Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Ma znas, kad pocne da se prica o vibracijama, ljudi svasta pomisle. Zamisli kazes nekome da ides na skup da uporedite ciji vise vibrira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne voli on kontakt sa ljudima uzivo, samo preko tastature :)

Istina ziva. Mada nije da cu pre da crknem nego da dodjem na druzenje, nego uvek ima nesto prece i jebiga... :-/

Vix, da nisi slucajno probao ovo sa tockom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas smo kolega MS PK i ja imali razmenu iskustava oko zamene remenice alternatora. Ja kada sam zamenio moju nestalo je dosta bruma i smanjila se buka u kabini. Ja sam primetio sa strane vozaca neko caktanje, kao preskakanje i kada sam otisao u servis rekli mi da je skroz blokirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja juce proveravao i vrti se normalno, mada cu je verovatno zameniti cisto da probam. A cekaj, ako je blokirala morao si da imas problema sa alternatorom, da ti ne puni aku i sve to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo problema sa aku, punio normalno, ni jednu gresku nisam imao. Ne bih znao kako to da objasnim. Mozda sam imao srece da je blokirala neposredno pred zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blokira u smislu da se ne okrece unazad a ne da se ne vrti alternator.

I ne menjaj bre vise nista napamet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta drugo kad niko nema ideju sta je problem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bocca. Nisam jos probao to sa tockom, ali probacu. Juce sam snimio par sekundi videa, mada je zanimljivo sto se na snimku ne vide vibracije, nego nekako talasa :). A zvuk..hm, bas sam pazljivije oslusnuo i bas kod alternatora se cuje neko cvrkutanje, cvvv, cvrrccc...a mislim da to ne bi trebalo da se cuje. Nije jako, ali se cuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio golf IV 1.9TDI sa predgeni preko 300.000km 98godiste..Auto je krs u odnos na mojr Stilo, ali biiip mu unutra nista ne vibrira :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

So na ranu... :(

Inace evo danas sam malo vise vozio, i kad ono primetim da, osim sto vibrira u leru, zabruji na oko 2300-2500 obrtaja, a kad dodje do 3000 opet je ok. A sto se tice vibracija, pa cini mi se da i gradski autobus manje vibrira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napravimo posebnu temu o vibracijama samo za vas dvojicu  :D  ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahha pa nemoj nas i ti karati :D nismo mi krivi sto vibriramo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili smo osetljiviviji na nezeljene vibracije ;) . Mislim da nekako cekamo "eureka" momenat, kad ce jedan od nas dvojice da ubode izvor tih vibracija (gremlin), pa da ceo forum slavi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Valeo?

Valeo, LUK ili Sachs. Nešto sigurno od toga.

Trebalo bi da pise na samom zamajcu, zar ne?

 

Ne, uvek stoji samo natpis proizvođača automobila, ili nekog njegovog podbrenda:

 

20150416_134131.jpg

 

20150416_134032.jpg  20150416_134045.jpg
 
Juče slikan original za Grande Punto MJet od 120 konja, isti ide i na Opele sa tim motorm pa zato ima i logo GM-a, pored FPT (Fiat Powertrain).
Proizvođač ovog je LUK, ali to ne piše nigde. 
Međutim, to ne znači da kupiš u prodavnici LUK i dobijaš sigurno onaj koji ide za prvu ugradnju. Fabrike uvek stavljaju I klasu...a, po prodavnicama aftermarket delova nije baš taj kvalitet jer bi cena bila velika.
Nisam ni znao do skoro da npr. Valeo ima rangiranje do četvrte klase. Znao sam da ima prva i druga...ali ima i treća i četvrta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam kada je ortak dovlačio delove iz Grčke, isti deo i ko zna koliko cena. Pa ti biraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...