Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

@ljuba-dobio bi nesto ali ne znacajno jer kod tebe su vibracije male a kako bi mi dizelasi drugacije imali pojma sta vozimo

zamenom nosaca i ciscenjem dizni se ne moze napraviti gore sigurno samo je pitanje finansija i koliko je to izrazeno ili bitno raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec pomenu Renola :unsure: ,

cuo sam da oni imaju neke mnogo zaje..ne gasne nosace motora :blink:

i to kad crkne zna bas da udari po novcaniku :wallbash:

E sad to sam samo negde cuo ili procitao,da zna da im bude boljka :vava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

desava li se ikome od vas koji imate stila 115 da vibracije povremeno potpuno nestanu. da se motor ne cuje mislio bi da je auto ugasen.

da li je i to do nosaca motora.

Da napomenem stilo 2005 sa novim nosacem ali potpuno pojedenim donjim nosacima, onim excentar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mjenjao ovaj nosac ispod akomulatora i od tad skoro da i nema vibracija! Ovaj drugi nisam! Ako moze neko da postavi slike i tih drugih nosaca da znam o cemu se radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ovo u vezi sa vibracijama i zakljucujem da bih i ja trebalo da zamenim nosaci ispod akumulatora. Nisu mi nesto izrazene vibracije (bar ja tako mislim) ali kada je hladan motor cuje se neko zveckanje sa leve strane.

Prvo sam mislio da je negde iz unutrasnjosti instrument table ali kada se onaj nosac malo napne rukom zveckanje prestaje.

Nadjem Mirkov post (iz marta, da ne citiram sad) i cini mi se da je i kod mene isti slucaj. Zveckanje prestaje kada je napolju toplo, tj. kada se valjda zagreje i taj nosac a ne samo motor.

Hocu da narucim onaj nosac za 1.8. Da li je to ovaj, tj. levi?

Ovo je moj nosac (morao sam da koristim blic).

nosac_blic.jpg

Da li je ova guma ispala od nekud jer joj ne vidim funkciju? Mogu da je okrecem jednim prstom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sikander: ako uzmes nosac od 1.8 benzinca, moraces da uradis jednu od sve stvari:

1. Nabavis duzi sraf jer 1.8 nosac nema rupu za podlosku i sraf viri manje za nekih 8mm. Posto poslosku moras da stavis, neces us[peti da zavrnes sraf tako da dobro uhvati

ILI

2. Ne moras nabaviti duzi sraf ali nabavi 2-3 kvalitetne podloske dovoljno0 siroke da pokriju rupu na nosacu kroz koju prolazi sraf. Ja sam stavio 3 posloske i debele su sve skupa 3mm. Tada je originalni sraf uspeo da uhvati savrseno. naravno, podrazumeva se da u ovom slucaju koristis te podloske umesto originalne debele.

Edited by Bocca

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stilo jtd

Ova guma koju sam oznacio na slici se potpuno slobodno okrece. I meni ne smetaju vibracije nego taj zvuk kuckanja metala o metal. Mada bih voleo da posle kaze kako nisam mogao da verujem da to tako izgleda posle zamene nosaca. :D

@Bocca

Hvala. Vec sam procitao ovo za sraf/podloske. Pretpostavljam da ce mi biti jednostavnije ovo pod 2.

Samo neka mi neko potvrdi da je to taj levi nosac za koji sam ostavio link? Hvala.

Edited by sikander

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ste rekli o 80 i 115 konja a sta je sa 140 ...da li je isti drzac motora i za njega? Moj drhti u leru kao lud..ali bi voleo da znam kojhi model drzaca ide za njega ako iko zna? Hvala .

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasvim su drugačiji za mjet 16v 140ks

desni 46847989

levi 46834116

zadnji 46832484, 51732386

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9jtd 116ks kraj 2002.

Hocu da promenim taj famozni nosac motora, pa ako neko moze da linkuje ka ap sportu direktno na taj artikal. Ne mogu da nadjem za moj model motora :S

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako napamet. Prvo proveri. Kod m-jeta 16v nije kritičan nosač ispod akumualtora.

