Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Znam,ja vec godinama samo stavim gume u ostavu,namontiram i nikada ni jedan problem nisam imao,zaista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam ja sam dosta trazio,gledao ta Lassa je neki stari model Bridgestone Blizak gume. Isto kao sto je na  Debica Frigo 2 sara Good Year ultra grip 5.To je sad kod tih proizvodjaca kupe male firme pa stavljaju starije sare na njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, sad imas i hotel za gume :D

Kod vas u BG-u ima sigurno, a mozda i kod nas u Nisu, nisam se raspitivao :)

 

Ja planiram da uzmem 4 nove Wintere. Nemam trenutno ni para za skuplje...Da ga j**** :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovi se ubiše tražeći što bolju šaru. 

Na gumi je sve bitno i sve ima uticaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,ja vec godinama samo stavim gume u ostavu,namontiram i nikada ni jedan problem nisam imao,zaista

Uzmi bar Savu skuplja ti 200din od te guljave wintere

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja danas kupih nove wintere u kemoimpexu,dva pneumatika,montaza i balansiranje , zajedno 9000,uzeo sam 175 65 r14,celicne felne su mi ostale sa punta

 

ja sam zadovoljan winterom,pa zato nisam hteo da eksperimentisem,da kupujem neke druge gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve se vrti jedna te ista prica, jedni pljuju drugi hvale. moj drug na astri h ima vintere i prezadovoljan je, kaze nikad nije proklizao itd itd, ja sam se prosle godine osobodio guljavih wintera (skoro novih), i nikda ali NIKADA ih vise ne zelim na autu, po mokrom to nisu gume nego SANKE, a kako nam se klima iskundacila, snega gotovo i da nema cele zime cemo voziti po kisi i bljuzgavici.

OK stoji da je tigar dobar po snegu, ali voleo bih da oni koji je hvale, da po mokrom provozaju na npr michelinkama ili nekom krstenom markom, da udju u krivinu sa 70 kmh, a onda sa cenjenom vinterom da istim nacinom probaju da savladaju tu istu krivinu. Mnogi ce reci "ja vozim pazljivo i polako" ali daleko bilo, u kriticnoj situaciji koja se moze desiti jednom...  tigar wintera pirot -nije jednako- bezbednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoše, sve ima veze, ne samo šara, već je presudan materijal, tj smesa od koje je guma napravljena. Wintera recimo trpi i leto, dok Sava Eskimo S3 ima da se pojede kao ništa. Kod nas je Sava Eskimo S3 najprodavanija zimska guma, ali ja lično ne želim da je stavim na svoj auto, jer mi deluje previše "suva".. takođe ne želim ni da eksperimentišem sa tim Turskim gumama za koje imam dobru cenu, ali nešto sledeće što bih ja hteo košta 2.000 više, kao što su Dunlop sp winter sport ili Good Year Ultra Grip 9 i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, što se tiče performansi, a takođe je slična kao Debica Frigo, neki čak imaju i bolja iskustva sa Debicom.. To su lowbudget gume, za slabije automobile (do 80ks) kojima stvarno treba zimska guma za npr. selo i lošije terene. Za nešto jače automobile i zahtevnije vozače bih ja gledao Eskimo HP  ali njih nema kao r14..  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima koji auto koliko ks ima, kao da svi voze maksimalnim potencijalom auta pa da ovi sa vise ks izazivaju veci stres po gume :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sashicus-u i švabama Wintera loša ostali je hvale na sve strane.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Sava se solidno popravila, valjda su malo i materijale promenili. S3 su na jednom bosanskom forumu nahvalili toliko da bolje izlazi na brdo od guseničara. Za nizbrdo nije bilo reči. :thumbdown: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima koji auto koliko ks ima, kao da svi voze maksimalnim potencijalom auta pa da ovi sa vise ks izazivaju veci stres po gume :laughing:

 

Upravu si  :turned: Ima i do stila vožnje.. Ja mislim da bi se S3 ogulila do žice za sezonu nekom agresivnijom vožnjom.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

wintera je odlicna za sneg i za nista vise, a sto kaze neko iz prethodnih postova zima se kod nas promenila pa eto prethodne zime nije ni bilo snega...po suvom i mokrom su katastrofa, ja sam ih vozio na tipu i po snegu sam mogao da izadjem sa njima gde god sam zamislio da uopste ne proklizam ali zato me po suvom kostale auta i to sa normalnom voznjom. sad na bravu imam zimske gy ultra grip 8 koje su po suvom odlicne, po mokrom kao da uopste ne pada kisa,sneg zadovoljavajuce ali po ledu su me malo razocarale mada nije strasno...odlicne gume.
letnje trenutno na bravu su uniroyal rain expert i one su me odusevile...za kisu necu da pricam za to su pravljene, po suvom odlicne . jedina mana sto su mekane dosta i znaju da zaljuljaju auto na vecim brzinama...znaci nisu za brzu voznju (makar dok se covek ne navikne na njih)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sikter, ne bih bas rekao da trpi leto, eno drugar vozi na puntu zima-leto-zima (vec godinu ipo) sve 4 su popuckale onako sitno sa strane i po ivicama. pazi, moze biti da sam ja uboo neki les od wintera pa zbog toga imam lose iskustvo, ali njeni testovi potvrdjuju moju statistiku :)

