Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

e da, prica mi drugar danas, vozio je 80km/h gde je ogranicenje 60. sad je tarifa za "dogovor" 2 crvene.

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites
znaci APP. ako prodje prodje. ovaj put nije proslo i sad nikom nista.

inace, mene jutros zaustavili panduri (dva klinca od po 20 godina) i hteli da me salju na vanredni tehnicki jer nemam branike na autu. krenula rasprava i na kraju on nazove stanicu da ih pita i cujem odgovor na motoroli "proci ce, ne salji ga". po starom ZOBS-u nije bilo obavezno imati branike, a nije izgleda ni po novom

Imaj razumevanja momci se uce zanatu :rofl: ,treba ispuniti normu :rofl: :rofl: lepo je sto im stariji kolega pomaze savetima :lol::rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče dogovora, ja sam odmah lepo rekao da je sad jasnije definisano i mito, koliko poena toliko može da ti traži veće mito, samo još da se ustali cena koštanja jednog poena :D izgleda da je poen oko 500-1000 din :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad ovo :)

Ustavni sud zatražio je od Skupštine Srbije da se u roku od 45 dana izjasni o inicijativi za ocenu ustavnosti više odredaba Zakona o bezbednosti saobraćaja.

Osporene su odredbe koje predviđaju da policija može da zadrži do 24 časa vozača koji je zatečen u činjenju prekršaja i koji izražava nameru za dalje činjenje prekršaja, ako ne može odmah da ga odvede nadležnom organu za prekršaje.

Taj član zakona predviđa da policajac vozaču u tom slučaju može privremeno oduzeti putnu ili drugu ispravu za prelazak državne granice.

Pred Ustavnim sudom osporen je i član zakona po kome policajac može vozaču koji, osim srpske, poseduje i inostranu vozačku dozvolu, na licu mesta da oduzme inostranu vozačku dozvolu.

U Zakonu o bezbednosti saobraćaja, koji se primenjuje od decembra 2009. godine, osporena je i odredba po kojoj vozač i putnici prilikom kontrole ne smeju da napuste vozilo osim ako im policijski službenik to ne dozvoli, kao i kazna od 5.000 dinara predviđena za taj prekršaj.

Skupština bi u roku od 45 dana trebalo da se izjasni i o inicijativi za ocenu ustavnosti odredbe Zakona o bezbednosti saobraćaja po kojoj vozila starija od 15 godina moraju na tehnički pregled na svakih šest meseci.

Ustavni sud je na sednici pokrenuo postupak i za ocenu ustavnosti odluka skupština Beograda, Novog Sada i Inđije kojom su uređena pitanja javnih parkirališta.

Osporene su odredbe koje propisuju naplatu naknade za korišćenje javnog parkirališta, zoniranje i naplatu kazni, a zbog neusklađenosti sa Zakonom o obligacionim odnosima, Zakonom o komunalnim delatnostima i Zakonom o finansiranju lokalne samouprave.

Skupštine imaju rok od 45 dana da se izjasne.

Izvor: B92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali pazi ti tu bolesnu logiku!!!!!!!

Umesto da sa ponosom iznesu cinjenicu da je broj prekrsaja smanjen na polovinu, oni se zale kako nisu zaradili koliko su ocekivali!!!!!

Stvarno da ih covek pljune u lice. Lepo kaze jedan moj drugar - na zalost, niko nije visio na terazijama oktobra 2000-te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzas.

A cinjenica je da ima mnogo manje saobracajnih nesreca, oko 50 odsto, i oko 30 osdsto manje poginulih u odnosu na isti period prosle godine. To je veoma pozitivna strana Zakona, koji je izgleda zesce poplasio ljude.

Ne znam zasto mi se cini da je to samo kolateralno dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovaj novi zakon je prepisan od negde

Ko će da plati cifru od dva miliona dinara, koliko je kazna zaneki prekršaj za firme,

mogu da zatvore firmu a ne da plate kaznu.

