Jump to content
FAS Goran
miki_ns

Fiat Stilo JTD - zamena viljuške

Recommended Posts

Sa cistom guscijom mascu :harhar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je na svakom stilu ista viljuska, neko kaze da, neko kaze da postoji 14 i 16, sta oznacava taj broj da li ga ima negde na viljusci. Da li kod Tejovica mora da se odnese stara i doplati za novu, koja je sada cena te kod njega, i da li moze kontakt te radnje kod plavog mosta sto imaju njegove viljuske. Inace pocela da mi lupa desna kugla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju dve vrste viljusaka  za rupu promera 12mm to je starija do 2005 g.  ako se ne varam i od 14mm posle 2005 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari, a da li je to ovaj broj 12 ili 14 sto pise na ovoj viljusci na delu od silena ka kugli? na njoj pise 12.

Evo slike viljuske za stila,odlicna je. Uzeta kod Tejovica na medaku.
 

cxcb24504.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala. samo jos pitanje jel isti broj ovaj kao sto je Simke ostavio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tejovica cena viljuske za Stila je 2800 din. Nije mi pominjao da ima razlike u ceni ako mu se donese stara viljuska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja

Taj je broj.

Koliko se ja secam, cena je bila 2800 ako mu das svoju villjusku.

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 cena 2800
Nije mi trazio "depozit" 1000 din.
Kad zamenis posalji staru ja placam postarinu-tako je rekao preko tel

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimao za kolegu Jankovica,morao sam da dam 1000 dok ne donesem staru viljusku. Bar je tako bilo,mozda je sad nesto drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omanuo sam za 100 din gore dole. Za alfu 156 je trazio "depozit" od 1000 din to je sigurno. Moja dva ortaka su menjala pre nesto manje od mesec dana. Mozda ima dosta viljuski od stila pa iz tog razloga nije trazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce,moguce,mozda je tada kada sam ja uzimao tako bilo,pa se u medjuvremenu nakupilo viljuski pa sada ne trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nisu je reparacija 3200 po viljusci tako da dodje mu na isto.Najeo se taj pa poceo da se kurci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimao za kolegu Jankovica,morao sam da dam 1000 dok ne donesem staru viljusku. Bar je tako bilo,mozda je sad nesto drugacije.

 

 

Sale, mozda si mu delovao sumnjvo, pa ajde da se obezbedi.

 

Salu na stranu, kada sam razgovarao sa njim, pitao ga za cenu rece 2800 din, niti je pominjao depozit, niti je pominjao vracanje stare viljuske, pitao me samo odakle sam da bi mi rekao da se mogu njegove viljuske uzeti i u BG, na Medaku (gde sam inace svaki dan).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da,na Medaku je,blizu mene.

Ko zna,mozda sam mu delovao sumnjivo,ali situacija je takva bila. Ali kada bude zatrebalo,pu,pu,idem kod njega da uzmem viljuske i za svog stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deki87- ko u nisu radi viljuske?
Je'l neko ima iskustva sa tim viljuskama odn. kako su se pokazale ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek u komrenu radi odlicno kome treba broj neka se javi na pp.Cena je 3200din ako odneses i uzmes repariranu a 3600 ako oni demontiraju i montiraju to je za stilo za ostala vozila ne znam,za zadnji trap je 50e po strani sve njihovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo da javim, viljuska uzeta na medaku, cena je 2800 i moja stara, ova Tejoviceva izgleda kao nova cak veci silen takozvani pasteta na oko deluje dosta punije nego na novim viljuskama, nadam se da ce potrajati, postoje 12 i 14 viljuske razlikuju se po tome sto na 12 viljusci kroz onaj silen blizi kugli prolazi sraf sa glavom 19 a na 14-ici prolazi sraf sa glavom 21, i obicno ovu drugu nose auti od 2004 godine.

 

Zamena je dosta prosta, pola sata mi trebalo da je skinem i pola sata da je montiram i to sve ispred zgrade sa skidanjem podkrila i desnog suspleha sto nije bas ni obavezno ali tom srafu 21 na silenu blizem kugli je lakse prici kada nema sus pleha i manje se oderu ruke, pa je podkrilo skinuto da bi se prislo srafu od suspleha.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na autu su reparirane kod Tejovica, po servisnoj knjizici presle su 45.000 km i sada su zrele za zamenu, na desnoj je otisao veliki silen blok (pasteta ili kako god da se zove) a na levoj kugla. Tako da su obe za zamenu, a to cemo da odradimo ovih dana.

 

Kuvalja, jesi li mu ostavljao kakav depozit dok ne doneses stare viljuske ili je bilo na obraz i casnu pionirsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...