Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@petar26 Ja sam prosle godine kupio 4 nove Hankook K425 i prezadovoljan sam. Kod mene je dimenzija 185/60 ali sto se tice guma bas su tihe, po suvom odlicno drze, po kisi fenomenalne, sve u svemu ponovo bih kupio njih bez imalo razmisljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam konkretno ali nikad ne bih kupovao te Eco gume. Po meni isuvise plasticne. Mozda je ta i odlicna, ne kazem za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas namotirao na Bravo letnji set - 17”. Dosta je bilo zime!

A kad je majstor skidao 15” alu felne sa zimskim gumama video je da su mi felne šire sa centralnom rupom (64 mm) od glavčine (58,1 mm).

Pa sam odma kod njih naručio da mi naprave one plastične prstenove-adaptere (cena 1.200 dinara).

Ako nekom treba servis je u Vršačkoj 52, N. Sad, blizu Halogena.

Momci rade optiku, vulkanizerske usluge i sitne popravke na kolima.

Skroman servis, ali vredni momci koji ne preteruju sa cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam te prstenove platio strugaru 500din 4 kom, neka ulica desno iz Cvijiceve. Odneo felnu kod njega sa premerenom glavcinom i uradio mi plastične prstenove za 15-20min

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci tocak uopste nije nalegao na glavcinu, nego si vozio na brezonima. Pretpostavljam da ni onda PCD nije 4x98, mozda neki plivajuci srafovi ?

 

On 3/11/2017 at 10:01 PM, MS PK said:

Ne znam konkretno ali nikad ne bih kupovao te Eco gume.

 

+1, pogotovo na vecim vozilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točak je nalegao na glavčinu, jer je veća rupa na felni. Ali su točkovi bili centrirani samo šrafovima.

I jeste 4x98 mm.

Imao sam gde napravite te prstenove, ali nisam imao vremena da se bakčem sa time.

Sutra idem da ih preuzmem (prstenove).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michelin CrossClimate+ :

Cc.thumb.jpg.7e4cc1aaf3c5c5d02af0197ad709622d.jpg 

Cc1.thumb.jpg.ce8b68161dec2048be60b95b4ee6db2b.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh pirelli p7 cinturato. Dobra guma! Ali, moracu distancere da stavim... Uzeo sam 225 45 17 i kaci veoma blago kad okrenem pun levi. Eto da znate da ima i ovakvih slucajeva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaci ti na Stilu?

nije spusten?

necu te plasim, ali ja sam ocekivao vise od P7. Mada, nije bila nova, kad mi dosla uz auto.

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kaci! Nisam verovao, kao svi su u fazonu ma moze da stane... Nije spusten. Guma je udobna, fina, ne cuje se. Juce je probao na mokrom, ne slajfuje u drugoj pun gas... Dobro koci, ja sam zadovoljan.

Prethodno je tu bio GY asymmetric 2... Odlicna guma, jos meksa, bolji grip ali je postala celava kroz 35k...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja pohvalim conti premium contact 5. Sjajna guma, nema proklizavanja, prva, druga pun gas nista, ni da mrdne. Koci sjajno, u krivinama drzi odlicno.
Vozena na autoputu po kisi 150,160 nikakav znak nestabilnosti nije pokazala.
Prezadovoljan sam, verujem da ce biti jos bolja kad ugreje malo.
Gledajuci sta pruza za ove pare, razmisljam se da nikad vise ne kupim jeftiniju gumu, naravno ako finansije dozvole.
Svaka preporuka za Conti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Cruzu posle fabrickih Continetala uzete GY EfficentGrip Performance. Posle zimskih Kleber pravo osvezenje, videcu kako ce se pokazati, mada trebalo bi da su dobre. Trebao bih uzeti i 205/45/17 za pezoa i imam super ponudu za Vredestein Ultrac Cento, da li neko ima iskustva sa ovim gumama ili se isprsiti i uzeti provereni ContiSportContact 5

Edited by electronizer

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Na pezoa stavio tigar primu.185/55 r15,

bila neka akcija,4300 guma.

Ako nista bar su nove...

 

 

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nigde mi se ne zuri, ove zimske sto su na kolima sad su za bacanje svakako, ali sam planirao da uzimam letnje sledece nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li iko iskustva sa Lassa Driveways letnjim gumama? Planiram kupiti dve prednje nove za Cromu, pa nakon vise nego pozitivnog iskustva sa zimskim Lassa naginjem da uzmem i letnje ali nigde ne mogu pronaci neki test ili iskustvo vozaca....

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je model za ovu godinu. Tesko da ce ga biti u iskustvima korisnika, vec samo u testovima. Uglavnom-pitomija guma u odnosu na impetus revo 2+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala gile:-) sta znaci pitomija? Na EU label vidim da je malo bucnija, 71dB i C klasa ekonomicnosti u odnosu na 68dB i B klasa kod Revo2+

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, eu label-dosta diskutabilna kategorija. Cesto se desava da u realnosti nema dodira sa tim ocenama. Posebno kod nas gde je asfalt los ,pa je tesko realno oceniti buku. Uglavnom-pitomija u smislu manje robusna. Fleksibilnija. To je ono sto se oseti pod rukom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto za sve dimenzije. A ni svi automobili nisu isto zvucno izolovani, a i ne cujemo svi jednako. :)

I, da. Pirelli npr ima sistem gde lepi rundjer iznutra po gazecem sloju gume. Tako umanju buku za par Db. I nasli su da buka udje u kabinu preko elemenata upravljanja-glavcina, pa krajevi spona, izvod, letva, i volan na kraju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...