Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - kočnice

Recommended Posts

To vibriranje papučice jeste abs, ali ni on ne bi trebao odmah da se aktivika nego tek kada baš legneš na kočnicu, a za ovaj udarac prvi put čujem i smatram da ne bi trebalo da budu vezani

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskovi na stilu 1.8 su identicni kao oni na 1.6 ili kao na 1.9? Na netu sam pronasao razlicite informacije :help: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti su na 1.8 i 1.9jtd isti tj 284mm/22mm, dok 1.6 nosi 257mm/22mm, kod 1.9mjet-a i abarta 2.4 su 281mm/26mm, zadnji isti kod svih 251mm/10mm :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nine,

da li si mislio za stila 1.9 mjt 16v ili 8v za te dimenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, mala dopuna, Stilo 1.6 karavan nosi iste diskove kao Stilo JTD

Ispustio sam to :)

 

Nine,

da li si mislio za stila 1.9 mjt 16v ili 8v za te dimenzije.

U pitanju su modeli sa 140 i 150 konja modeli sa 120 konja nebitno dal je karavan, kupe ili limuzina nose iste diskove ko jtd od 115 konja...

Takodje i bravo 2 nosi diskove ko abarth stilo, i to dizel modeli sa 150,163 i 165 i benzinci t-jet sa 140 i 150 konja, dok slabiji modeli i dizeli i benzinci nose diskove ko stilo 115 konja

Po ovome pojacane kocnice imaju modeli od 140 konja pa navise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi bre, uplaši me. Mislio sam da sam uzeo za mog mjt 1.9 od 120 ks diskove koji nisu odgovarajući. Ipak je znači sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa mojim prednjim plocicama,kad ga malo ostrije vozim pa cesto kocim i ubrzavam kad stanem oseca se miris paljevine iz prednjih plocica jednom su se i pusile,e sad da li je to normalno za extremnu voznju ili su ipak stavljene plocice loseg kvaliteta a relativno su nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je. Inače, sa takvom vožnom neće dugo potrajati i počeće da škripe jer će se spaliti (mada, verovatnije je da si to već uradio). 

Za takvu vožnju se kupuju drugačije pločice. Skuplje su, izdržljivije i obično škripe dok se ne zagreju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam ih ja ni menjao skoro sam ga kupio a rekao mi je covek da je skoro menjao ali skripale su i na pocetku,hoce li oslabiti kocenje ako su se vec zapalile jer su se jednom i pusile mislio sam da polivam vodom da gasim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...mislio sam da polivam vodom da gasim :D

 

Taman da pokriviš i diskove usput. :D

One slabije koče čim se toliko zagreju, čudi me da nisi osetio na papučici (kad su bile već zagrejane da su se pušile)...one ne mogu da podnesu više uzastopnih jakih kočenja (npr. sa 150 na 0 i sl.).

Baci pogled na:

http://www.autoportal.hr/index.php/zanimljivostic/2658

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bilo je i vise pred krivinu sa 170 na 80 i sledecih par krivina je sve slabije kocio i kad sam sta ono samo sto ne plane,salim se sa vodom znam da bih iskrivio diskove

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sa 170 na 80 i sledecih par krivina je sve slabije kocio...

 

Nisu kočnice koje imaš za takav stil vožnje...kao što si i video. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa video sam i ja maximum dva malo ozbiljnija kocenja u kratkom intervalu vremena i ne smes vise da verujes kocnicama dok se ne ohlade :pc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem škripanja kočnica pri lakšem kočenju..čim naglo kočim ne škripe..

Nedavno sam stavio nove disk pločice i naprijed i pozadi..diskove nisam mijenjao, nisam imao keša više..ali nisu skroz stradali, neka srednja žalost...

Škripa je pravo glasna, pa sad ne znam šta bi moglo biti..odjednom počelo...šta vi velite??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da isprskas diskove nekim sprejom Wurt, zaškripi i meni po neki put nista strasno, vazno da ti pločice nisu istrosene, mozda su ti diskovi malo oštećeni imaju risove...

cxcb36080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sprej je za ciscenje masnoce sa diska i nece pomoci za skripanje, ili su takve plocice ili si ih odma spalio.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom drugu je resio problem pistanja, povremeno ih isprska skine prljavstinu i masnocu i to je to, zato sam i napisao probaj sa sprejom...ali kao što je kolega iz prethodnog posta rekao moguće je da si ih spalio ili su loseg kvaliteta.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema sanse da sam ih spalio,inace lagano vozim..
Jel moguce da je upalo nesto pa skripi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema gde da upadne, mali su razmaci izmedju diskova i plocica. Verovatno ce kad legnu lepo plocice da nestane i zvuk, malo se strpi, kazes da si nedavno tek stavio nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam tek nedavno,mozda prije neka 2 mjeseca..a tek prije par dana pocelo skripat..
Istina diskovi su potroseni..kaze majstor da mogu jos ali nisu ni blizu kao novi jbg..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...