Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ispravna ti je ta racunica kolega. Vozis do pola, mogu da se prodaju za dobru cenu, dodas razliku i opet nove. Isto ti je i sa kolima, prodaju se dok su sto mladja i vise vrede, dodas posle nesto i opet u nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to odličan fazon i planiram da tako radim.

 

S druge strane to ima implikacije na bezbednost jer će ovi što kupuju polovne imati na raspolaganju stvarno kvalitetne i bezbedne gume. Svi srećni i zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma kao guma je solidna, ali kako bre prihvatljiva cena... :question:  Skuplja od premium brendova...

 

Edit: Uuuuuu, ja ćoravi video da je dimenzija 205/55-16 :w00t:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, ustanovio sam jednu ekonomski dosta čudnu zakonitost koja bi mogla biti interesantna ljudima koji kupuju nove gume.

Ako se gume prosečno potroše za 4 godine tj ako se na 4 godine kupuje novi set onda ima smisla menjati ih i na 2 godine.

Posle 2 godine vožnje gume su i dalje u odličnom stanju i lako ih je prodati i za preko 50% cene novih i dodati 50% cene i kupiti nov set. Ko tako radi svke druge godine stalno vozi nove gume, a košta ga isto kao da ih menja na četiri.

 

Da bi to mogao nazvati zakonitošću mora da se pokaže u praksi. Da bi to dokazao u praksi morao bi te gume da prodaš zaista za 50% ili više od početne cene. A to se neće dogoditi jer se prodaju jeftinije od 50% cene novih guma :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, za DOBRU gumu će SVAKO dati 50%, a verovatno i više. To što ima da se kupe gume sa 4-5mm za manje od 50% cene nove gume... pa to nije dobra guma jer se zimska i vozi do 4mm šare. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imaš računicu da ih menjaš svake godine ko drugovi iz limo servisa. Tada budu na pola životnog veka i svi srećni.

 

To se slažem potpuno... :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nego, ustanovio sam jednu ekonomski dosta čudnu zakonitost koja bi mogla biti interesantna ljudima koji kupuju nove gume.

Ako se gume prosečno potroše za 4 godine tj ako se na 4 godine kupuje novi set onda ima smisla menjati ih i na 2 godine.

Posle 2 godine vožnje gume su i dalje u odličnom stanju i lako ih je prodati i za preko 50% cene novih i dodati 50% cene i kupiti nov set. Ko tako radi svke druge godine stalno vozi nove gume, a košta ga isto kao da ih menja na četiri.

 

Da bi to mogao nazvati zakonitošću mora da se pokaže u praksi. Da bi to dokazao u praksi morao bi te gume da prodaš zaista za 50% ili više od početne cene. A to se neće dogoditi jer se prodaju jeftinije od 50% cene novih guma :-)

 

Dovla ti je u suštini odgovrio, a ja ću da ti dam par primera.

Evo ga moj oglas https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67208-p-contiecocontact-5-2055516/

Vidiš i sam da su gume prodate za 2,5 sata. Realno su prodate za 1,5 sat preko drugog foruma. Kupio ih je prvi ko se javio.

Ovakve gume se i prodaju najčešće preko foruma gde ljudi znaju kad su kupljene, koliko su odokativno prešle... U mojoj temi beležim na kojoj kilometraži skinem letnje i stavim zimske i obrnuto, kad kupim gume i sve ostalo i svako može sam da sabere i vidi koliko su prešle i kada su kupljene i da shvati u kakvom su stanju.

 

Ja sam stavio nižu ceno od one koju su mi predlagali, a i dalje je veća od 50% vrednosti novih. Na kraj sam ih prodao za 180€ jer nisam hteo da ih prodajem danima, već sam ih dao prvom ko je pitao, a cena je i dalje bila malo preko 50%. Pri tom sam oglas postavio u potpuno nevreme. Mesec ipo pre sezone, krajem januara u vreme slava kada su svi dekintirani.

 

Ovakvih primera znam još nekoliko. Sve gume su se prodale jako brzo zato što ljudi  znaju šta i od koga kupuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra mi stizu BluResponse. Uzeo am ih preko planete guma za dobru cifru i pritom su ispostovali svako moje zakeranje i zahtev. Svaka cast ljudima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje su negde na putu ka Srbiji. Očekujem ih u četvrtak ili petak.

Kad stignu napiši koji su DOT i da li su AA ili BA.

Koja diimenzija i pošto?

Edited by pavaobg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bluresponse_aa.jpg

 

Potrošnja i ponašanje po mokrom. Od ove godine su poboljšali smese u ova tri modela, ali izgleda ne u svim dimenzijama. Ne zna se još uvek tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće da nema. To zavisi od vrtse gume. Sportske - najbrže habanje gazećeg sloja, eko - najsporije, turing - negde između. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...