Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Ne bih ja tu u SU nista radio, jedva sam nasao nekog sposobnog da stavi gumu na felnu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, kriticno je stvarno... 

 

NS mozda? Planiram jednu posetu uskoro svakako... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: jedan lik sto ispravlja felne mi je gledao, i kaze da je jedna mozda malo kriva u centru. Probao sam da stavim zimsku samo umesto te jedne - sve isto... za ostale 3 je rekao da su perfektne... 

 

Sto se tice price oko lufta, meni se cini da nema tu nista lufta. Ima onako mali konus, da se lakse natakne, i kad je nataknem, ja ne osecam nikakav luft (bez sarafa pricam)... 

 

Razmisljam da kupim nove felne, ovo postaje jedno od onih horor neobjasnjivih scena, koje se nikad ne rese... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam te simptome zbog krive felne i zbog loše gume, odvojeni problemi. Da rezimiram, kad ubrzava i koči na većim brzinama od 130 npr.

Hunter će da ti pokaže koji točak je problem, i to je već početak.

Ne shvatam zašto izolirka ako su OEM felne. Da li su?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM felne su, pise na njima alfa romeo, te su isle na sve te "Veloce" 2013 (ima ih i na oglasima par komada). A za izolirku, mislim da je glupost, danas sam skidao tocak i bas sam ga mrduskao gore-dole dok je bio bez sarafa, i ne primecujem nikakav luft... 

 

Voleo bih kada bih nasao neko mesto gde imaju i hunter, a ujedno i ispravljaju felne, i onda da mi sve zavrse... Druga opcija je da zamenim felne... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa servisom za felne "Srdanov" u Novom Sadu? Zvao sam coveka, opisao mu situaciju, on tvrdi da nema sta ne moze da ispravi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam nekom prilikom zadnji točak od Lamborghini Diabla kojeg je varen iz 3 slomljena dela,on ga steđivao...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za NS preporučujem Subex servis, poznajem vlasnika. Rešava misterije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na uluzu u Telep,sa Limanske strane?

Kako kad,Subex,po raspolozenju, nekima su extra uradili,nekima i nisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ćemo da mu kažemo, ako ima loših iskustava. Uvek ima prostora za poboljšanje, a meni oni deluju kao ljudi gde sa tim ne bi trebalo da bude problema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, rotacije su radjene, nije uticalo nista... 

 

Evo koliko citam i razmisljam zadnjih dana, na pamet mi pada par mogucnosti: 

 

1. Krive su bar 2, a mozda i sve 4 felne, ali sitno nesto, sto se mozda ni ne primeti kad je namontirana guma. Lik nije ispravio do kraja precizno, tvrdi da je sve u redu a meni trese i dalje... 

 

2. Mozda ipak nesto nije u redu sa srednjom rupom, mada mi ne ulazi u glavu, kako uopste dolazi do toga, kad je felna originalna. Lik(ovi) sto su ispravljali, nisu ovo ni primetili, a moze da uzrokuje tresenje... 

 

 

Trece ne vidim sta moze da bude... to je tocak majku mu, izmisljen pre nekoliko hiljada godina, jel moguce da je to toliko kompleksna oblast, da jos uvek nismo ovladali u potpunosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne cima ti sa zimskim točkovima, kupi krštene felne i gume i uživaj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume su u petak kupljene sve 4 nove, a zamena felni je svakako opcija, ali koja takodje dolazi sa rizikom i problematikom... Da ne pricam o tome, da je izuzetno tesko naci oglas, da je felna bas za taj model, originalna Alfina, da mi se svidja dizajn, da ne dolazi sa nekim nepotrebnim dodacima, gumama, distancerima itd, da je relativno blizu, da je razumna cena itd... Takve ponude uskoce otprilike jednom u ~6m... 

 

edit: inace bas sad za vikend otisle jedne iz okoline Backe Topole, sto su mi delovale ok :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako,.... Ne rizikuj...ali po meni moraju da se promene, na zimskim ne trese...
Takođe, u međuvremenu i Koning na hanter da budeš 100% siguran

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa postoji mogucnost ako je kriva u srcu da su krive dve onda, logicno :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako su nove gume,ne bih ja bio toliko siguran da nije do njih.Reklamiraju ljudi i nove gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno, ali čovek reče da je problem postojao i da starim gumama.

Ja jesam reklamirao novu gumu, Hunter upravo detektovao problem.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da probas da stavis letnje gume na zimski set felni i obratno, pa probas?! :crazy:
mislim da je to preostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Coningu u Zemunu mi rekose da je covek uzeo kod njih 4 Miselinke i sve 4 bile krive isto Hunter pokazao.. Nema pravila izgleda, zato je dobro sto postoji ta masina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce mi je da je simptom isti sa gumama iz 2013. i potpuno novim? Bar da je ne znam, malo drugacije, da je neki drugi opseg? Al bas sve isto od 120-130 u oba slucaja? Stvarno mi je tesko da poverujem u to. Da ne kazem da su ta dva seta guma, ukupno prosla 4 balansa, kod dva vulkanizera (jedan je balansirao 3 puta, drugi 1 samo) i sve to nije napravilo ama bas nikakvu razliku.

 

Da stavim letnje gume na celicne felne (iz zimskog seta) ne mogu jer su one 16', a alu felne i letnje gume 17'... 

 

Da su krive u srcu, i da ovi 'ispravljaci' suboticki nisu primetili <--- Trenutno mi je ovo glavna sumnja, gotovo da sam ubedjen da je ovo slucaj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto znam kompletan slucaj od pocetka

 

1. Hunter masina

2. Ispravljanje felni/drugi set felni. Srce felni je problem 100%

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...