Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Dobio sam od dva vulkanizera sa jednog drugog foruma odgovor da je 100% uticaj spoljasnje mehanicke sile i da cu je dzabe reklamirati da od michelina ne bih dobio novu gumu pa i da je fabricka greska, takav odnos imaju prema klijentima. Pukotina je dubine milimetar dva najvise guma ne ispusta, kazu mi da vozim bez brige jer je to estetski deo gume i da nema bojazni od bilo cega.

 

Ja sam ne mogu da kazem 100% ali 90% sam siguran da nisam kriv. Ono zbog cega sam besan je prvo sto je guma stara tj na kolima nepuna tri meseca i sto sam ih kupio u nameri da budem miran naredni period i sto treba 22.07 da idem na odmor. Znam kakav sam mogu da mi pricaju sta hoce da ne moze nista da bude ja nisam miram kad znam da na novoj gumi imam pukotinu kupicu drugu gumu 100%. Reklamiracu gumu zbog sebe cisto da budem miran da ne bude da nisam pokusao iako sam vec unapred dobio odgovor da 100% ima da me odje.u, u tom slucaju ja i michelin ima da zavrsimo svaku pricu i nikad vise nece biti na mojim kolima tj necu je kupovati dok sam ziv iz principa. Ovo mi je treci auto kojem kupujem samo michelin cak sam puntu uzeo dva seta zimski i letnji.

 

Nisam pametan sta da kazem ja sam ubedjen da je smesa gume loseg kvaliteta i da je pukla sam od sebe. prao sam kola pre 5 dana i uvek tad glancam gume i felne ovo nije bilo na gumi zadnjih dana vozim kola samo do posla i nazad gde nema rupa ivicnjaka ... bukvalno po dobrom putu, sto je pukla nova guma vise nisam pametan mogu samo da nagadjam i da se isprsim ponovo za nov pneumatik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sharance, po svoj  logici pre će zbog lošeg kvaliteta / smeše da prsne prednja koja je izložena daleko većim opterećenjima / silama i temperaturi nego li zadnje. Mislim da nije greška do Michelin-a tako da ne trebaš da se lišavaš daljeg korišćenja.

Verovatno bi negde na trulom zapadu izašli u susret i zamenili ti gumu , ali ovde je varijanta ko koga znaš već šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Endbringer, stavi fabričku dimenziju za 17, ne znam koja je za kruza i koliko je težak. Podržavam što uzimaš Semperit.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode, semperit 215 ili 225/50r17,koji izabrati kao najbolju? Letnja guma, naravno..

 

 

215/50 R 17 je fabrička opcija  za Chevrolet Cruze. Mala je razlika u ceni i čak za nijansu jeftinija 225 u odnosu na 215.

 http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-program/02735/Semperit/   

http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-program/09891/Semperit/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sharance, po svoj  logici pre će zbog lošeg kvaliteta / smeše da prsne prednja koja je izložena daleko većim opterećenjima / silama i temperaturi nego li zadnje. Mislim da nije greška do Michelin-a tako da ne trebaš da se lišavaš daljeg korišćenja.

Verovatno bi negde na trulom zapadu izašli u susret i zamenili ti gumu , ali ovde je varijanta ko koga znaš već šta.

 

Juce svratim do jednog vulkanizera koji radi za Vulko da pogleda gumu i ako treba da je vulkanizira, dubina je mala milimetar povrsinski sloj. Kaze covek da ne diram nista i da nije nista strasno, i on kaze da sam zakacio gumu negde, tri vulkanizera koji nemaju veze sa mojom kupovinom gume potvrdjuju da sam je negde zakacio, a ja da me ubijete ne mogu da se setim da sam je negde zakacio, prihvatio sam kao svoju gresku i ne bih dalje da drvim onu stvar.

Vozicu je ovako pa sta bude ako bude pocela da ispusta ili da se siri kupicu drugu, zivot ide dalje :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Narode, semperit 215 ili 225/50r17,koji izabrati kao najbolju? Letnja guma, naravno..

215/50 R 17 je fabrička opcija za Chevrolet Cruze. Mala je razlika u ceni i čak za nijansu jeftinija 225 u odnosu na 215.

http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-program/02735/Semperit/

http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-program/09891/Semperit/

 

 

extra cena...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta od ovoga uzeti?

Goodyear ULTRAGRIP 8

Dunlop winter response 8

Sava eskimo S3

Kleber Kristal HP2
Tigar winter1
Ima li neko iskustva sa ovim gumama, kako se ponašaju u zimskim uslovima? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideš na skijanje?

Ja sam super zadovoljan Winterom, a ona je verovatno najslabija u celom tom spisku, tako da verovatno šta god uzmeš, nećeš pogrešiti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam fantasticno iskustvo sa eskimom s3, izuzetno mekana, a ona je druga po ceni u tvom spisku, tako da ... sto rece nidza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre S3 uzeo Barum Polaris 3 jer je jeftinija a ide bolje,mana kod S3 je sto slabo ima iz Slovenije, sve su iz Turske ili Poljske pa imaju manu da se krive i izkacu bupci.Preporuka nije jaka cena a odlicna guma Bfgoodrich g force winter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Kleber i ja sam prezadovoljan sa njom. Licno bih sa tvog spiska gledao samo Kleber i  Good Year

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta od ovoga uzeti?

Goodyear ULTRAGRIP 8

Dunlop winter response 8

Sava eskimo S3

Kleber Kristal HP2

Tigar winter1

Ima li neko iskustva sa ovim gumama, kako se ponašaju u zimskim uslovima? 

Ne znam zasto si stavio Dunlop winter response a ne npr.  Dunlop winter sport 4D (koja je cak i jeftinija od ove prve a bolja)?

