Jump to content
FAS Goran
MJET05

Punto 1.3 MultiJet 2005 Mk2.b

Recommended Posts

Pre svega, poštovanje svim članovima foruma.

 

Novi sam član i ovog foruma, i Punto familije :)

 

Nedavno sam kupio Punto 1.3 MultiJet, 2005. godište, 3 vrata, uvezen iz Italije kupljen na placu u Beogradu (Ledine), prešao (pravih) 107.000 km. Jes' da je plaćen malo više (2500e sa registracijom, koja je malo skuplja jer je prva) ali ok je cena s obzrom na očuvanost koja je na visokom nivou, i činjenicu da je danas teško naći 1.3 MultiJet u dobrom stanju.

 

Spolja kao nov, unutra kao nov, digao ga majstor na dizalicu, kaže ovo kao da nije voženo. Klima napunjena, imao maltene nove Mišelin gume, odrađena zamena svih filtera i zamena ulja čisto reda radi, kao i dekarbonizacija motora.

Motor radi kao sat, kao i sve ostalo na autu. Evo par slika spolja, slikaću unutrašnjost naknadno.

 

70018708_438260523564228_3742081816752816128_n.thumb.jpg.7d25b66b94d6242215c1c0ad2310fa24.jpg70098176_904782853214841_3216504607156994048_n.thumb.jpg.e9867f7826dbc423a2f9e0850b4906fa.jpg

 

E sad, par "mana"... Auto je u nekom nižem paketu opreme. Nije baš najlepši u ovoj beloj boji i sa ovim crnim "van" branicima (nije bio van, nije prerađivan, takav je). Ima klimu, ima el. podizače i te neke osnovne stvari, ali fale mu neke druge, tipa maglenke, obrtomer na tabli, ima fabricki radio sa kasetom, fabrički zvučnici su loši, nasloni za glavu zadnjih sedišta ne postoje, a na prednjim mi se ne sviđaju, tvrdi (vidi se na slikama koji su), menjač, volan (izgled, nema podešavanja po visini) itd.

 

69918188_1425262547629060_2253096863743868928_n.thumb.jpg.99a61e7ca0bb16b70a2289d4a416fb24.jpg

 

E sad, odvojio sam novac i planiram da ga sredim malo čisto estetski, i znam da vi članovi foruma imate dosta iskustva sa tim stvarima, pa imam par pitanja.

 

1) Zamenio bih branike. Kupio bih prednji i zadnji sa Mk2.b sporting/hgt, ali gledao sam svuda po kupujem-prodajem, polovni automobili itd, i nisam našao ništa pametno. Da li neko zna gde takvi branici mogu da se nabave?

 

2) Drugo pitanje je vezano za tablu odnosno obrtomer. Na ovoj ga nema, a trip dugme pokazuje samo ukupnu kilometražu i trip km. Našao sam tablu (isto sa 1.3 mjet) sa obrtomerom, sa ista dva dugmeta desno. Moje pitanje je da li je takva tabla skroz kompatibilna, i da li bih njome mogao da dobijem i prikazivanje prosečne potrošnje itd? Viđao sam na forumu da su ljudi menjali table, i samo nosili na dijagnostiku da resetuju tablu i da je radilo, ali nijedan primer za 1.3 mjet. Ima li razlike sa kog modela se uzima nova tabla?

 

3) Video sam komplet temu Majstormiće, a u njoj i zamenu sedišta Alfinim (147). Pošto ja nisam stručan kao Majstormića, da li ima neko da zna majstora/autolimara u Beogradu koji bi znao da preradi i ugradi zadnju klupu alfa 147 u punto (pošto prednja paše šraf na šraf, zadnja mora da se preradi..)?

 

4) Uzeću volan Alfa 147 ili sa Sportinga. Oba pašu bez greške. Postoji li opcija ako se uzme Alfin multifunkcionalni, da se komande na volanu uspešno povežu i koriste, i koliko je komplikovan proces? Opet, znate li nekog u Beogradu da to zna da zameni/ugradi?

 

5) Glava menjača pretpostavljam da može da se zameni lako i da paše ona iz Sportinga npr.?