Konkretno meni je veći problem bio baš onaj sa suprotne strane. Osim toga ne bi bilo loše proveriti dizne.

Sve delove možeš naručiti i preko partnera kluba ovde na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci to "Sve delove možeš naručiti i preko partnera kluba ovde na forumu"?

Jel moze neki link na tu temu?

Thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci to "Sve delove možeš naručiti i preko partnera kluba ovde na forumu"?

Odeš na početnu stranu Foruma i gledaš:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum

Malo skroluješ dole i videćeš odgovarajući baner sa desne strane, ili skroluj još dole i videćeš ovo:

partneri.jpg

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se manifestuje taj desni drzac? Da li i on trese kao levi drzac..kako znati koji je los i koji je za promenu...inace moj auto trese mnogo u leru i jos jace kad ubacim u rikverc.

Jake vibracije u leru a jos jace u rikverc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nepogtrešive provere.

Na dizalici možeš da proveriš samo koja strana više trese, tj. koji je lošiji nosač (možda su loša oba).

Vizelno skoro nemoguće proveriti, jer su svi nosači uglavnom celi.

Najsigurniji je iskusan majstor koji zna kolike i kakve vibracije su normalne.

Ja sam se rukovodio nepogrešivom metodom, ali i najskupljom (zamenio sam oba).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima ... hteo bih da pitam sve na forumu koji su imali iskustva sa ciscenjem dizni kod stila 1.9 jtd 115ks koliko dugo traje efekat .. ?

naime, kacenjem na dijagnostiku ustanovljeno je da dok je hladan dve dizne imaju parametre na granici -4 ...

Sve ovo me zanima jer bih voleo da znam koja je investicija u pitanju ?

Jedine servise koje mi preporucuju je TIM servis i Popesku ... u tim-u je negde oko 6000 din a popesku servis na nesto losem glasu (ili je sad ipak malo drugacije)..

unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon stize na red menjanje nosaca (levog). Vidim da su mnogi za varijantu da se stavi nosac od benzinca 1.8. Vec mi je Milos WW92 potvrdio da je to ovaj. Ima li svrhe placati nosac za jtd 500 dinara vise (iako nikada nije bio jeftiniji) ako je dovoljno za onaj od bezinca samo staviti tanju podlosku? Sasa Stilo rece da mu je decko iz AP sporta rekao da su prakticno isti, osim te vec pominjane razlike. Pretpostavljam da je i ovaj jeftiniji acron, iako ne pise.

PS

Nadam se da ce ovaj post preci na sledecu stranu da ne pomislite da sam dosadniji nego sto stvarno jesam :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece biti da je razlika izmedju nosaca za 1.9.jtd i nosaca za 1.8.benzinca u 500 dinara.

Inace bez problema mozes staviti od benzinca, ja sam ih do sada ugradio brdo i nikad nije bio problem.

Iako stavis tanju podlosku opet moras staviti i duzi sraf da bi matica uhvatila kako treba...

Montiraj i ne brini... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK i hvala. Vec sam narucio. Trebalo bi danas da stigne. Ali u AP sportu je razlika koliko sam rekao. Mislio sam na razliku u ceni. Eno stavio sam linkove.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovanje

ja sam promijenio taj nosac stavio novi i u pocetku je bilo super al sad mi se vibracije malo vratile.primjetio sam da seraf koji je odmah ispod akumulatora nije tacno u sredini plocice nosaca.Moze li to imati utjecaja? mozda je pomjeren nedavno je mjenjan set kvacila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas nekako uspeo (uz pomoc brata) da zamenim nosac. Vibracije su znacajno manje.

Ali posto sam stavio onaj od benzinca sad mi malo frka da li je matica dobro uhvatila. Nisam stavljao duzi sraf vec samo tanju podlosku.

Mislim da je sraf samo malo usao u plasticni deo matice. Kakva je situacija kod vas koji ste takodje stavljali samo tanju podlosku?

IMG_8964.jpg

Edited by sikander

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...