Inače, moje mišljenje je, i stari zakon + neke dopune bi bio veoma dobar

S TIM DA SE PRIMENJUJE, što kod nas nažalost teško ide.

Biće, frka 2-3 meseca i opet po starom, kao sa svim ostalim uostalom

@chikavili

slažem se s ovim - "na zalost, niko nije visio na terazijama oktobra 2000-te."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma uzas.

A cinjenica je da ima mnogo manje saobracajnih nesreca, oko 50 odsto, i oko 30 osdsto manje poginulih u odnosu na isti period prosle godine. To je veoma pozitivna strana Zakona, koji je izgleda zesce poplasio ljude.

Ne znam zasto mi se cini da je to samo kolateralno dobro.

Ne mozes da racunas tako, eto ja u zadnje vreme bez preke potrebe i ne sedam u kola.Zasto da me maltretiraju policijske patrole kojima je svrha da pokupe od raje harac da otimaju kao drumski razbojnici, zasto da se nerviram.Dosta ima onih koji slicno razmisljaju samim tim je manji saobracaj i naravno manje saobracajnih nesreca.Za ponedeljak su rekli na radiju da je bilo 70 saobracajnih nesreca malo li je??

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOVI SAD - Velimir B. (22) iz Novog Sada ostaće upisan kao prvi vozač kome će biti oduzeta dozvola jer je u jednom danu uspeo da dobije 18 kaznenih poena zbog učinjenih saobraćajnih prekršaja.

Velimir je vozio neregistrovani "golf", za šta je osim novčane kazne predviđeno i šest kaznenih poena, a pored toga u vozačku dozvolu mu je bila upisana zaštitna mera zabrane upravljanja, za šta je predviđena obavezna kazna zatvora od 15 dana i 14 negativnih bodova. Iako ga je saobraćajna policija privela nadležnom sudiji, Velimir B. je iste večeri ponovo uhvaćen u vožnji iako su i on i automobil bili privremeno isključeni iz saobraćaja.

Kako je i za ove prekršaje predviđena obavezna kazna zatvora do 15 dana i 14 negativnih poena. On je priveden sudiji za prekršaje koji mu je izrekao kaznu od 60 dana zatvora, 18.000 dinara i 12 meseci zabrane upravljanja motornim vozilom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

hehe, bilo vec dva puta danas na forumu :D

Ne mozes da racunas tako, eto ja u zadnje vreme bez preke potrebe i ne sedam u kola.Zasto da me maltretiraju policijske patrole kojima je svrha da pokupe od raje harac da otimaju kao drumski razbojnici, zasto da se nerviram.Dosta ima onih koji slicno razmisljaju samim tim je manji saobracaj i naravno manje saobracajnih nesreca.Za ponedeljak su rekli na radiju da je bilo 70 saobracajnih nesreca malo li je??

Pa nije bas tako. Ja nisam primetio da je u beogradu manja guzva u saobracaju nego ranije, aprolazim kroz centar bar dva puta dnevno, u spicu. Ali zato primetim da ljudi malo pazljivije voze, i manje rade ono sto obicno rade, a sto je kaznjivo po zakonu. Realno je da se smanjio broj prekrsaja, posto se mnogo ljudi uplasilo novih kazni i bodova, pa vise razmisljaju. A koliko ce to da potraje, zavisi samo od ovih sto sprovode taj zakon.

Ja sam nastavio da vozim isto kao sto sam i do sada vozio (osim sto sada izbegavam zutu traku ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne vidoh da je bilo :)

Što se tiče žute trake, da prodam toplu vodu, možda neko nije znao, mnoge žute trake imaju "radno vreme", tako da ona u 29. Novembra ne može da se koristi samo od 7-10 i od 12-17h (pričam napamet otprilike, ne sećam se tačno), pa treba videti gde počinje žuta tj od raskrsnice gde ima znak za žutu traku sa nacrtanim autobusom, šta piše malo niže ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti malo porani na posao, a posle malo izblej sa kolegama :D

Poenta je bila da većina ljudi sa kojima sam pričao nije znala za ovaj detalj. Opet većina žutih traka je non stop žuta, jednostavno ne piše "radno vreme", tako da su i noćom žute :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je pomoc, pa bih bio zahvalan ako mozete da mi pomognete.