 

6) Ove fabričke felne i ratkapne su mi očaj. Planiram i to da zamenim, zna li neko dobre (a povoljne) alu felne ili makar neke lepše ratkapne od ovih (našao sam neke sa kupujem prodajem, ali čim pre ću uzeti alu)

 

7) Sledeće srede idem u Gornji Milanovac da odradim komplet prednja zadnja LED svetla, kod LED GM likova, imaju stranicu na fb, mislim da su se spominjali i ovde. Ima li neko neka iskustva?

 

Planiram da ugradim i multimediju umesto ovog prastarog kasetofona i još ponešto ali otom potom, korak po korak. Ukoliko neko ima savet za neko pristojno ozvučenje (ne mora da bude nešto vau, ali svakako bolje od ovog klot fabričkog)

 

Unapred hvala na savetima ;)

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini, imam 2 sa istim motorom, jedan službeni, drugi privatni i nema greške sa mjetom.

 

E sad ne bih da ti kvarim ali ti je auto 99% bio VAN jer je moj službeni potpuno isti kao tvoj. Tabla je prvi dokaz da se radi o autu iz neke firme jer su se takve u većini slučajeva ugrađivale samo u VAN verzijama, sedišta sa šupljim naslonom napred i bez zadnjih takođe. Koliko god bila siromašna oprema i kod najobičnijih su stavljali tablu sa obrtomerom i dugmetom TRIP na ručici brisača a sa desne strane na tabli podešavanje sata za minute + i -

 

Što se tiče farova obzirom da su bez projektora izbegni ugradnju LED ili xenon sijalica za kratko i dugo jer ćeš zaslepeti druge. Punto restyle  ima odlična svetla i ništa ne diraj po tom pitanju, veruj mi. I sam bih na svom mjetu to uradio za ovih 4 godina koliko ga imam ali znam da bih samo napravio gore.

 

Za sedišta definitivno od Alfe 147, možeš i kožna jer nećeš imati bukvalno nikakvo održavanje kod takvih. 

 

Volan ipak Sporting, Alfin nekao baš i ne ide uz Punta. Ako nađeš sportingov volan i ručicu menjača (ručicu za dizela traži jer se razlikuje, nemaš prsten za rikverc kao kod benzinca) makar i bili jeftiniji i u lošijem stanju presvuci ih kožom kod nekog majstora. Eto npr. umesto LED svetala novce rasporedi za to, nećeš se pokajati.

 

Branike ako nađeš na otpadu od sportinga možeš da staviš, dobićeš potpuno drugi izgled auta. Nađi u kojoj god boji jer su retki pa posle ofarbaj u belo. Ovaj sadašnji set čelične i ratkapne ostavi za zimski set a Alu felne probaj da nađeš Dynamic 15" ili one od novijeg sportinga i sa branicima će to izgledati vrhunski.

 

Ovako bi to izgledalo sa branicima, pragovima i sporting felnama.

 

Screenshot_2019-09-07-01-38-19.thumb.jpg.f44b5ff092131c71f86eeef3e2c88ef4.jpg

 

Ovako bih ja video pravog belog mjeta kad bih krenuo sa sređivanjem.

 

Screenshot_2019-09-07-01-44-36.thumb.jpg.cfa75b912dfbe5cceda1612549328073.jpgScreenshot_2019-09-07-01-44-06.thumb.jpg.dfb1b55995ee6d66c54edf0d0a543dd5.jpgScreenshot_2019-09-07-01-43-48.thumb.jpg.5f1eb1f99cb6d5b08314e8db38bc6af2.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, dobar izbor! :)
Sedista prednja valjda idu sraf na sraf, zadnja klupa malo mora da se prepravi. Pogledaj i Majstormicinu temu, a ima i puno drugih kolega koji su to radili, nadji u predstavljanu auta teme. Radio je valjda i Bolestilo, Dino koji je sredio 2 mjet-a za takmicenja i osvojio puno nagrada za to. Auto je generalno lak i podlozan tom estetskom sresjivanju :D
Led Gm je proveren za te stvari a i decko je clan foruma 100god, BaneGm bese nik valjda. Videces u predstavljanju, vozi deltu 1.4t sada. Ja licno nemam nista protiv xenon i led sijalica, tako da, samo napred. Po meni je bolji xenon za kratko svetlo .
Tabla bi trebala da se pase bez problema ( makar je to kod mene bio slucaj na starijem mk2a). Felne...nekih 100eur sportingove r15. Branike trazi po oglasima, videces malo sad i gde da trazis pa ces naleteti na odgovarajuce. Za sve sto te interesuje pitaj u odgovarajucim temama za to jer je oko svakog Fiat-a bukvalno sve napisano na ovom forumu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Ja licno nemam nista protiv xenon i led sijalica, tako da, samo napred. Po meni je bolji xenon za kratko svetlo .

