Jump to content
FAS Goran
miki_ns

Fiat Stilo JTD - zamena viljuške

Recommended Posts

E pa ja sam skinuo svoju viljusku ispred zgrade i dao je caletu da mu odnese i uzme novu, tako da je cale odma dao ovu i uzeo drugu, a mozes ga nazvati i pitati da li mozes prvo da uzmes pa cim zamenis da mu doneses.

45 soma kazes, a vidim dosta ljudi pise da je preslo oko 40 soma i da su i dalje dobre, mozda im je tu negde limit, a mozda taj pre tebe nije ni vodio racuna, u svakom slucaju se sigurno predje vise nego sa ovim kineskim po radnjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma da li je i koliko vodio racuna o nacinu voznje, vidim samo da je uredno vodio evidenciju kad i sta je menjao.

 

A sto se tice viljuski, Tejoviceve su jeftinije duplo od zamenskih koje se mogu kupiti (AP Sport, KIT...) a sigurno traju duze, tako da i ako se menjaju na 40.000 km, nije strasno, obe su 5600 i 600 kinti je zamena po strani (ko hoce, ume, moze i sam nije neka nauka), znaci 6200 ukupno, izadje da kosta 155,00 dinara na svakih predjenih hiljadu kilometara. Verujem da uz malo paznje mogu potrajati i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dođe vreme da i ja radim viljuške. Na osnovu saveta koje sam ovde pročitao uzimam definitivno reparirane.

Sads videh da se spominju 12ice i 14ice.

Šta to znači i kako da procverim koje su kod mene?

U pitanju je petovratni Stilo JTD.

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je u pitanju samo rupa kroz koju prolazi sraf,da li je za 17 ili 19 kljuc...mislim da ie samo u tome fora...ali javice se vec neko ko zna bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li malo detaljnije pojašnjenje gde se nalaze te viljuške na Medaku?

Idealno bi bilo da imam tačnu adresu da je upucam u GPS :)
Planiram u ponedeljak da idem.
Pičim na Zlatibor krajem meseca, ne ide mi se sa ovakvim trapom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sads videh da se spominju 12ice i 14ice.

Šta to znači i kako da procverim koje su kod mene?

postoje 12 i 14 viljuske razlikuju se po tome sto na 12 viljusci kroz onaj silen blizi kugli prolazi sraf sa glavom 19 a na 14-ici prolazi sraf sa glavom 21, i obicno ovu drugu nose auti od 2004 godine.

Zamena je dosta prosta, pola sata mi trebalo da je skinem i pola sata da je montiram i to sve ispred zgrade sa skidanjem podkrila i desnog suspleha sto nije bas ni obavezno ali tom srafu 21 na silenu blizem kugli je lakse prici kada nema sus pleha i manje se oderu ruke, pa je podkrilo skinuto da bi se prislo srafu od suspleha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne treba ti adresa :) kod Plavog mosta desno i na raskrsnici levo. 10m od skretanja sa desne strane se nalaze.


EDIT: Evo otprilike koordinata, ali nisam siguran za tačnu adresu.

 

https://www.google.rs/maps/place/44%C2%B046%2740.1%22N+20%C2%B029%2751.0%22E/@44.7778,20.497491,17z/data=

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda odem malo u offtopic,ali tema je slicna.Menjao sam na multipli viljusku,stavio sam Tejovicku i tvrdim da nema boljih.Prilikom zamene sam uspeo da isecem manzetnu kugle pa me zanima da li negde to postoji kao deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.autoricambi.co.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2174&category_id=74&option=com_virtuemart&Itemid=29

aha sad sam skontao sta si isekao, sjebao si manzetnu na kugli od viljuske,mislim da tu nema pomoci jedino da je posaljes opet tejovicu pa da zameni nebi trebao da ti uzme nesto mnogo para za to

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, rečeno mi je na servisu da mi jedna viljuška ima lufta na kugli a jedna na silen bloku, ja to iskreno ne osećam u vožnji, koliko je to alarmantno, jer mi je zamena za obe skoro 14 000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa cim ne cujes da lupa onda moze jos ohoho da ide,a i rementovanje je bolje od nove viljuske a kosta oko 4000 za obe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, da li neko zna jel razlika odstupa za Novog Brava u odnosu na stilo i ako može naziv majstora i kontakt telefon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače odmah pored momka koji prodaje Tejovićeve viljuške, u istom dvorištu, otvorio se servis koji radi Renoa i Dačiju ali menjaju i viljuške na Fiatima.

U istom dvorištu ima i centriranje trapa tako da tamo možete sve da obavite.

Ruke za zamenu viljuški su 3000.

Meni je moj majstor tražio 2400. Nije mi se isplatilo jer mi je Medak daleko. Na gorivo i vraćanje starih viljušaka bih potrošio više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, rečeno mi je na servisu da mi jedna viljuška ima lufta na kugli a jedna na silen bloku, ja to iskreno ne osećam u vožnji, koliko je to alarmantno, jer mi je zamena za obe skoro 14 000?

 

Za Nouva Bravo ti je najlakše, sve se skida i skoro da možeš i sam da uradiš kompletan remont.

 

cxcv504.jpg

 

Kugla posebno , sileni takođe.

 

Monroe_Bravo_delovi_trapa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad videh ovo da može odvojeno da se radi, a da li neko zna da li može kod tog tejovića da se naruče posebno sileni i kugle ili mora sve zajedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da proverim da li su ove cene korektne. Dobijene su sa Medakovica, kod plavog mosta od majstora sto radi reglazu trapa. Fiat Stilo JTD

 

- 2 viljuske        5600

- 2 spone          1400

- 2 stabilizatora 2400

- rad + reglaza  5600

Ukupno            15000

 

Cini mi se da su delovi korektni, ali rad mi je malo preskup. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

viljuske reparirane sa 1god garancije su ti 4000 din 2 kom

spone su ok

stabilizatori su ti tako oko 1000 i manje

reglaza kod dobrog majstora ti je 1500 din

e sad po meni rad i jeste malo mnogo 4000 din

ako hoces da ti predlozim jedno decka tu iz beograda zamenuo bi ti on to sve za manje pare samo da regliras posle trap

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde imaju reparirane za 4000 din za 2 kom?

Posalji mi tel u PP.

Hvala

viljuske reparirane sa 1god garancije su ti 4000 din 2 kom

spone su ok

stabilizatori su ti tako oko 1000 i manje

reglaza kod dobrog majstora ti je 1500 din

e sad po meni rad i jeste malo mnogo 4000 din

ako hoces da ti predlozim jedno decka tu iz beograda zamenuo bi ti on to sve za manje pare samo da regliras posle trap

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...