Potreban mi je stari ZOBS, u pdf ili vec nekom drugom formatu. Hvala unapred!:clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pihh...sinoc naduvah 0.47!!! 5000 din bez kaznenih poena. Iznervirao sam se jer iskreno nisam mogao da verujem da imam toliko uopste alkohola. Popio sam 3 ili 4 one male plasticne case piva i od toga je proslo jedno pola sata i prosto ne mogu da verujem da sam toliko naduvao!!! Fora je sto da sam se osecao imalo umornim ili slicno dao bih ortaku da vozi, ali ni jednog trenutka se nisam osetio kao da imam alkohola u sebi...

Pola sata sam se naglabao sa onim mrtvim pandurom, nije hteo ni da ga castim jer su kao dobili neke nove alkometre koji pamte navodno 10000 prethodnih rezultata. I stvarno jesu neki novi alkometri za sta nisam znao.

Prvo samo dunes u pravcu tog uredjaja da on prepozna da li imas uopste alkohola u sebi ili ne, pa tek onda ako se uspostavi da imas duvas.

I sada mi nisu da lida otpakujem(kao sto sam ranije radio) ono plasticno kako se vec zove nego su mi da lida duvam u vec otpakovano. Tada mi to uopste nije palo na pamet.

Da sam imao alkohola u krvi imao sam, ali toliko ne mogu da verujem, narocito jer sam ranije znao dosta vise popiti pa sam duvao 0.35.

Zakljucak ove price je da necu da ima dam tih 5000! Kao sto vecina zna, iznos treba da se uplati u roku od 8 dana, u suprotnom se pozivam na sud na tacno odredjen datum i vreme sto pise u prijavi. Sada me zanima, sta ce se desiti ako se ne pojavim na sudu? Da li sada moze da prolazi ona fora ''nema me'', ''odselio sam se'', ''na putu sam'' itd?? Da li je 5000 vredno te za*ebancije??

Posto, tako smo caleta ranije izvlacili godinama pa sve dok ne zastari slucaj. Mislim da sada slucajevi ne zastarevaju ali nisam siguran.

U koliko ozbiljnu situaciju dovodim sebe ako ne izvrsim sto je receno? Znam da nisu neke ogromne pare ali necu da im dam i gotovo :realmad:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj im tih usr...nih 5000 - samo da ti ne uzimaju dozvolu i upisuju koještarije na dozvolu (ako to uopšte može tako) - mada ne verujem. Čini mi se da tu ima i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trjanju od....meseci.

Dovodiš sebe u svakom slučaju u ozbiljnu situaciju: Recimo, moj ti je predlog da se na rešenje žališ...pa čekaj kad se formiraju sudovi, prekršajna veća... polako. Ti od svoje obaveze ne bežiš, samo tražiš neka svoja prava. Koji je osnov žalbe: pa recimo - gutaš lekove neke (bensendin da se smiriš, aspirin, bilo šta što sa alkoholom remeti funkcionisanje jetre, a samim tim i daje i neobjektivnu sliku alkometra.

Za preporuku ti je (za ubuduće):

1. jedno pivo - 0,5 promila. Odmori pola sata posle njega- 0.3 promila

2. dva piva - 1.0 promil. Odmori jedan sat posle njih - 0.3 promila

3. tri piva - 1.3 promila. Odmori dva sata posle - 0.3 promila

napomena:

(ovo se odnosi isto i nadinicu "oštrog pića" zapremine 0.5)

DOBRO BI BILO DA PRETHODNO IMAŠ PUN STOMAK. Ukoliko ga nemaš, gledaj da u ovom medjuvremu kad u zavisnosti od tačke 1,2, i 3 čekaš da ti prodje vreme - pojedeš nešto. Nikako šećere. Nešto konkretno. Sendvič sa šunkom, na primer i potom prošetaj malo. I toalet...