Niko ne kaže da je xenon loš ali je problem što u običnom faru bez projektora rasipa svetlost i njemu će biti wooow efekat ali onom kome bude išao u susret i ne baš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MJET05

 

Dobrodošao na Forum :welcome: 

 

Ovako kako si započeo temu, ona je svaštara (kupusara). Razumem da ti je lakše da sve što te zanima pišeš (pitaš) na jednom mestu, ali to nije od interesa za Forum kao celinu.

Zbog lakše pretrage, zbog grupisanja saveta na jednom mestu, zbog izbegavanja potrebe da se 100 puta piše jedno isto - svako pitanje je onda jedna tema.

 

Npr. oko promene table:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38298-punto-mk2-promena-kontrolne-table/

 

Ili oko Alfinih sedišta:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53715-fiat-punto-mk2a-sedišta-od-stila-alfe-147-ili-brava-ili-nekog-drugog-modela/

 

Ili, oko promene volana na Puntu, stavljanje onog od Sportinga:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40874-punto-mk2-može-li-volan-od-sportinga/

 

Ako to ne bi bilo tako, onda se niko živ na ovom svetu ne bi setio da savete oko npr. promene volana traži u temi gde neko predstavlja svoj auto...ili savete oko promene kontrolne table traži tamo gde je neko predstavio svoj auto. Pošto se to sa pravom ne bi setio, onda bi otvorio novu temu i pitao...zatim bi opet došao neko i pitao iste stvari u temi gde predstavlja svoj auto...onda opet neko drugi ne bi to pronašao i otvorio bi novu...i sad sve to pomnoži sa mnogo korisnika Foruma i mnogo godina koliko Forum postoji = haos od sadržaja koji niko nikada ne bi mogao raspetljati. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sry, nisam znao :( hvala na savetima i na linkovima za teme.. čitam ih detaljno, pa ako ne nađem sta mi treba pitaću tamo za savet ^_^

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

branike sporting zaboravi , neces proci tehnicki a i ako te negde puste non stop si u prekrsaju (dzukele znaju).

 

cerkin je 2004 isti tvoj motor ............. veruj mi na rec.

 

prva slika nekad , druga sada ............ i jedva sam provukao pragove i farove -- ali jedva.

 

 

IMG_20180421_151512.jpg

punto_nove_slike_-_felge_(2).jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega neka te lepo sluzi Punto. Lepo izgleda, jeste dosta izasao, ali ako ima malo km i ako je lepo ocuvan. vredi. Izuzetno mali potrosac i jeftin za odrzavanje.

 

Sa mnom si se cuo za LED osvetljenje. Napravicemo sve, bices prezadovoljan, sve ostaje kao dogovoru. Trebao si da kazes da si sa foruma, da napravimo i popust, tako da je to i sad sredjeno :D Ako imas instagram ili facebook, poseti stranicu LEDGM i videces dosadasnje radove. Skoro sve radi brat, ja imam svoj posao, pa ces se sa njim druziti u sredu. 

A za ostalo, konsultuj se sa bratom kad budes dosao, on je strucniji :D

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat prvog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, bane000 said:

jeste dosta izasao

Da novom kolegi pozelim dobrodoslicu na forum i neka je sa srecom masina, puno bezbednih kilometara ;) !

Ne bih da budem pogresno shvacen, cisto drugarski caskamo - gledam sve napisano, pa ako je pikiran bas taj segment, bas taj model, sa zeljom za prilicno samostalnih radova donekle i razumem... Ali dati pomenutu pocetnu cifru, sa opremom koju ste svi vec pomenuli, a u startu "ne biti zadovoljan" i planirati ovoliku gomilu modifikacija i izmena, tj. novih ulaganja...

