Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

...Nego Nesho kako si ti ovo nasao jbt? :)

Slučajno naleteo na drugom Forumu...kad ono...neko već postavio... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Gume

Pneumatici na vozilima moraju biti deklarisanih dimenzija od strane proizvođača, zavisno od najveće konstruktivne brzine kretanja vozila i najveće dozvoljene mase vozila na kome su pneumatici postavljeni.

Pneumatici na istoj osovini vozila moraju biti jednaki po tipu, vrsti ( letnji, zimski ), konstrukciji ( radijalni, dijagonalni i sa ukrštenim pojasevima ) nosivosti i dimenzijama.

znaci nema vise velikih felni i sirokih guma

ne ne ne to samo znaci da nema sirokih guma :D

felne niko nije pominjao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

herr predsedniče, šta misliš o ideji da pošalješ neki mejl u ime kluba: tipa mi kao klub vlasnika vozila smatramo da taj i taj propis nije baš najsrećnije rešen i da će izazvati više štete i konfuzije nego koristi za sve nas ...

ovo predlažem jer sam im već na navedene mejlove poslao par ideja, ali neodgovaraju - predpostavljam jer sam poslao kao pojedinac ...

razmisli o ovome jer nema još mnogo vremena do 13 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja nisam nijedan našao konkretno (meni se ništa nesviđa, bolje da ostane kao do sad) nego sam mislio jer ima još kolega sa foruma koji su se bunili na propise za svetla, folije, felne itd

poslao sam za nove tablice nešto (ćirilica- naravno), kad će početi da ih izdaju + oko nalepnica i troškova svega toga

zato sam mislio da pošaljemo jedan zajednički mejl kao klub ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lakse prodas auto nego da im pises. pitaj bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je manfov sektor ,normalno uz proviziju.pitaj bokija opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skrećite sa teme...

pa ja nisam nijedan našao konkretno (meni se ništa nesviđa, bolje da ostane kao do sad) nego sam mislio jer ima još kolega sa foruma koji su se bunili na propise za svetla, folije, felne itd

poslao sam za nove tablice nešto (ćirilica- naravno), kad će početi da ih izdaju + oko nalepnica i troškova svega toga

zato sam mislio da pošaljemo jedan zajednički mejl kao klub ...

Evo ja ću napisati mail, samo mi dajte ideje šta to konkretno donosi novi zakon, a čega nije bilo u starom, a da to što donosi ne valja? Meni se ne sviđa što su kazne rigoroznije i što će sad video snimak biti verodostojan i prihvatljiv dokaz na sudu, ali kako to da argumentujem kao loše? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

slao mu pm, ali me ignoriše ... od vlasti jedino neša komunicira samnom ostali me ignorišu... ali nema veze ... :whistle:

@dovla- nema svrhe samo ja da dajem primedbe/predloge, trebalo bi još ljudi ako su zainteresovani, ako ne ... :welcome:

Edited by KGB

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima nas kojima se ne svidja ono o promilima alhohola ali ni mi ne znamo kako da argumentujemo.brate to je sto je,pravili ga 100 godina i opet polovicno a da menjaju nesto zbog nekih tamo-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najvise volim sto vi verujete da neko cita vase mailove... :lol: :lol: :lol: :lol: Pre cu da verujem u Bozic Batu.Nije ovo diznilend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti da cutis,veceras si angazovo dve patrole da ti cuvaju nova kola dok ti loces u kafani,sramota,i posle vam zakon ne valja... :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je bila ona akcija SRP (Sveobuhvatna Reforma Propisa), ja sam slao mail sa jednim predlogom. Posle samo nekoliko sati su me pozvali i pitali da im još malo pojasnim/razradim svoju ideju i taj predlog je ušao u nacrt tog novog zakona/propisa šta li već prave. Tako da to nije baš gubljenje vremena... samo treba smisliti dobar predlog i još bolje objašnjenje... ponekad najbolje ideje ne uspevaju zbog lošeg objašnjenja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da im mi objasnimo kako ce drzava ustedeti pare ako prestane da policiji daje platu i zakonom odobre mito.I mi i drzava cemo jeftinije proci a nista se ne bi promenilo u odnosu na sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa..problem je sto drzava nama na silu "dize nogu" .. pa ce preko toga jos uredno da nam ga smeste z'guza, a mi jadni ne mozemo nista tu da uradimo.

