Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posteno meni je se Syntium 3000av bolje pokazao os Selenie Gold koja je bila u kolima kada samih kupio,pa sam ja jos jednom  nju sipao i u sred leta na 6500km su poceli da se cuju ventili na prvom paljenju.Posle toga sam uzeo Seleniu 20k koj i reba da ide u ovaj motor i isti slucaj.E onda uzmem Syntium i toga nije bili na 9000km.Tako da kos mene vise Selenija nece ici a pritom je Syntium i jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktirao sam Slodes kako bih dobio informaciju o distributerima u NS koji koriste Slodes kao dobavljaca.
Dobio sam odgovor da mogu naci Synthium u TopStop Auto, i da je trenutno akcija, kuspis 4L dobijes 1L gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/9/2016 at 1:21 PM, stefaan said:

Ja nasuo Nisotec 5w40, vidjećemo kako se ponaša. Po zvuku mekše i ljepše radi nego staro ulje, što je i normalno, ostalo sve kao i sa bilo kojim drugim uljem. U pitanju 2.4JTD 10v

Cijena mu je takva da sigurno neću više od 8-9000 sa njim.

 

Evo da se i ja javim, prešao sam već nešto više od 8000km, dosta toga po autoputevima EU, ulje se super pokazalo i na temperaturi -30, po radu motora i potrošnji ulja bez obzira na jaču vožnju autoputem.

Ne znam zašto smo i dalje skeptični prema domaćim uljima, ako je uvozno ne znači odmah da je i bolje. Ja zadovoljan kao i sa Optimom što sam bio i dok su cijene OK nastavljam da sipam Nisotec.

 

Od mene preporuka za Nisotec.

Edited by stefaan

Share this post


Link to post
Share on other sites

za god dana pređem 4000-5000km, dao Bog pa i ove godine planiram krajem jula more do Grčke. Razmišljam se da odradim mali servis pre mora plus sva ostala provera i sve moguće zamene. Da li menjati ulje na tako malu kilometražu ili na recimo 10000 km ne gledajući vreme? U punta 1.2 16V fabrika preporučuje 20k, da li sipati Syntium 3000 AV ili 20K?

Buni me viskozitet kod Syntium je 5w40 a 20K 10w40.....svaki savet je dobrodošao 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Syntium ima odgovarajući viskozitet i gradaciju za sve motore. mislim da je za 1.2,16V, oznaka 1000.

Послато са HUAWEI P7-L10

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up: +1, oznaka je 1000 za gradaciju 10W-40 tj. taj Syntium 1000 je zamena za Seleniu 20K.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petronas (Selenia) - "Slodes", uvek sam uzimao tamo (ovlasceni + 10% jeftinije nego po maloprodaji po BG).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Axic said:

Za Shell je generalni distributer http://www.eoltts.rs/ kod njih sam ja uzimao ulje. Za kupljeno ulje kod njih mali servis je besplatan.

 

Jel oni drzi i filtere ili to moram sve posebno ? Ako je besplatan mali, to je super stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju u prodaji nista osim ulja, filter sam prethodno kupio i oni su zamenili. Inace da te ne zbuni, na sajtu im je lose tj. pogresno upisana adresa, vidim da jos uvek nisu zamenili.
Na slici sam ti obelezio gde se nalaze, mada ako si prolazio tim putem znas gde je 100%, tu je na samoj krivini usluzna perionica, autolimar i baza Zandarmerije preko puta.

Untitled.thumb.jpg.e468cfcba89b7cece0c51a7787c93b21.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svi se sećaju i pamte to mesto po polovnim gumama :lol: nema toga više ali to je to, vidim da ti je poznato. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pamtim po Interspeedu :D

Bilo finih poluprojekata i projekata ispred tada.

Gume došle kasnije, od  10eura komad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orbico je bio za Srbiju kad sam ja kupovao u septembru i tada su svi ovlascenji servisi prodavali njihova ulja. Zanimljivo je to kad sam otiso u ovlasceni servis i trazio Shell ultra 5W40, magacioner mi iznosi Shell HX7 10W40 i kaze to ti je to, promenili su ambalazu :-). Kupio sam HX7 koji je kostao 700-800 dinara, a inace je njegova cena na svim Selovim pumpama 12 evra (Grcka, Madjarske, Ceska).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji ultra 10w40, hx7 5w40 i hx7 10w40, znaci da ti je uvalio ili iz ne znanja ili da bi ti prodao i naravno to je najjeftinije, i ja kad sam zadnji put proveravao bio je Orbico.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko iskustva sa Selenia K Pure energy 5w40 MultiAir Acea C3 full sintetika, Fiat Grande Punto 1.2 51 kw, sredina 2015-te, presao 25 hiljada, po servisnom uputstvu treba da se sipa to ulje i zaista su mi ga sipali u ovlascenom servisu na malom servisu, licno prisustvovao i gledao.

Za predjenih 10 hiljada potrosio je mozda do 0.3 litre malo ostrije voznje, kazu da je to normalno, auto je novo u garanciji. Lijepo i mirno radi, nemam zamjerki, ali kao sto kazete svaki cigo svoga konja hvali, pa tako i Fiat u kooperaciji sa Selenia uljima..Zato me zanimaju iskustva da li je mozda neko ulje bolje za ovaj auto ?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Kuvalja said:

Postoji ultra 10w40, hx7 5w40 i hx7 10w40, znaci da ti je uvalio ili iz ne znanja ili da bi ti prodao i naravno to je najjeftinije, i ja kad sam zadnji put proveravao bio je Orbico.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Shell ultra 5W40, ultra 5W30, hx7 5w40, hx7 10W40... Ja sam trazio 5W40 ultra jer sam hteo da promenim hx7 10W40 koji je bio u motoru i koji sam kupio na Selovoj pumpi u Grckoj. Nije on hteo da mi uvali, vec jednostavno nije znao da postoji Shell ultra 5W40. Nije mi se ni cena svidela, jer je svuda 12 evra litar, pa se postavlja pitanje koliko su kvalitetna ulja u Srbiji.

Edited by Darko Kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greska za ultra sam i hteo da napisem 5w40, nekako se omaklo pa napisao 10.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...