Jump to content
FAS Goran
miki_ns

Fiat Stilo JTD - zamena viljuške

Recommended Posts

Promenio sam viljuske, krajnice spone i stabilizatore na Medaku. Primetio sam 2 stvari:

 

- na oko 100 km volan mi se trese

- na reglazi trapa, ne moze da se podesi nagib. van je fabrickih podesavanja tj, L/D -1'34''/-1'55'' , a fabricki je -0'40'' +0'30''

 

Sta da se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle me neko pita zasto, ako repariram delove trapa, insistiram da to budu delovi sa mog auta...

Nek ne mora i nista da znaci :) , ali znam kako je vozeno i odrzavano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima logike naravno.

Ali oni koji repariraju bi trebali da premere svaki deo koji repariraju....

A isto tako moze i tvoja viljuska da bude kriva.....

Isto tako nova moze da bude kriva, pogotovo ako je neka kineska koja nema kontrolu kvaliteta...a pretezno kineski delovi se kod nas valjaju.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod viljuski, u petak sam ih menjao.

Isao kod Tejovica na medak, odneo svoje, uzeo druge, doplatio, majstor mi je montirao, zamenjeni i stabilizatori.

Viljuske su 2800 za stila 1.6 3vr po komadu

Prezadovoljan sam. Sledi reglaza trapa, pa cu videti gde cu.

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja, i to si u pravu, sve je moguce... Samo da nisam tako siguran, ne bih toliko ni insistirao na svojim delovima. Moja voznja ne poznaje rupe :) , cak i neravnine na putu zaobilazim... To pokazuje i koliko sam smesno novca dao na trap za jace od 8 godina na ovom autu. A sve utegnuto nema da susne, zadnje sto se secam da je u poslednjih 2-3 godine radjeno su stabilizatori, Ruville, ceh 18 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod sebe prosle nedelje stavio ipak nove Ruville viljuske.Pa cemo da vidimo kako ce se ponasati.Uzeo sam Ruville jer ti Ivane imas dobro iskustvo sa ostalim delovima tog brenda,sad cemo videti kakve su i viljuske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ako se na mene odnosilo pitanje cena je 6500 Wag internacional

Edited by Ivan
Sredjeni off postovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si kupovao delove i cije, moguce da je nesto krivo od delova.

Kod Tejovica na Medaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ustanovis da je do nekog dela, oteras mu auto pa nek skida sam i stavlja druge delove....

Treba ga nazvati i reci kakav problem ti se javio posle ugradnje, ali naravno prvo proveriti da li je sve dobro ugradjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On zna da postoji problem, zato sto je uradio reglazu trapa i ne moze da postigne fabricke vrednosti jer se kod Stila ne steluje nagib. Predlozio je slicovanje amortizera koje kosta za oba 4000. Mislim da me je nagovorio da menjam i krajnice spone jer su mi se trosile gume iznutra, a sada nije samo to nego i krivi amortizeri. Volan se trese na 100, ne nesto puno, ali znam sigurno da tako nije bilo pre. Promenio sam prednje gume i stavio nove. Mozda je zbog toga, mada sam to isto uradio na drugom autu sa istim gumama i kod tog auta nema problema.

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drustvo

Nasao sam u oglasima rame za fiat bravo--stilo.Rame je drugacije nego originalno za stilo.Na ovom ramenu skida se kugla,dok se  to fabrickom ne moze.Da li je neko imao iskustva sa ovim??

 

rame001.jpg

https://www.kupujemprodajem.com/Rame-novi-fiat-bravo-novi-fiat-stilo-29094845-oglas.htm

Edited by neshaoct
spojeno & dodat printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba da te uopšte zanimaju takve stvari.

Klik ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44835-reparirana-ramena-ili-nova/page-5

 

Nazoveš ih. Kažeš koje rame ti treba i koje je godište Stilo. Pošalju ti ga.

Kada skineš svoje, pošalješ im nazad to svoje i dobiješ nazad 1.000 dinara. Na kraju je jeftinije nego ovo što si okačio, plus kvalitetnije, plus ne razbijaš glavu sa bilo kakvim kombinacijama ''šta ako ovo ili ono''. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimam iz Indjiju od coveka reparirana za Stilo 1500din viljuska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ne bi napisao ovde pa da svi odma vide, a ne sad svako mora prvo da tebi salje poruku, dovoljno si dugo ovde da znas da je to dozvoljeno i da se nece protumaciti kao reklama.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tejovic.

Zavisi gde pazaris, ali racunaj oko 2800 din i ostavljas svoju staru viljusku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...