Sve sto ce da se promeni jesu vece kazne, tj vece mito koje cemo morati da dajemo pandurima. I to je otprilike to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije sve samo vece kazne evo digose i gorivo za koji dan.nema voznje pa nema ni kazni-vidis misle i na raju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna :question: jel ima ovo kod nas negde da se pazari i ugrad :geek: i

http://hr.emarket365.com/item.php?id=49242...95d5c07a8a01077

BTM3J.jpg

jer mislim da po novom zakonu :yes ,ako ovi sa tehnickog budu detaljisali :rtfm: ,a morace,da ih ne bi drali sa kaznama :rant: -tesko da ce moci da progutaju xnenone bez ovog gore navedenog :angry: .

Tako ,da posle ugradnje xenona,ovo ce biti glavni biznis :thumbup: od stupanja na snagu novog ZOBS-a.

naravno pod uslovom da moze da prodje ova nivelacija na dugme,a da nije automatska.

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

...automatsku nivelaciju će lako proveriti ( ako i kad budu hteli ), tako što će ugasiti auto, a onda ga odmah upaliti.

Tada autonivelaciju odrade svi automobili koji je imaju, tj. obore svetlo i podese ga na odgovarajući nivo, kao što to radi ovaj Mini na prvom klipu :

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....st&p=656145

Ako sve ostane mrtvo ( nepokretno ), autonivelacije nema.

Jedino to je autonivelacija.

Da li su naši mislili baš na nju...99% da jesu, jer sve evropske države koje imaju slične propise oko Xenona, upravo misle na autonivelaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice autonivelacije :ermm: ,to je nemoguce ugraditi na auto sa naknadno ugradjenim xenonima :veryangry: ,i to je manje-vise svima jasno,i bez klipa o Miniju :yes,koji je vec postavljen na par mesta.

Ali su zato prskalice naknadno ugradljive :smiling: ,pa sam upravo zato i njih pomenuo ;) ,kao jednu od mogucnosti prilagodjavanja automobila sa dodatno ugradjenim xenonima novom Zobs-u :police:

A ako neko nadje mogucnost naknadne ugradnje :crazy: autonivelacije,kao kod Minija,iz vise puta pogledanog klipa :w00t: ,nek postavi i to resenje,koje,nazalost :no ne verujem da postoji,ven fabrike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto se tice autonivelacije :ermm: ,to je nemoguce ugraditi na auto sa naknadno ugradjenim xenonima :veryangry: ,i to je manje-vise svima jasno,i bez klipa o Miniju :yes,koji je vec postavljen na par mesta.

Ali su zato prskalice naknadno ugradljive :smiling: ,pa sam upravo zato i njih pomenuo ;) ,kao jednu od mogucnosti prilagodjavanja automobila sa dodatno ugradjenim xenonima novom Zobs-u :police:

Nisu prskalice jedna od mogućnosti, već one same nisu dovoljne...čak pre mogu da privuku pažnju za proveru...

Kad bih imao ksenone...pred tehnički bi ih skinuo...a, posle tehničkog vratio. Ako bi moglo tako da funkcioniše, tj. da te pri redovnoj kontroli saobraćaja policajci ne cimaju za stvari poput vrste svetala, već da samo gledaju da li rade, tj. da li su ispravna...onda je ok.

Nažalost...nema drugog načina, jer oni traže obe stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu si,nazalost u pravu :yes ,a i pravnik si tako da to nazalost ispada tako-skidacemo xenone pred svaki tehinicki,a onda ako nas zaustavi murija pravicemo se ludi da ne znamo otkud to u nasim farovima :shock: -i opet cemo skidati xenone,malo je to sve cimanje :X .

Ja sam isao ovom logikom,da kad pored xenona ugradis i prskalice,pa i ako nemas autonivelaciju,koju je inace skoro nemoguce ugraditi,a imas rucnu,mozda,ali samo mozda,saobracajci i mogu da progledaju kroz prste posto je ispunjeno 2/3 zakona,pod uslovom da nece biti toliko rigorozni po pitanju farova i price sa xenonima :ermm: .

Mada vidim da gomila ljudi vec sada odustaje od ugradnje xenona,bas zbog novog zakona,koji je prakticno,zbog autonivelacije,nemoguce ispuniti na 99,9% automobila na koje su isti naknadno montirani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...