Ako se gledao Fiat, npr. za iste pocetne pare u startu je mogao da se uzme 3 Porte Stilo 1.9 JTD/MultiJet istog godista - mozda da se na forumu saceka neki vlasnik i da se uzme proveren auto, sa uradjenim servisima, letnjim/zimskim setom guma, nasviran opremom, registrovan... Tj. opremljen i za klasu bolji auto, "sedi i vozi" bez nekih bitnijih ulaganja, koji Punta Mk2 jede za dorucak u svakom smislu - platformom, komforom, udobnoscu, stabilnoscu, opremom, motorizacijom, performansama, voznjom, dizajnom... A koji niti je neki veliki potrosac, odrzavanje prilicno jeftino, pouzdan. Ista prica vazi i za 147 (sa koje se planira ugradnja prilicno delova :)), koja je takodje ljosnula sa cenom i moze se uzeti za smesne pare. Jedino, kazem, ako je auto strogo u gradskoj voznji, pa se gadjala bas ta klasa. Ali sa startnom cenom i planiranim ulaganjima, maltene se dolazi na cenu Grandea, koji je opet primetan korak napred...

Samo glasno razmisljam, bez namere da rusim sneska ili budem pogresno shvacen. Svakako, jos jednom da Puntic lepo sluzi i srecno sa radovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pise i na tom tvom linku (na 3 mesta) , uhvatili se branika kao budale za ku....rac kad moram da psujem. 

 

jedu govna vucic i njegova gamad -- a ovi na teh. pregledima usrani da im ne ode licenca za rad ............ :rant: i  nista drugo.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Spustili su loptu" sto se tice tehnickog, sada pustaju i sa xenonima i auspusima koji nisu fabrički, dimenzija pneumatika veci od fabricki dozvoljenogu itd.

@bole-stilo.jtd ne zameri ali je tvoj branik bio užasan sa onim handmade plastikama pozadi, realno da ja radim na tehničkom ne bih te pustio zbog izgleda. Da je bio stavljen fabrički sa prednjim maglenkama, bez ofarbanih farova u crno lagano sve prolazi i izgleda najlepše, baš kao ovaj sa slike i nema greške.

Screenshot_2019-09-07-01-43-48.jpg.7dbba8ffe6503516ea292e52149b9a17.thumb.jpg.e363506d07df7d36aad957d1b9163d3b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par apdejtova

 

Kupio sam sporting zadnji branik u Indjiji, cekam farbanje, dogovorio za 70e farbanje + materijal uracunat + krpljenje jedne pukotine + demontaza starog i montaza novog branika, sto je ja mislim ok cena... evo slika branika kako sam ga kupio. Desno macije oko poruceno za 750 din.

 

Webp.net-compress-image.thumb.jpg.63e74f44f22ce0d6f53a0c4dbefe0c27.jpg

 

Prednji branik jos nisam nasao, redak je, nema ga, lovim ga svaki dan. Ima nekih oglasa koje kad pozovem kazu da su prodali odavno <_< Ako neko zna gde ima, nek pise ;)

 

Danas sam zamenio tablu koja nije imala obrtomer i trip, kupio sam je isto u paketu sa branikom u Indjiji. Zamenjena, odradjen proxy, vracena kilometraza. Moracu naknadno da uzmem ablender sa trip dugmetom i ugradim kako bih imao funkcije potrosnje itd ^_^

 

tabla_nova.thumb.jpg.af9291ab3f7d33cd03cd4e18ea93eece.jpg

 

Step by step, idemo dalje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan update :)

 

- Sporting branik ofarban u boju auta, i namontiran. Sada vec izgleda kao drugi auto, drasticna promena :lol:

 

71375965_2437269866349400_5649686864051830784_n.thumb.jpg.e9bda278afa01d201862eae8b83f4bd0.jpg

 

Desni katodiopter sam kupio preko Silux sajta, samo treba da ga montiram. Jos uvek sam u potrazi za prednjim sporting branikom za 3jku, jako su retki...

 

- Kupio sam komplet sedista Alfa 147 restajling kod Pedje i Nese, i pomogli su mi oko majstora za sedista u Indjiji koji ih je ugradio.

 

70496506_988690151463496_4927949397011988480_n.thumb.jpg.21eb94366ac0c6eddfcb7f41c0a88391.jpg70795013_669588303532828_3182911443141918720_n.thumb.jpg.eee03790a72e6a6d4bbbfc07616a7715.jpg71289248_956755571335612_8920847159138451456_n.thumb.jpg.3cf818e8a810b2691a8225685f2224fe.jpg

 

Dobro su ocuvana, na slikama su mozda jos malo mokra jer su bila na dubinskom. Desni deo (1/3) zadnje klupe, sedeci deo malo seta, majstor nije prisrafio lepo, sredicu to.

