Jump to content
FAS Goran
bane1321

Toyota Auris 1.6 vvti 132ks LUNA Japaner

Recommended Posts

Posle duuuuga tri meseca, I jos duze nedelje cekanja da svi papiri stignu iz Novog Sada, u mojim rukama je, konacno, Toyota Auris!

Posto sam na temi Novo ili polovno rekao dosta ne bih da se ponavljam....

Auto je 2017. godiste, prvi put registrovan 19. januara ove godine I do 19. aprila koriscen kao test vozilo u auto kuci GO.T.A car u NS.

Do sada (racunajuci I dolazak u BG iz NS) presao 1261 km!

Skoro nov, nisam prvi prdnuo u njemu, al zamalo!:lol:

 

Ima 1.6 vvti atmosferski motor sa 132ks. Benzinac.

  • Menjac sa 6+R brzina (znaci 7)
  • Od sigurnosti ABS, ESP, hill holder 7 vazdusnih jastuka...
  • Automatsku klimu
  • Alu felne
  • Kameru za voznju u nazad
  • Naslone za ruku napred I nazad
  • Tempomat
  • LED dnevna I zadnja svetla
  • Podizace svih prozora
  • Sedista podesiva po visini
  • 7 inchni displej
  • 4,3 incha displej putnog kompa...

 

Slike cu staviti malo kasnije kad stignem da ga lepo uslikam... Sad samo da se pohvalim!

Dobio sam dva uputstva za njega, kao Ana Karenjina I Rat I mir zajedno, pa sad strebam! Pohvalno je sto su oba na ћирилици!

5 godina garancije I 5 godina pomoci u Jevropi!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa srecom, Bane, da uzivas !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom i da te u zdravlju sluzi!

A uputstva ne moras ni da citas :)

Ja jos nisam ni otvorio uputstvo niti planiram. Za normalnu upotrebu je sve intuitivno jasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao oko 400 km, za sada utisci vis nego pozitivni!

Razlike u odnosu na Bravo:

Bolje:

  • Ugladjeniji auto, 
  • bolja zvucna izolacija
  • vise prostora nazad
  • bolja klimatizacija
  • bolji menjac
  • bolja sedista
  • bolji materijali u kabini

 

Losije:

  • hill holder radi samo unapred,
  • dizajn, koliko god da je lep, Auris je dva koplja ispod Bravoa
  • gepek

 

Pravi penzionerski auto. Ispravlja sve greske vozaca, mozda dosadan, ali pruza sigurnost I uzivanje.

 

WP_20180429_08_50_28_Pro.jpgWP_20180428_22_37_26_Pro.jpg

WP_20180429_08_50_42_Pro.jpgWP_20180429_08_50_53_Pro.jpgWP_20180428_22_36_20_Pro.jpg

WP_20180428_22_37_09_Pro.jpgWP_20180429_08_51_04_Pro.jpg

WP_20180429_08_53_51_Pro.jpgWP_20180429_08_51_31_Pro.jpgWP_20180428_22_36_35_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretan opis. :)

 

I meni se čini da je Bravo nazad baš deficitaran sa prostorom, kada vozačevo sedište namestim kako mi odgovara i sednem iza (a visok sam oko 185 cm).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabina je uradjena vrhunski, kvalitetni materijali, dopadljiva instrument tabla ('bes auto kome cajgeri nisu u hromiranim kucistima!), sve na dohvat ruke, konforan, niti mek kao Citroen niti tvrd kao Alfa, tih, potrosnja korektna, ima snage, ima prostora... Losa je multimediija, izuzetno nelogicna,!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao 500 km, još se navikavam, pre svega na komande, sve su mnogo nežnije nego kod Bravoa. To zna da bude nezgodno, posebno kod hill foldera, gde kod Bravoa pušta naglo i oštro, dok ovde ne osetim prelaz, a auto već klizi nazad. 

Sedišta su veoma udobna, pružaju finu potporu i u kombinaciji sa mekšim vešanjem, doprinosi kompletnoj udobnosti. 

 

Preglednost je dobra, još uvek tražim zadnji desni ćošak, kamera je pravo otkrovenje!

Iako nije startan kao Bravo vidi se da mu snage ne nedostaje. Potrošnju tek treba da istestiram, za sad na bordu piše 6.5!

 

Ekran borda je veliki, dovoljno pregledan i logičan. Info o putu se prikazuje kao: Brzina ili prosečna i trenutna potrošnja ili podatak o dužini puta u odnosu na gorivo i prosečnog brzini. Na istom ekranu se mogu gledati i podaci o muzici, info o pozivima, podešavanja i poruke upozorenja ili se sve može isključiti. Zanimljivo mi je da kad ugasim auto na njemu ispiše podatke o predjenom putu, prosečnog potrošnji i vremenu od startovanja motora!

 

WP_20180502_10_02_36_Pro.jpgWP_20180429_08_54_19_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lepo izgleda, daleko lepse od prethodnog modela.

Inace, nov auto se parkira uz ivicnjak da tocak bude max 10cm udaljen :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/4/2018 at 7:52 PM, igor0511 said:
Bas lepo izgleda, daleko lepse od prethodnog modela.
Inace, nov auto se parkira uz ivicnjak da tocak bude max 10cm udaljen 

Nikad ne znas sta moze da se desi, recimo da se odlomi ivicnjak sam od sebe i udari u felnu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes one reklamne magnete sto furaju taksisti i zalepis kada se parkiras,kada krenes negde odlepis i teraj...Neka je sa srecom! Da te lepo sluzi Auris!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 Ma slikao sam ga posle pranja, na nekom parkingu... :rolleyes:

 

@werp690 Hvala puno!

 

Inace, kod Bravoa se bas primecivalo ukljucivanje klime na snazi motora, ovde ne, sto mi se dopada!

 

Najvecu manu, manji prtljaznik, cu proveriti tek na leto, kad se spakujemo za odmor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam ja lud, ali osecao sam da opadne snaga svaki put kad bih ukljucio klimu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...