Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Tesko da ce te aftermarket maglenle pozuteti kao OEM. 

"Mako", turski krs, komponentas "Al"-a, tj. "Magneti Marellija". Gurali su to i na generaciju iza, tj. Tipo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. a tako sam i ja razmišljao i na kraju skontao da možda 2x godišnje vozim po magli.

Pošto imaju i corner light funkciju, tu bude praktično staviti dobre led. Bolje osvetle nego prosečne halogene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li mu na OEM varijanti fara u pitanju bixenon (otvara klapnu, pa za dugo imas otvoren xenon + halogenku)?

Ili klasican metalni shield (dugo svetlo je oboren xenon + halogenka, tj. kao kada "munes" neki aftermarket xenon set u klasican far)?

Precnik projektora 2.5'' ili 3'' ?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskovi i plocice odmah da ti kazem InterCar-Galfer kombinacija stavis i miran, poluosovina ko poluosovina, senzor jaka stvar i felne 17ke stavi da bude pravi macan :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Branislav said:

i felne 17ke stavi da bude pravi macan :whistle:

Macan sa Sport 18'' felnama, a bar prosek sa 17'' :P .

Grebu li jos tamna zadnja stakla svojim prefinjenim nokticima :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, Mijailović P. said:

, na proleće da se kerimo po kraju

Vidi, ja sam 9 meseci drzao 17tice u garage, ko da su mi rode donosile gume za njih :D Do tada je proliveno dosra suza, znoja, dalekog parkiranja u tamnim coskovima mosta Gazela....ali proslo i to :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celicna zajeban*ija je trazila i celicnu volju imenjaka :D .

4 minutes ago, Mijailović P. said:

Uz komentar : "Nešto su nam se učinila mnogo tamna stakla pa ...".

Zato i pitam :) , deluje mi da su i kod tebe stakla crna kao noc, kao sto su bila i na mom bivsem Bravu.

Svaki put sam uzivao da gledam kako nezaustavljivo grebu stakla svojim nokticima :) . Dzaba im pokazujes ugravirano "V" sa sve procentom zatamnjenja na staklima pozadi, a zbog strucnjaka druge vrste sam u kaseti nosao odstampan spisak opreme iz eLearn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Ma dzaba ti to, to se zove tuga ni za suvu sljivu narod , znas i mene zaustavi covek ja u vremenskoj masini i ceka osluskuje takt , ceka covek da vidi hoce'l da preskoci , aha eh kad bi moglo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nije desilo da smaraju za zatamljenje na Puntu posto ima oznaka na prozoru i pogledali su ih i kao to je to. Ja bio u fazonu da li je realno da su jednom ispali korektni i normalni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vise ih nista i ne interesuje od sitnica ... zasto bi ? pa tvoja plata, porez na LD , hleb sta god ide u njihove dzepove iz budzeta, taj jedan sitnis je dovoljan da zapalis preko zaposlis se i on ostaje suva k. za svakog zaustavljenog/maltretiranog coveka. On radi protiv tebe a treba da ti bude na usluzi i ispomoci. E sad kad ste osusili zemlju .... sada trpite deficit , i to svaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obavio "Građansku dužnost" , žena kunta i ne zvoca :lol: , pa reko' da napišem koju o spletu događaja koji mi se izdešavaše.

Letos mi nakon četiri (4) godine izuzetno pouzdanog i prijatnog druženja sa ovim autom, naprasno bez ikakvog nagoveštaja u sred vožnje prestade sa radom klima uređaj.

Oni koji me poznaju u šali kažu kako sam ekscentričan po nekim pitanjima a posebno prema autu.

To možda i jeste tako a proističe iz iskustva teških vremena i oskudica gde si morao voditi računa o svakoj sitnici jer, bilo koji previd dovodi do mučne situacije obzirom da nisi mogao da se osloniš na današnje blagodeti mnoštva servisa i bezbednosnih usluga koje se pružaju učesnicima u saobraćaju.

Ipak i pored te moje "mane" potkrade mi se propust koji će se kasnije manifestovati bez bitnih posledica.

U međuvremenu se vozimo i baš kad sam nameravao da rešim problem sa klimom, isto bez najave, u sred vožnje iskoči greška i posustade snaga motoru.

Obzirom da je situacija bila neuobičajena malo sam auto "stisn'o" po gasu i ubrzao problem koji me je čekao odavno.

Naime, na to mi je već '19. Dora pri ugradnji plina nagovestio. Primetio je neobičan problem pri podešavanju uređaja ali nije mogao ništa konkretno reći.

Kako nisam imao vidljivih problema nisam ništa ni preduzimao sem redovnih održavanja.

Nakon pređenih 100K km izgoreše dva izduvna ventila na četvrtom cilindru.

Baš u trenutku kada smo se borili za život ovom našem kućnom ljubimcu ...

IMG-20231216-WA0004.thumb.jpeg.b82e1d7aa0cf4ac91b4bf7fb0884f0a9.jpeg

Dobro, sve se dobro završilo i sada su svi jači nego pre. ;)

Kada je auto u pitanju malo smo ga odvežili novim ventilima i zaptivačima.

Pri montaži glave i zubljenja motora nazovem našeg uvaženog kolegu @Goran Zemun koji je nebrojeni put pokazao koliki je prijatelj i čovek.

Uz njegovu sugestiju spakujem i uzubim motorić na kategoričko negodovanje ovog mog matorog drugara sa kojim "sarađujem".

Na njegovo zaprepaštenje prvo paljenje nikad i nije bilo bolje.

Sastavio je na čvrgu.

Hvala puno još jednom @Goran Zemun

Stvarno smo u prednosti kao zajednica kada imamo ovako predane i posvećene ljude u svojim redovima.

Tako smo se vozili par dana kad jedno jutro krenu nešto da krlja i lomi iz prevca remenice kompresora ili alternatora.

Nije se moglo kasno odrediti.

Nakon skidanja remena konstatujem i naručim kod sjajnih ljudi u šabcu, Mile. :clap:

Eto, retrogradni Merkur mi napravio troošak od cca 500jura al', neka, neka to bude sva šteta.

Hvala na strpljenju a posebno se zahvaljujem učesnicima.

Pozdrav i čuvajte se! :welcome:

 

p.s. slike...

IMG_20231123_161450.thumb.jpg.5951ee7930e7a1499fd67bf3a28bd2f8.jpg

IMG_20231217_173215.thumb.jpg.be61e7c2cdc22d7cf270e04cdd07a09c.jpg

 

 

 

 

 

Edited by Mijailović P.
ubačene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 100k 2 izduvna ventila nije lose, isplati se. Bilo bi pozeljno T-jet-a uzubiti sa alatom ali neki majstori to ne rade. Ja cu skidati moju glavu zbog brezona izduvne grane pa cemo videti u kakvom su stanju ventili posle 20k+ na plinu. Bas me zanima da li su malo ulegli. Kako je primetio Dora problem pri stelovanju gasa? S obzirom da su izdrzali citavih 100k to je i vise nego dobro ako je on nesto predosetio.

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, bas to i mene interesuje. Sta je Dora primetio, sto je trajalo 100 k km.. Pa pregoreli ventili...

Inace, svaka mu cast

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...