 

- Kupio sam sporting volan sa airbagom, i ablendere sa trip dugmetom (da imam sve funkcije trip kompjutera jer sam stavio novu tablu), samo kod majstora da to ugradi.

 

70129291_520075091872342_3095241969400545280_n.thumb.jpg.bd65d1a000dcd64239a8c7cfe3179c55.jpg

 

To je bio pozitivni deo price tog dana, sledi negativni :(

Juce se desilo par losih stvari u toku odlaska u Indjiju i nazad..

 

Sipao sam pun, i idem za Indjiju. Dovezao do majstora za sedista, posto zadnja sedista treba da se prerade tj odrade nosaci, rekao je da ce biti gotovo za 2h, sto je skroz ok. Sednem u kafic prekoputa.

 

Majstor cukao, radio, zavrsio, sve uredno. Platim sednem u auto, krenem nazad za bg.

 

Parkiram u Zemunu, ugasim auto, izlazim iz kola, oseca se gorivo. Bacim malo pogled, kad ono auto "pisa" gorivo kao lud, mlaz kao iz cesme, bara goriva ispod kola...

 

70906101_505777976923782_655771618391359488_n.thumb.jpg.5bf60c16dfc728e9056b91bc25ac5998.jpg

 

Pomislim, majstor u toku montiranja tog dela zadnje klupe (koji napisah gore da nije fiksiran lepo) je mozda probusio rezervoar :( Subota popodne, nijedan majstor u Zemunu ne radi, srecom jednog nadjem koji radi u Prvomajskoj, ali je em bio u guzvi, em zatvarao, kaze ili je probusio rezervoar dok je radio, ili je otislo povratno crevo (video sam na forumu jedan takav problem).

 

Kako se ispraznila cetvrtina rezervoara, ostalo 3/4, curenje se smanjilo. Nisam imao opciju da odem kod majstora, vozio sam sinoc i danas. Sada je na malo vise od 1/2 rezervoara i gotovo da ne curi, par kapi iscuri za minut, i to samo kad zavrsim voznju, posle ne. Sutra idem kod majstora, ali ako neko ima iskustva sa tim, molim vas nek pise.

 

Drugo, sinoc na sve to, sedam u kola posle dubinskog pranja sedista, gori zuta lampica na tabli = neka sijalica je crkla. Proverim sve farove, migavce, unutra svetla itd, rade, medjutim prebacim svetla na kratka (prva pozicija na prekidacu migavca) i desno svetlo ne radi, crklo :( mora i to da se menja...

 

71183376_657821544625905_2385166304936984576_n.thumb.jpg.ea72cca271e9c752c624cfd32b102e7f.jpg70943725_509367049878557_364836576779304960_n.thumb.jpg.84469f6e964c185c46b6e0f2311a28f7.jpg70845009_403519183616756_6408884477501636608_n.thumb.jpg.5ff6897ea3e1fff8db4e0229811d7f4d.jpg

 

Srednja, duga, kao i sve ostalo radi normalno. Isto, farovi su se malo zamaglili sa unutrasnje strane, tj imaju kondenz, znaci da mora da se otvore, prebrisu, i da se to ponovo lepo vakumira.

 

Eto, juce dan plusevi i minusevi samo tako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnji branik je legao kao samar budali ali iskreno se nadam da se nakaze na tehnickom nece zakaciti za to (valjda su malo popustili sada) jer po njima multijet 1,3 ne moze da ima sportingove branike nego obicne :lol: (budale) -- bar je tada bilo tako i kraj.

idiotska zemlja , ja ti zelim da ga skockas kako ti hoces i da sve bude u redu na kraju.

ovo za curenje nema sta da ti je majstor zajebao jer se nista ni ne busi (tako bi bar trebalo). ja sam licno kozna namestao u cerkin od alfe 3 vrata -- jedino ako nisi bio kod nekoga koji veze nema sa zivotom ............ sve se montira na postojece nosace i donje sediste (covek samo treba da zna kako i sta da isece) i kako sta da prebaciti sa tvog starog sedista jer je to i najzajebanije namestiti u celom poslu i posle sve ide na postojece srafove dole.

za sedista od alfe , otvore ventilacije i sporting volan nisu ni pitali nikad nista na tehnickom - eto da znas i to ............. :lol:.