Dunlop winter sport 4D je guma istog sastava kao Goodyear ULTRAGRIP 8 , samo druga sara.

Ostale gume sa spiska su dosta dalje od dunlopa, ali za sneg su sve navedene odlicne.

wintera me je zezala na vlaznom putu (ne po snegu) u krivini znala je da odvuce u stranu i to gotovo redovno.

Presao na dunlop winter sport 4D i potpuno druga dimenzija voznje, bilo suvo bilo vlazno, ali opet naglasavam po snegu su sve dobre "kopaju" ko lude,

nigde me nisu ostavile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom subjektivnom zaključku je wintera isključivo za sneg i ništa drugo. Neverovatno je mekana i bukvalno se topi na preko 10 stepeni. Što se ostelog tiče na Astri fino služe Wintere 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, što kažu u prethodna dva posta :thumbsup:

Svaka će da vrši posao po snegu, ali se razlike vide u drugim uslovima vožnje - po suvom i mokrom. Sava S3 je dosta loša po vlažnom kolovozu...

 

 

Ja bih pre S3 uzeo Barum Polaris 3 jer je jeftinija a ide bolje,mana kod S3 je sto slabo ima iz Slovenije, sve su iz Turske ili Poljske pa imaju manu da se krive i izkacu bupci.Preporuka nije jaka cena a odlicna guma Bfgoodrich g force winter

Odredjeni modeli u odredjenim dimenzijama se proizvode u odredjenim fabrikama. Konkretno, kod Save se npr. S3 kao petnaestice proizvode isključivo u Poljskoj i ne postoje iz nekih drugih fabrika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima. Stavio sam ovaj spisak, jer tih modela ima u prodavnici gde ću kupovati, a imam neku foru preko administrative zabrane na ćaletovu platu. Pa da se na vreme pripremim za zimu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametno. Na vreme, bez guzve, po snizenim cenama, vodi samo racuna da ti ne uvale neke sa zaliha sa bajatim DOT...

A letnje kupujem u decembru-januaru, prilicno povoljnije, tako da ni premium guma tada nije neki bauk sa cenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne obeshrabruj se, morace empirijski da dokazu da si ti kriv, tj oni su krivi dok se ne dokaze suprotno. Da li je Euroguma uvoznik Michelina?

Mada, po slici moguce je da si je negde isekao.

 

 

Euroguma je jedna od mnogo radnji u Tyre+ lancu prodavnica Firme GP group

Dokaze se vrlo lako da li je doslo do ostecenja fizickog tipa, udarac, posekotina itd. ili je fabricka greska na gumi , takodje moze da bude i do loseg montiranja , ali u tom slucaju izlaze klobuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima. Stavio sam ovaj spisak, jer tih modela ima u prodavnici gde ću kupovati, a imam neku foru preko administrative zabrane na ćaletovu platu. Pa da se na vreme pripremim za zimu :D

Ako ti tata sponzor onda cepaj na Continental. Baci koje dimenzije guma hoćeš ili pogledaj ponudu Coning-a http://www.coningdoo.co.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo Continental, morao sam u Beogumi pošto je tamo išlo preko administrativne zabrane. Uzeo sam Goodyear-ove. Evo ovde više detalja :)

 

Pametno. Na vreme, bez guzve, po snizenim cenama, vodi samo racuna da ti ne uvale neke sa zaliha sa bajatim DOT...

A letnje kupujem u decembru-januaru, prilicno povoljnije, tako da ni premium guma tada nije neki bauk sa cenom.

Ma da, prošle zime sam jurio vintere, isto tako preko administrativne zabrane i bila je i prošla zima a nije bilo guma. Sad lepo na vreme da se obezbedim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej da, zaboravio sam da napišem. Gume se 2012. proizvedene, dve 27. a dve 32.(ili 38.) nedelje. Mislim da to nije mnogo loše.
I da vas pitam, možda neko zna. Kako je najbolje da se čuvaju do zime? Uspravno, polegnute, smeju li jedna na drugu( da se ne deformišu)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, što kažu u prethodna dva posta :thumbsup:

Svaka će da vrši posao po snegu, ali se razlike vide u drugim uslovima vožnje - po suvom i mokrom. Sava S3 je dosta loša po vlažnom kolovozu...

 

 

Ja bih pre S3 uzeo Barum Polaris 3 jer je jeftinija a ide bolje,mana kod S3 je sto slabo ima iz Slovenije, sve su iz Turske ili Poljske pa imaju manu da se krive i izkacu bupci.Preporuka nije jaka cena a odlicna guma Bfgoodrich g force winter

Odredjeni modeli u odredjenim dimenzijama se proizvode u odredjenim fabrikama. Konkretno, kod Save se npr. S3 kao petnaestice proizvode isključivo u Poljskoj i ne postoje iz nekih drugih fabrika.

Znam imao sam na Astri G Savu s3 iz Slovenije 16inca, jer se sad od 16 pa navise prave u sloveniji a ostale su Poljska,Turska i  kvalitet nije kao ranije jer se krive i izlaze bupci.Imalo ih je par kolega i reklamirali su i uzeli Bf goodrich ili Barum a one su se pokazale bolje od Save s3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam imao priliku da malo ostrije poteram nove Dunlop BluResponse gume. Ljudi drze puntica na mokrom asfaltu bez greske, na poprilicno velikoj brzini, strah me da kazem jer i panduri citaju :)

Ali recimo da je bio bukvalno pun gas Aleksinac-Bubanj potok, ni u jednom momentu nisam osetio nesigurnost, kod Aleksinca me je uhvatio opasan pljusak i jednostavno gume drze bez greske. Ja sam prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...