Na sve ovo utiču raznorazni faktori. Kolika ti je težina, kakav ti je metabolizam, da li imaš neko hronično oboljenje, da li uzimaš bilo kakave lekove protiv pritiska, sedative.... Uglavnom najbitnije ti je ono prvo: TEŽINA, potom metabolizam (koliko ćesto ideš....)

Znam da je je sve ovo što ti pišem praktično protivzakonito, ali "naši smo, na forumu": jedno je važno: KAD SE VOZI NE PIJE SE. OD SADA PA ZA UVEK. Ne zbog Evrope, na zbog novog Zakona - nego zbog mirne i čiste savesti. Šta da si napravio bez tvoje krivice udes? Što od gotovine - veresija?!

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plati kaznu.Napravio si prekrsaj,vozio si u alkoholisanom stanju. :thumbdown: :thumbdown: i za 0.04 promila si izbegao 3 meseca oduzimanje dozvole i kaznu od 6-20000 dinara. Pa si jos nudio mito :thumbup:

Davanje mita

clan 368.kz rs

Ko službenom licu ucini, ponudi ili obeca poklon ili drugu korist da

u okviru svog službenog ovlašcenja izvrši službenu radnju koju ne bi smelo izvršiti ili

da ne izvrši službenu radnju koju bi moralo izvršiti ili ko posreduje pri ovakvom

podmicivanju službenog lica,

kaznice se zatvorom od šest meseci do pet godina. :rtfm:

To da ces izbeci placanje kazne je "sta bi bilo kad bi bilo" i borba sa "vetrenjacama".Da li je alkometar atestiran,koliko je vremena proslo od prestanka konzumacije alkohola....teoriija je jedno,praksa drugo.

Toliko je bilo price o novom zakonu i da ce kazne biti drasticne,i zar je par casa piva za provod u gradu dovoljan razlog da ti "drzava" izbije 5000 iz dzepa.O ugrozavanju necije bezbednosti da ne pominjem.

Jbg.Pamet u glavu,sledeci put.Alkohol i volan ne odobravam.

Da je neka druga situacija pa da se solidarisemo,ali ovako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja samo da se solidarišem sa tobom, da ti bude lakše :D

Popio si par pivdžana, pa šta, nisi divljao, bio si pri svesti i to je to, ja sam sinoć cirnuo 5 duplih viskija, nisam pio sat i po pre polaska iz kluba, nije mi se ni mantalo nit sam zaplićao jezikom, prva druga treća eto me kući i kunt...stvarno ne vidim situaciju u kojoj bih ugrozio bezbednost nekoga drugog ko normalno vozi, ne iskače na ulicu iz trafike...

Al kaznu bolje plati i prežali pare, teško da ćeš nešto da izjogunišeš, nisi prvi ni poslednji koji je dunuo i pokazalo alkohol pa ako bi bilo koja priča imala smisla, svi bi onda tako što govori da ne može tako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ljudi slazem se sa svima, alkohol i volan ne idu skupa niti sam ikada sebe doveo u situaciju da sednem alkohlisan za volan!!! Ovo mi je skroz bilo cudno jer sam i ranije pio ,i vise od ovoga, pa mi nije pokazalo ovoliko ali sta da radim... Ne trazim ni od koga da se solidarise sa mnom samo me nervira sto sam ispao alkoholicar! A auto sam vozio kao po jajima, najvise zbog loseg puta...da sam divljao ili nesto slicno radio ne bih ni jednog trenutka opravdavao sebe. Ali sebi sam uvek dozvoljavao da bar nazdravim sa drustvom, bar sam mislio da to mogu da dozvolim ali izgleda nista...

Ali ajde sad malo na humor da predjemo!!! :thumbsup: Kaze meni pandur sinoc: ''Za 0.3 promila si izbegao oduzimanje itd...'' umesto''0.03'' :D I ja krenuo na za*ebanciju malo da ga podbadam, mozda ga je to je i iznerviralo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...