 

 

IMG_20180311_201212.jpg

IMG_20180312_170331.jpg

punto_1_(5).jpg

IMG_20180308_142937.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MJET05 branik je legao kao šamar budali, totalni promenio izgled automobila. 

Ne mogu da vidim sa slike u kakvom je stanju volan ali ako si već počeo da sređuješ sve onda bi volan i ručica menjača  presvučeni belim koncem upotpunili unutrašnjost. Ručica naravno ona sa plastičnim poklopcem i belom pozicijom brzina. Evo slika da znaš šta da tražiš ako budeš kupovao. Znači kao što ti prošli put rekoh da se ne pređeš pa kupiš od benzinca sa prstenom jer nije isti i ne paše.

Još jedna bitna stvar a to je prednji branik. Kad ga budeš tražio najbolje bi bilo ako možeš i kompletnu instalaciju od prednjih maglenki da nađeš i da promeniš onu konzolu gde su ti podizači stakala jer će ti trebati dugme preko kojeg ćeš paliti prednje maglenke. Na ovoj tvojoj postojećoj to nemaš i nažalost ne može da se doda samo to jedno dugmence skroz desno.

16062015828.thumb.jpg.8260690957b177fcaf2acd7199706327.jpg

 

E da, dobra stvar je što su ti tapaciri crni a ne oni teget pa da moraš i njih da menjaš ne bi li se sve uklopilo.

Samo napred sa radovima,pratim i dalje.:thumbup:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, bole-stilo.jtd said:

zadnji branik je legao kao samar budali ali iskreno se nadam da se nakaze na tehnickom nece zakaciti za to (valjda su malo popustili sada) jer po njima multijet 1,3 ne moze da ima sportingove branike nego obicne :lol: (budale) -- bar je tada bilo tako i kraj.

idiotska zemlja , ja ti zelim da ga skockas kako ti hoces i da sve bude u redu na kraju.

ovo za curenje nema sta da ti je majstor zajebao jer se nista ni ne busi (tako bi bar trebalo). ja sam licno kozna namestao u cerkin od alfe 3 vrata -- jedino ako nisi bio kod nekoga koji veze nema sa zivotom ............ sve se montira na postojece nosace i donje sediste (covek samo treba da zna kako i sta da isece) i kako sta da prebaciti sa tvog starog sedista jer je to i najzajebanije namestiti u celom poslu i posle sve ide na postojece srafove dole.

za sedista od alfe , otvore ventilacije i sporting volan nisu ni pitali nikad nista na tehnickom - eto da znas i to ............. :lol:.

 

 

IMG_20180311_201212.jpg

IMG_20180312_170331.jpg

punto_1_(5).jpg

IMG_20180308_142937.jpg

Hvala Bole za savete i za info :)

 

Otisao sam jutros kod majstora, ispostavilo se da jeste probusio rezervoar :lol: Kako je srafio zadnju klupu (upravo onaj deo koji nije montirao kako treba) gurnuo je duzi holsraf i probusio rezervoar.. sreca rupa je visoko, sad kad je rezervoar do pola ne curi toliko. Ali covek je ispao maksimalno korektan, culi smo se, rekao je da ce uzeti rezervoar kod Pedje i Nese i da ce platiti i to i montazu. Zao mi je sto je ispalo tako jer mi deluje kao ok lik koji je iz nehata pogresio, ali dobro desava se, ne zameram nista :)

 

IMG_20190923_113243_resized_20190923_121009133.thumb.jpg.2866c99456f4fc284c9e17a44b23591e.jpgIMG_20190923_113208_resized_20190923_121008836.thumb.jpg.7264280a1507b369e1217ddc448986d3.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo azuriram temu.

 

Prvo, hvala Bogu, drama oko rezervoara je zavrsena.. poslao mi je novi, platio i ruke/montazu, i sad je sve ok. Osim zadnjih sedista, koja em nije fiksirao lepo, em srafove kojima je probusio rezervoar smo morali da izvadimo za svaki slucaj, jer strce previse blizu novog rezervoara... majstormica mi je dao par saveta kako da resim, licno nema vremena da mi pomogne. Ako neko moze da mi pomogne, nek se javi u inbox. Sedeci deo iza vozaca nije fiksiran, i naslon zadnje klupe ne pase na "prihvatnike" sedista, promasuje rupu za 1-2 cm (vidi se na slici)...

