Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

a za 14'' jel ima i w310 i w442?

Samo W442. 

 

 

sto se tice hankooka, koja je razlika izmedju w442  i  i-cept (ili w310) ?

vidim u dimenziji 15" su uglavnom w442 a vece ima i jednih i drugih.

w442 izgleda vise kao zimska, a ova druga mi lici na univerzalnu a zove se winter i-cept... u cemu je fora ?

Ultra High Performance Winter - Hankook Winter i cept evo W310

Premium Touring Winter- Hankook Winter i cept RS W442

 

Ako gledas dimenzija 195/65 R15, W442 ima samo brzinski index T, a W310 indeks H.

 

W442 uporedi sa Sava S3+ dok W310 sa Sava eskimo HP.

 

Ja imam na GP Hankook W442 i guma je odlicna, za Stilo bi stavio W310.

 

S3+ je mnogo meksa u odnosu na W442. Znaci potencijalno sklona vecem habanju nego W442. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeeeee koje vreme napolju nemam nameru da stavljam zimske gume do 1 decembra sigurno dok ne dodje bar do 5 stepeni temperatura...ja prelazim dnevno smesno oko 20 do 30km ali ima da drndam ove letnje gume dokle god mogu :)

Wintere blejite jos malo u podrumu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si deljao neke bankarke na tih 30°c pa i da razumem sto se hvalis :p

Koliko vidim ovde na forumu radije gume.

Na bankarke i ostale moramo mi da brinemo.

Zimske tek posle 10. decembra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka još malo uživancije na letnjem setu. Do kraja nedelje nema šanse da grune neki sneg ili poledica, a za onu tamo ćemo da vidimo.

 

Ko nema drugi komplet set točkova da se ne zeza, bolje da redovnije prati prognozu. Ja imam 2 seta i za sat vremena mogu da zamenim uz muzikicu i pivce. Zimski set sam pregledao, izbalansirao prednje, ispravio jednu felnu i spakovao nazad u garažu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidžo, nemoj pivce je za slabiće.

Imam lekovitu rakiju i uz nju sve lepo i toplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno pivce u toploj garaži, ništa bolje.

 

Može i radža, ali tu sam jako izbirljiv, samo vrhunske proizvode mogu da progutam. U principu sam po difoltu pivopija i tu sam malo tolerantniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam lekovitu rakiju

Kad menjamo te kotace :) ?

Inace, gledam dugorocnu prognozu (koliko im je za verovati...), naredne 2 nedelje temperature od 17-20 C, nikako za zimske gume.

Dalje, cak do polovine decembra najavljuju da ni jutranje temperature nece ici u minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da obnovim zimsku obucu  I da promenim   Wintere o kojima ima dosta toga napisano :)

Ja sam zadovoljan I sa njima.

Ajde I  da probam nesto "kvalitetnije"

Interesuje me iskustvo sa Dunlop Winter Sport 4d

Po ADAC-u je medju boljima, mada mi nije jasno da u testu nema  goodyear-a ili su ovo samo novije gume.

Clipboard01.jpg

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje ce da stoje kuci pa ako u medjuvremenu nadjem i neke povoljne 17" alu montiracu ih na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bglion

Sa njima sigurno nemaš greške

Ja imam napred 3D. Nisam još stigao da ih istestiram po snegu, ali sam probao oštrija kočenja po kiši i to na pešačkom prelazu - više nego zadovoljan.

Neki ljudi u čiji sud verujem imaju 4D na kolima i dobrano ih nahvališe prošle zime (voženo van Srbije, po lošim uslovima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala totti.

 

500 din je razlika ovih I Michelin 4 a nemci ih hvale (DUNLOP) a ja im neizmerno verujem (iako znam da znaju i da slazu itekako :)  )

Share this post


Link to post
Share on other sites

bglion, kada je rađen test, Goodyear nije hteo da se učipi, zato ih i nema. Verovatno nije hteo ni michelin ali su im trebali za referencu odnosno da su sve nemačke gume premijum klase bolje od mišelina a, dotični francuz je u istom košu kao i koreanci.

Elem pisao sam da sam pazario hankook w310 i da za sada nemam ,,zamjerke''.

Ništa se neće desiti ni najosetljivijoj zimskoj gumi na ovim temperaturama sem ako se ne divlja po autoputu ili određuje maksimalno moguća brzina prolaska kroz neku krivinu.

Dakako nikada ne bih ni vozio zimsku gumu bže od 120-130 sa bilo kojim indeksom brzine.

Edited by Kosta Smosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tko je insajder ?

 

Zimske gume na višim temperaturama.

 

Sat_zimske_gume_1.jpg Sat_zimske_gume_2.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam 5-6 godina zimske Goodyear UG7+. Kada god sam ih montirao osećao sam razliku odnosno da više proklizavaju nego letnje. Možda sam zbog toga ,,navatao'' straha. Ili Goodyear i nije neka guma :turned:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...