, moj lični utisak je da sam imao oko 1.0 promila, po šašavosti procenih :D

Ajde bre djavole jedan, ne izazivaj nesreću. Kako duvanje, kakvi bakrači! Daleko im lepa kuća.... Volim ja da popijem pivo, volim i dva. Ma neću da mi kidaju živce i da dovodim sebe u situaciju da se raspravljam sa njima i pogadjam. Nema vožnje sa alkoholom i tačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktopode moracu da vezbam tu tehniku za ubuduce!!! :thumbsup: Evo mi prilike veceras, idem na neku zurku pa cu malo da se usikam....Salim se naravno, ne bi sad ni za koje pare okusio alkohol dok vozim....samo pre nego sto krenem da vozim, opet sala naravno!

Ko zna, moguce je da moze da se smanji tom nekom tehnikom, ali najbolji je lek ne piti uopste kao sto neko rece!!

Preterali su sa ovim 0.3, onaj ko normalno vozi i sa 0.0 vozice i sa 0.3 to garantujem, a onaj koji vozi divljacki trezan sigurno nece biti drugaciji ni kad malo presisa. A vise sanse da se izvuce ima onaj koji prekoraci brzinu a ugrozio je saobracaj sigurno vise od mene koji sam imao malu dozu alkohola u krvi, ali sta cu ja sad...moram da se pomirim s tim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikog ne ohrabrujem da pije dok vozi, niti govorim da tako treba, samo diskutujemo i navodim tehniku koja može da te spasi 5000 din ili više ako si već popio, svako ima svoj mozak kojim odlučuje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Slazem se!!! Stvarno ne treba gresiti dusu pa smarati ljudi zbog koje casice(nije sto sam ja u pitanju nego iskreno govorim), ali ako onaj sa 1 promila sedne za volan ne moze se reci da on ima svoj mozak i da sam odlucuje, ako je njemu svejedno problem je sto ce da ugrozi nekog drugog... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo se slažem, tad kad sam imao toliko promila sam imao manje od 20 godina, pa ono mladost ludost...mada i sad znam da se ucirkam, šta ćeš, nemam mozga priznajem :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa normalno, ne ulazi alkohol u krv trenutno. treba prvo da ga svaris, tj da prodje celu proceduru probavnog trakta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas da se vratite na temu. Dakle, NEpojavljivanjem na sudu, donosi se ''presuda u odsustvu'' tako da ćeš svakako platiti kaznu uvećanu za troškove suda. Postoji varjanta sa odugovlačenjem i zastarevanjem slučaja (zastareva nakon 2 godine), pisao sam o tome dosta po forumu, pogledaj malo te predloge... mada, za vožnju u pijanom stanju nemam razumevanja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima previshe slava, preslava, svadbi, ispracaja ,rodjendana itd. i nemoguce je sve to izdrzati u duzem periodu mislim to krkanje i nalivanje alkoholom pa mi je voznja i kontrole policije savrshen izgovor da nekako eskiviram i da ne pijem nishta a da se gazda ne uvredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da cu ipak morati to da platim :realmad: , ali ne daje mi se tih 5000 nikako. Za te pare mogu svasta nesto da kupim za punta!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, juce me je zaustavio cika policajac i napisao mi kaznu jer nisam upalio svetla :realmad: . Kazna je 3000 dinara i ne bi trebalo da nosi i kaznene bodove, zar ne?

Kada uplatim kaznu, da li je potrebno da dokaz o uplati nosim negde ili je dovoljno da platim kaznu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne idu nikakvi bodovi! Te kaznene poene i kazne ne moze da da policajac! On samo konstatuje da je ucinjen laksi prekrsaj i za to ti daje kaznu koju mozes da platis u roku od 8 dana, ako je ucinjen laksi prekrsaj za koji je tacno odredjen iznos kazne! Za one prekrsaje koji su tezi, i nisu precizno odredjeni visina kazne kao ni broj poena, policajac samo napravi zapisnik, poslaje ga sudiji za prekrsaje, a sudija te poziva na sud i odredjuje kaznu i br poena! Tkd. nista ti ne brini, samo plati to i sacuvaj uplatnicu, jer se desi da nekada zaborave tvoju uplatu, a nikada se jos nije desilo da zaorave kad neko ne uplati, al ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavio se komplet prve pomoci po novim standardima, a cena je prava sitnica, 2.300 din. u Metrou.

Inace, jedna pandurka mi je juce rekla da su zbog teske ekonomske situacije dobili direktivu da maksimalno tolerisu neupaljena svetla i pricanje mobilnim. Doduse ista me je ubedjivala da je po zakonu obavezno da se ima prostirka, cebe ili slicno, a kad sam je pitao zasto rekla je "pa ako moras da popravljas kola da imas na sta da legnes" :wallbash:

Onda je palo zezanje kako nasa policija brine da ne nazebemo ili da se ne daj boze ne isprljamo dok lezimo ispod auta. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...