 

67975361_447884072494787_4672032228786569216_n.thumb.jpg.ff4c2ec0c0d9cf4106b9771c202dc2e2.jpg72535814_570579140432713_1206266012035448832_n.thumb.jpg.781b20eaa6181c6af968a53fcf2e9a97.jpg

 

Dalje, farovi su mi bili kondenzovali sa unutrasnje strane.. Dal je popustio lepak od predugo stajanja na suncu ili sta vec, ne znam, ali resio sam to da sredim.

 

71950673_765439220549725_5846965041353457664_n.thumb.jpg.c50e37e4573da609f8620798a8867c5f.jpg

 

I reko' aj kad ce vec farovi da se otvaraju i sredjuju, da ih sredim u fulu. Ipak su farovi jedan od nekako najupecatljivijih detalja na autu. Dugo sam razmisljao sta-kako, i na kraju prepustim to profesionalcima. Servis farova Jerkovic je odradio fenomenalan posao. Ugradili su bi-xenon projektore sa angel eyes led, led duga (isto sa angel) i komplet ispolirali iznutra i spolja i odradili spoljnu zastitu povrsine fara. Rezultat rada izgleda ovako:

 

Slikano sinoc po mraku:

 

72728257_462100697848833_1925048867993157632_n.thumb.jpg.720ae3a444d6675ba83d07bb5b0701c8.jpg72116871_2288904464570162_7129805217855438848_n.thumb.jpg.ea3240a966e5a7cc273e4a1b24f6a0b6.jpg

 

Slikano danas po danu, upaljena samo dnevna (angel eyes)

 

72427116_658889694636504_4348444015406874624_n.thumb.jpg.d8930f78e890474d4817dcba06745503.jpg72361991_2408721309374776_6670290893104218112_n.thumb.jpg.62ee0b94920304ce8e1e699a653c4e89.jpg71966256_453712755352211_1003331663452700672_n.thumb.jpg.10901707c312414fa148b43dc74dfec8.jpg

 

Isto, zamenjeno je unutrasnje svetlo i svetlo tablice sa led sijalicom. Canbus i farovi i sijalice, kompjuter vise ne prijavljuje gresku (zuta sijalica lampica)

 

72957903_953314521689746_9089141119010209792_n.thumb.jpg.2b26bd76cf5f24abeac5dcbe51de68f9.jpg72206343_727862847678089_4264879456658653184_n.thumb.jpg.43871914c63001ff93c5c5cb45776042.jpg

 

Nazalost, jos uvek nisam nasao prednji Sporting branik, za sad je to nemoguca misija... nigde ni traga ni glasa, zovem sve zive svaki dan vec mesec dana. Razmisljam cak i nov da uzmem, ima na Silux sajtu u prajmeru, jer je cena polovnog kako su mi rekli iz Indjije 100e. Isplati se nov, samo se kupi plasticna mrezica za tuning i zalemi u rupe za resetke.. Uz farove, izgledace 100x bolje sa tim branikom nego sa ovim crnim...

 

Sporting volan i ablenderi sa trip i dalje cekaju majstora u gepeku, nikako da se uskladimo ko je kad slobodan... Sledece nedelje led km sat, instrument tabla, komplet enterijer led diodice...

 

Idemo dalje.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MJET05

 

Dobro to napreduje, stvarno radiš sve što si i rekao da imaš u planu. :thumbup: 

Ae kad stigneš slikaj farove noću onako kako si ih slikao po danu, da vidimo buljavog Punta (mk.2b) u novom izdanju :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, neshaoct said:

@MJET05

 

Dobro to napreduje, stvarno radiš sve što si i rekao da imaš u planu. :thumbup: 

Ae kad stigneš slikaj farove noću onako kako si ih slikao po danu, da vidimo buljavog Punta (mk.2b) u novom izdanju :D 

Evo sveze slikano :D

 

0.thumb.jpg.3ff950ddd5b78416e0f081c31303c6ef.jpg1.thumb.jpg.a5cbc6112af51aaa47ff85c9103977bf.jpg

 

Mada ne moze lepo kamera da fokusira, a i prikaze svetlo kako je uzivo, uzivo je jos bolje, sve se jasno vidi :D Inace ne bljesti i ne zaslepljuje, evo jasna "linija" na kolima ispred na semaforu

 

71912572_406540473365075_3021257266486575104_n.thumb.jpg.7cbad3e802c3c0d3d2617983ed42f7d1.jpg

 

Odlicno su odradili, nema sta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...