 

sto se s3 tice, moje misljenje i iskustvo kazu da je bolja od tigra ne za malo nego za bar 2 puta. imam ih na malom saxu (sacuvao od fiat una) i evo izgurale su 2 zime (ili 3), verujte da izgledaju kao nove (doduse nije prelazena velika km) ali idu za sve pare, i po snegu, kisi, bljuzgavici... odlicne su, svakome bih preporucio pre tigra.

 

sadasnje letnje koje imam na autu -fulda eko kontrol hp- su zadovoljile sva moja ocekivanja. takodje preporuka.

 

planiram kupovinu zimskih -fulda kristal montero- ali jos razmatram, vagam, gledam, merkam, nisu mi bas ni jeftine, ako ima neko iskustvo vezano za njih mogao bi da mi suzi izbor, ono sto sam do sada procitao o njima je pozitivno, ne znam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dvojku i imam samo reci hvale. Zimus su isle odlicno u svim uslovima, ne trose se brzo ni po suvom. Vozio sam ih i letos jer sam skinuo dve lose letnje i mnogo su mi bolje od letnje Save, koja je bucnija prilicno od njih, losije se drzi na putu tj.kliza prilicno, bas bas sam razocaran u tu gumu. Ja sam pikirao za sebe bas Fuldu trojku, 5600din je komad dok je npr Wintera 4400din, S3 4600. Mala je to razlika a koliko sam cuo iskustva ljudi koji je voze odlicna je i trojka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar leti ispuca, a Sava se potroši i kidaju se delovi, slikaću nekom prilikom kada skinem neku takvu za bacanje.. 

 

Imam Fuldu Cristal Montero 2 i već tri zime i dva leta ih vozim, bar jednom dnevno zapište u krivini, ali drže i odlčne su i imaju još 3,5mm šaru, ali odsvirale su, do snega i menjam ih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pikirao za sebe bas Fuldu trojku, 5600din je komad dok je npr Wintera 4400din, S3 4600. Mala je to razlika a koliko sam cuo iskustva ljudi koji je voze odlicna je i trojka!

 

Gde su ove cene? Ja danas bio u Agrohimu i u GP, Wintera je 4700/4650, a SAVA je u GP 5200, u Agrohimu nisu imali. 195/65

 

 

Tigar leti ispuca, a Sava se potroši i kidaju se delovi

 

Za leto letnja guma ;)

 

Ja sam prvo hteo Savu, onda sam citao ovde po forumu i video dosta losih komentara. Par drugara mi je preporucilo Winteru, doduse niko nema Stila (ne znam da li auto uopste igra neku ulogu tu), pa sam se zato odlucio za nju.

 

Pitao sam bas prodavca u GP danas, da uzima za sebe da li bi to bila Tigar ili Sava, covek mi iz topa rece Tigar.

 

Ja bih voleo kada bih sebi mogao da priustim Michelinke, ali studentski zivot je takav :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vozim savu s3 kupljenje nove 2010 i dalje su kao nove al ja ih montiram krajem oktobra i skidam krajem februara nisu mnogo vozene i mogu da kazem zimi su zakon za te pare normalno voleo bi i ja neke bolje al tad sam imao pare za to i pokazale se odlicno pa ih ne menjam. auto mi jeste tezak ali bile su nove wintere na njoj kad sam je uzeo i mogao sam da uporedim, eno ih nazad se vrte i dalje sluze svrsi (rucna). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam prvo hteo Savu, onda sam citao ovde po forumu i video dosta losih komentara.

 

Ko je na forumu imao los komentar za  Savu Eskimo S3+?

 

http://www.rezulteo-tyres.co.uk/sava-tyres/eskimo-s3-tyre/test-review-8222

 

 

Par drugara mi je preporucilo Winteru, doduse niko nema Stila (ne znam da li auto uopste igra neku ulogu tu), pa sam se zato odlucio za nju.

 

Pa sta imaju?Itekako igra ulogu,i tezina auta i snaga i torque..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...