Jump to content
FAS Goran
miki_ns

Fiat Stilo JTD - zamena viljuške

Recommended Posts

Bese malopre kod Tejovica na Medaku,viljuska za stila je 2800 din + 1000 dok se ne donese stara. E sad,ono sto me zanima je sledece,kaze da ima razlike,10-12-14 milimetara. Da li je to rupa kroz koju prolazi sraf ili je to nesto drugo? Mada mi je on rekao da je to sirina rupe.

A stabilizatori si 1200 po komadu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stabilizatori se najvise manifestuju na bocnom ljuljanju na neravninama. Zato se i ne cuju toliko na lezecim. Probaj da u mestu malo jace zaljuljas auto sa strane par puta (drzeci za krov), jasno se cuje "klik-klak" ako je stabilizator. Bar ga ja tako iz prve provalim cim krene da kucka.

Po meni, nema pravila za zamenu (apropo ovoga da idu sa viljuskama, jedino ako je sve lose). Jeste da oni prvi stradaju, ali izbegavanjem rupa meni reparirani guraju i preko 40 000 km.

Pokusao sam danas da ga zaljuljam, ne cuje se ama bas nista da lupka...znaci nije do stabilizatora vjerovatno...

Mogu li krajnice (kraj spone) uzrokovati taj zvuk lupanja na neravninama..jer one su mi stradale?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce u kucnoj radinosti zameniti stabilizatore na Stilu i koliko je to komplikovan posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih sam ispred zgrade menjao, skines tocak i sve ce ti se javiti samo, imas dve matice da odvrnes i skines stari i ubacis novi i opet vratis matice, mali problem koji moze da se javi je da se kugla zajedno sa maticom okrece ali zato ima u samom brezonu otvor za imbus da bi ga drzao u mestu dok matica ne krene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lepo. Probacu to sam da zavrsim posto mi na oko nije delovalo komplikovano. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok viljuska mi je samo za meso i krompir :p  Ne znam da li bih se usudio da sam petljam oko viljuske :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I viljuske sam menjao na parkingu, isto nista posebno tesko.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt  :wallbash:

Jel to znaci da je homokineticki zglob za zamenu?

 

Ne osecam nista u voznji,samo je to primeceno pri menjanju opruga.

 

Tj. osecam kad krecem autom da nesto duboko zauji na sekundu dve,samo tad.Ali tako je od kad sam kupio auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze i jeftinije da se prodje sa viljuskama samo sto se ja nisam na vreme raspitao i uzeo od tejovica njegove su viljuske skroz ok,ali.

ima ovde kod mene blizu jedan fiatov otpad covek je prodavao viljuske sa dobrom kuglom a losim silen blokom za 10e i ostaje samo da se zamene taj silen blok za 4e i viljuska u dobrom stanju te izadje oko 14e

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt  :wallbash:

Jel to znaci da je homokineticki zglob za zamenu?

 

Ulje može da curi samo zato što je manžetna pukla. Ona je par stotina dinara.

A, može da bude i sam zglob u problemu (majstor će to znati da primeti), i da ulje uopšte ne curi....curenje ulja nije simptom lošeg zgloba. Ako se menja coe zglob dobićeš i novu manžetnu u okviru kompleta.

Ne znam koliko je za Stila 1.2, za Stilo 1.6 je bio nešto oko 2.000 dinara ako se dobro sećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ulje nego mast, i ako zglob nema simptome da krci i lupa onda je dobar, ali ako ne zamenis manzetnu crci ce.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne krci i ne lupa.

U kom rezimu bi ti losi simptomi trebalo da se cuju?Prilikom motanja volana,prelaska preko rupa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun volan pa krenes, a kad krci i na malo namotanom tada je vec uveliko stradao. Kada je pun desni a krci tada je stradao levi zglob a pun levi je desni zglob

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kupi novu manžetnu i neka ti stavi dovoljno masti. Sigurno je opruga ili prilikom menjanja opruge probijena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...