Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ma to znam. Ali ja sam mislio da je kad je spoljna temp ispod ili iznad 7, zimska-letnja, a ne asfalta :)

Zapeo si sa taj broj 7 i to ti je... :laughing:

Dodji ti prodam gume za ispod 7.... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa Lassa gumama. Turske su a video sam ih na par automobila zadnjih dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam ih ja.

 

Dva komada napred (pozadi sam imao Verdestein, koje su bile extra) na Omegi, zadnja vuca, drzale su se odlicno po onoj zimi i snegu i ogromnim minusima, 2011-2012 godine, nisu klizale, drzale su put i auto na istom.

 

Meni su licno bile dobre.

 

Vidim sada da se reklamiraju u prodaji u Kemoimpex-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina i zabluda o letnjim gumama na niskim temperaturama. Sava Eskimo S3 u svom sastavu ima siliku koja omogućava gumi da na niskim temperaturama sačuva elastičnost / koja dalje obezbeđuje dobra i konstantna svojstva.

Očigledno zabluda jer letnja guma pruža daleko bolja kočenja u svim uslovima osim naravno na snegu. Kako pada temperatura tako se povećava razlika u korist letnje gume i najveća je na minus 7 stepeni. Čak je letnja bolja na kočenju po mokrom na temperaturi od 2 C. Sava Intensa ne spada u vrh kvalitetnih guma a sigurno neka od top brendova sa daleko kvalitetnijim materijalima kao i dezenom pruža još bolja svojstva.

 

Ja lično vozim na letnjim i po minusu , i po vlažnom i uvek ću u takvim uslovima davati prednost letnjoj gumi. Svi znate da pomno pratim prognozu i čim najave sneg krokodilka radi i vraćam zimski set na oba auta.

 

 

Avto_Magazin_Sava_Eskimo_vs_Sava_Intensa Avto_Magazin_Sava_Eskimo_vs_Sava_Intensa Avto_Magazin_Sava_Eskimo_vs_Sava_Intensa 

 

 

tabela_novih_9mm_i_istrosenih_7_5_i_4mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa Lassa gumama. Turske su a video sam ih na par automobila zadnjih dana?

ja koristim na sluzbenom kombiju i kamionu ali teretne. Prijatno sam iznenadjen za tu gumu, nisu mi nesto preterano bucne a prosle god na tresibabi gramadi bez problema su gazile sneg i dosta se igrao i extra drzale, nisu mrdnule. Jeste turska guma a,Mislim da su bese Bridgestone tehnologija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wintera 205 55/16 je bucnija i to osetno od Bravuris3 225-45/17

 

Ja ih vozim vec desetak dana, doduse 195/65 i ne primecujem razliku....Mislio sam da ce biti dosta bucnije od letnjih (imam 2 dunlop i 2 kumho).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa se ponovila sa 2 nove wintere. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i link iz Metroa, možda nekog zanima. Mislim da nije skupo.
Fotografija_0002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogisa, jesu li to cene sa montazom i balansiranjem ili je to samo cena gume po komadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se Lassa guma tice, deluju mi kao dobra kupovina, doduse nisam ih vozio ali zasad nisam naisao ni na kog ko jeste a da se pozalio na njih. Lassa je vlasnistvo Bridgestone-a kao Tigar Michelina i proizvode se u istoj Turskoj fabrici u kojoj se proizvode Bridgestone. Imaju identicnu saru i sastav kao stariji model Bridgestone Blizzak (ne mogu da se setim koja tacno oznaka Blizzaka).

Ja sam ih zamalo kupio ali mi uletele Dunlop Wintersport po boljoj ceni pa sam uzeo njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih imao na lanciu i nisam bio zadovoljan,po meni sava i winter1 su bolje od nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u odnosu na savu a pogotovo na nas winter1 je dosta tvrda i losije gazi sneg u odnosu na njih ne kazem da bas ne valja ali za mene sava najbolje gazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudima je tigar nekako nametnut, svuda ga ima, za nijansu jeftinija od drugih, ali zato svaka manja vulkanizerska radnja drzi iskljucivo tigar, u tempu - tigar, metro - tigar, u rodi - tigar. logicno je da ce se prodavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao i ranije ali svaka pohfala za Hankook. Ja duri razmisljam da prodam moje Wintere koi doibio sa auto i uzmem 4 nove Hankook W310...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo Nokian wr a3 ono sto sam citao je da su odlicne gume videcemo kad padne sneg, ali su mi svakako tise u odnosu na predhodne miselin koje sam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A porede nizu i premium klasu. Uzas.

A ko je poredio koju klasu,hoces da kazes da je LASA premium klasa u odnos na SAVU?Ja nigde nisam potencirao winter1 to si ti reko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...