Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - kočnice

Recommended Posts

Kaže ima dovoljno tečnosti.


Sve suvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam tek zbunjen!!!

Rešim danas da za svaki slučaj ponovo pogledam da li negde ima curenja, sve suvo. Nivo ulja isti. Nema ništa ispod auta. Probam kočnicu, sve OK. Koči kako treba.

Isteram auto na put da ga probam - koči  kako je i ranije kočio. Doteram ga do brzine od 80-100 km/h i naglo kočnicu - auto staje ko besan, probam nekoliko puta - ista stvar. Koči sasvim normalno. Malopre sam išao do grada, prešao sve u svemu nekih cirka 40 km, i sve normalno. Ništa mi nije jasno.

E da, u jednom trenutku mi je na parkingu samo malo propala pedala ali baš malo i posle toga sve normalno.

Edited by dakpet

Share this post


Link to post
Share on other sites

To svakako, ionako ga nisam vozio nekoliko dana od kad se to desilo, pa neki dan gore-dole ništa ne znači.

U svakom slučaju bolje da ga pogleda neko stručniji od mene. Bezbednost uvek na prvom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan su mi otkazale kočnice, naime prilikom kočenja propala mi je pedala skoro do kraja i tek tu je počeo da koči. Probao sam da nadrukam kočnicu ali se isto dešava, hvata pri dnu. Zna li neko šta je u pitanju? Da li je otišao glavni kočioni ili nešto drugo?

Meni je na prethodnom autu sajla rucne kocnice zaglavila i rucica je imala lufta kao za jedan zub. Ja tome nisam pridavao znacaja ali ocigledno su se kocnice pozadi vise grejale pa mi se desilo da mi tako otkaze dva puta iznenada kocnica(jednom na putu,srecom bilo je na ravnom i drugi put u Maksima Gorkog pa je morao ivicnjak da radi) a u medjuvremenu je normalno funkcionisala. Kada sam promenio sajlu vise se nije desilo da propadne kocnica. Neka ti majstor proveri kako su montirani diskovi i plocice a procitaj i ovo 

http://vesti.mojauto.rs/Saveti/435336/Oprez-Stara-kociona-tecnost-moze-prouzrokovati-otkazivanje-kocnica

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milos 84 tebi je možda proključala kočiona tečnost ili si pregrejao kočnice.

Dakpet da ti nije propala kočnica odmah kako su promenjene pločice i diskovi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi...

Malopre u gradu dok sam sedeo u kolima i cekao drustvo nagazim kocnicu i primetim da se cuje neki zvuk kao da papucica struze o nesto... U voznji se verovatno i ne cuje od rada motora. Normalno koci (za sada), nista ne javlja na bordu, ne znam sta to moze biti?

 

Pretrazivao sam forum i naisao na identican problem, samo je u pitanju bio Punto 2, ali na zalost nema odgovora na to pitanje
http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36347-punto-mk2-lupanje-%C5%A1kripanje-%C4%8De%C5%A1anje-u-zadnjem-delu/page-6#entry880842

 

Da li se jos nekome desavalo nesto slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gde si to uzeo i koliko te je izaslo para?

 

Delovi i ruke kod Nese na Altini nesto ispod 20k dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je skroz ok cena,delovi + ruke,skroz ok.

Jednom prilikom sam bio kod Nese sa mojim majstorom,isli smo da uzmemo nesto od njega. Ako je to taj.mladji decko,ima garazu lepo sredjenu,onako ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Kod Nese odrzavam auto vec skoro 3 godine, prezadovoljan sam, em je odlican majstor em je lafcina, ali zato imamo odgovarajucu temu, pisao sam tamo detaljno da ne off-ujemo ovde vise:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

Posto je ovo deo o tehnickim pitanjima, oko iskustava sa diskovima i plocicama, cenama, prodajnim mestima - ovde:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44994-koje-ko%C4%8Dione-plo%C4%8Dice-diskove/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milos 84 tebi je možda proključala kočiona tečnost ili si pregrejao kočnice.

Dakpet da ti nije propala kočnica odmah kako su promenjene pločice i diskovi ?

Nije, prešao sam skoro 2000km od menjanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,imam jedno pitanjce.Kocnice i diskove sam menjao prosle godine.Tj diskove i zadnje plocice prosle a prednje plicice pre dve godine.E sad je problem sto u zsdnjih par dana kad kocim pocinje pedala da mi trese,kao da proklizava i to pri malim brzinama ali ne svaki put vec ponekad.Pri vecom brzinama nemam taj problem.Ulje u bocici je do maksimuma.Sta mislite da moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lici kao da su krivi diskovi pa trese kad lagano pritiskas kocnicu,

al moze svasta nesto da bude nemoj me drzati za rec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trese auto pri kocenju,vec pedala.A koliko ja znam kad su diskovi krivi trese se auto a i volan.Ja toga nemam.Citao sam malo postove unazad i video da tako radi abs kocenje tj da kad abs radi trese se pedala kocnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bas htedoh da te pitam da ti se mozda ne pali stalno abs? Moj drug je na kliu imao taj problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se desilo jos jednom prosle zime po snegu sam kocio naglo i isto je treslo.Nego ja jos imam zimske gume po ovoj vrucini.Ovde u Pjacenci svaki dan oko 30 stepeni.Sutra imam zakazano kod vulkanizera.A bre na kraju abs mozda obavlja svoju funkciju o zbog toga trese pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto za one kojima se desi ovaj problem , da znaju o cemu se radi. Nije mi vracala papucica kocnice do kraja, pa je auto sam kocio. Za sada sam to resio podmazivanjem tog cepa papucice kocnice , u kabini. Videcemo dokle ce to da traje. Odgovor sam nasao na hr forumu...

 

http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=11554.0

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procita temu do kraja a nema resenja.I meni se desilo pre dva dana zamenio sam prednje diskove i sada mi propada kocnica i nisko hvata,ponasa se kao da ima vazduha u sistemu hvata na druk dobro,nije mi jasno odakle je dospeo vazduh,dva puta sam ispustao vazduh iz sva cetri tocka i nista isto propada,ne vlazi nigde,ima dovoljno tecnosti.Radi se o Stilu JTD 2002god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam dobre polovne diskove,a zaenio sam ih sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da bude glavni kočioni cilindar. Propuštaju gumice. A da li je propadala pre zamene diskova? A dobri polovni diskovi, po meni ne postoje. Da su bili dobri, ne bi bili skinuti sa kola (jedino ako nisu skinuti sa nekog slupanog).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre zamene diskova su bile odlicne kocnice,nije propadala,skoro sam radio i tehnicki i bile odlicne kocnice,diskovi su skinuti sa havarisanog auta,skoro su kao novi,nebi trebalo da imaju veze diskovi sa propadanjem kocnice.Kako i glavni kocioni cilindar da ode tog momenta kada su zamenjeni diskovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...